Wyznania byłej singielki – 1,5 roku randek, 69 zawodów, 1 małżeństwo

Zachęcamy do śledzenia artykułów na nowym portalu Aleteia. Dziś dzielimy się historią byłej singielki, dostępną w pełnej wersji na http://pl.aleteia.org/2016/10/08/wyznania-bylej-singielki-15-roku-randek-66-zawodow-1-malzenstwo/


Postanowiłam opisać historię Ani, ponieważ jest osobą niezwykle inspirującą. Dla tych, którzy wytrwale szukają – będzie umocnieniem. Dla tych, którzy pozorują tylko działania – może okaże się wyrzutem sumienia.

Nasza bohaterka

Anna ma 30+ oznacza to, że lata studiów, czyli statystycznie czas, w którym najłatwiej poznać „kogoś na całe życie” dawno już dla niej minął. Teraz pierwszym krokiem było podjęcie decyzji: szukam kogoś dla siebie. Potem Anna zastanawiała się, jak to zrobić? Mimo wielu obowiązków, postanowiła przeznaczyć dwa wieczory w tygodniu na wyjścia. Chodziła na pokazy slajdów, wystawy, imprezy dla singli i do pubu. Przesiadywała w sieciowych kawiarniach z książką w dłoni i uśmiechała się do każdego, kogo tam widziała. Uczyła się otwartości.

Efekty

Przez półtora roku poznała w ten sposób siedemdziesięciu mężczyzn, z większością umówiła się na randkę, z trzema spotykała się dłużej. Pierwszy był inżynierem. Okazało się, że mimo pierwszej fascynacji, mają jednak różne potrzeby. Drugi był mechanikiem, którego poznała w kościele. Był wierzący, ale okazał się zupełnie niedojrzały. Fundował jej huśtawki emocjonalne i nie nadawał się do dłuższego związku. Jak sama teraz przyznaje, to było trudne doświadczenie, ale dobre, ponieważ zorientowała się, jaki typ mężczyzn wybiera. Trzeciego poznała na imprezie kostiumowej.


 

Jak potoczyła się historia Ani? Co robić, a czego nie, aby kogoś spotkać kogoś wartościowego? Zobacz pełen tekst na http://pl.aleteia.org/2016/10/08/wyznania-bylej-singielki-15-roku-randek-66-zawodow-1-malzenstwo/

Zobacz więcej artykułów dla singli na portalu Aleteia:

http://pl.aleteia.org/category/single/