“Single”, stereotypy i oddolne inicjatywy

 

To nie są beztroskie lata bez zobowiązań. Życie w pojedynkę to dla wielu wielkie cierpienie. W adwencie otoczmy modlitwą singli, którzy chcieliby założyć rodzinę.

Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada – szczególnego czasu radosnego oczekiwania na nowe Życie. Dane statystyczne wskazują, że dla wielu osób założenie rodziny i posiadanie dzieci są wielkim, niespełnionym marzeniem. Według badań Eurostatu, jedna trzecia gospodarstw domowych w krajach Unii Europejskiej to gospodarstwa jednoosobowe. Większość z nich mieszka w dużych miastach.

Znakiem naszych czasów są zwłaszcza rzesze młodych, którzy samotni wcale być nie chcą. Nie hołdują kulturze singli, kojarzącej się z życiem miłym, łatwym i przyjemnym, bez zobowiązań i trwałej relacji. Wręcz przeciwnie. Oni patrząc na szczęśliwych małżonków, dzieci swoich znajomych, bardzo cierpią. Niezależnie od tego z jakich powodów pozostają sami, nie jest to ich wymarzona życiowa droga, czują, że są powołani do czegoś innego, do miłości małżeńskiej i macierzyńskiej.

Przeczytaj o naszych oddolnych inicjatywach w całym artykule: http://warszawa.gosc.pl/doc/3565646.Modlmy-sie-o-nowe-rodziny

 

Dziękujemy redakcji Gościa Niedzielnego za potraktowanie sprawy na serio. 🙂

Pozdrawiamy tych, którzy w swoim życiu w pojedynkę są szczęśliwi, tych, dla których jest to krzyżem, jak i tych, którzy łączą w sobie jedno i drugie.