Cykl „Twarze i Imiona”

Zakończyliśmy pierwszą edycję cyklu „Twarze i Imiona” dla singli 26+ w k. Zbawiciela.

Myślą przewodnią cyklu były słowa papieża Franciszka:

„Człowiek osiąga dojrzałość i pełnię, gdy łamie bariery, a jego serce napełnia się twarzami i imionami.”

Na pierwszym spotkaniu (19 czerwca) dotknęliśmy tematu SERCA i podzieliliśmy się tym, jak odczytujemy powyższe zdanie papieża Franciszka w naszym życiu, w naszych realnych spotkaniach z drugim człowiekiem. Czy i jaki one mają dla nas sens, czy pomagają nam w przełamywaniu naszych barier?

Druga część rozważań (26 czerwca) była poświęcona TWARZY, filozofii spotkania twarzą w twarz. W małych grupkach zastanowiliśmy się nad tym, jak wchodzimy w kontakt. Spróbowaliśmy przyjrzeć się pierwszym chwilom nawiązywania relacji. Zatrzymaliśmy się nad tym pierwszym wrażeniem, jakie pojawia się w momencie spotkania.

Ostatnie spotkanie (3 lipca) było na temat IMIENIA. Jakie jest Twoje imię? Co ono znaczy? Jakie Ty nadajesz mu znaczenie? Jakie imiona ludzi, jakie imię Boga nosisz w swoim sercu? Rozmawialiśmy m.in. o tym, co oznacza „przejść na Ty” i o pewnym, bardzo ważnym także dla nas – singli, imieniu Boga. To Imię brzmi Nadzieja.

Spotkania były inspirowane rozważaniami rekolekcyjnymi ks. Krzysztofa Grzywocza, prezbitera diecezji opolskiej, egzorcysty, teologa, autora wielu publikacji. Nagrania rekolekcji są do odsłuchania/pobrania na stronie http://www.sluzew.dominikanie.pl/nagrania/index.php?co=rekolekcje  pod nazwą „Akademickie rekolekcje wielkopostne Twarze i imiona 9-11 marca 2015”.

Ze względu na duże zainteresowanie i głębokie treści, bliskie naszemu duszpasterstwu, zamierzamy powtórzyć ten cykl w przyszłości. 🙂

Wielkie podziękowania dla Beaty za piękne poprowadzenie tych spotkań!

Zachęcamy też każdego z Was do dzielenia się podobnymi skarbami, dla wspólnego dobra. Aby poprowadzić spotkanie w k. Zbawiciela, piszcie do Diany na adres niejeden.pl@gmail.com