Bulgari X Ducati i dwie kolejne współprace marek zegarków i samochodów

TAG Heuer X Ayrton Senna

Ayrton Senna, brazylijski rajdowiec, pozostaje symbolem szybkości i determinacji nawet po swojej tragicznej śmierci 28 lat temu. Jego związek z firmą TAG Heuer datuje się od 1988 roku, kiedy to Senna zdobył swoje pierwsze mistrzostwo świata. Marka oddaje hołd legendzie wyścigów samochodowych poprzez coroczną serię zegarków Formuły 1 na jego cześć. Nowy chronograf TAG Heuer Formula 1 Senna Special Edition z automatycznym mechanizmem Caliber 16 łączy kolory antracytowy, czarny i czerwony. Ten ostatni nawiązuje do tarczy oryginalnego zegarka Ayrtona Senny. Podpis podwójnego S na czarnej ceramicznej ramce jest zaznaczony na czerwono. Obok Senny znajduje się liczba 400, oznaczająca rekord prędkości Senny na torze, który nigdy nie został osiągnięty w wyścigu Formuły 1. Zegarek kosztuje 338 000 rubli i można go kupić przez Internet.

Formuła 1 Senna Special Edition, TAG Heuer ©służba prasowa

Girard-Perregaux X Aston Martin

W 2021 r. producent zegarków został ogłoszony oficjalnym partnerem zegarkowym brytyjskiego producenta samochodów sportowych klasy premium Aston Martin oraz zespołu Aston Martin Aramco Cognizant Formula One (AMF1). Do dwóch premier zegarmistrzowskich stworzonych w ramach partnerstwa dołącza kolejna. 44-milimetrowa obudowa zegarka Laureato Absolute Chronograph AM F1 Edition została wykonana przy użyciu proszku tytanowego i włókna węglowego pochodzącego z recyklingu dwóch samochodów wyścigowych Formuły 1 z sezonu 2021. Chronograf z charakterystyczną tarczą Aston Martin Racing Green jest dostępny w limitowanej edycji 306 sztuk.

Laureato Absolute Chronograph AM F1 Edition, Girard-Perregaux. ©służba prasowa

Bulgari X Ducati

Dwie włoskie firmy połączyły swój kunszt i estetykę, aby zaprezentować światu wspólny debiut projektancki. Zegarek Bulgari Aluminium Chronograph Ducati Special Edition z aluminium, tytanu i kauczuku kontynuuje historię kultowego zegarka sportowego Bulgari Aluminium: po raz pierwszy został wprowadzony w 1998 roku, a w 2020 roku został wyposażony w kaliber manufacture-automatic. Cyfry znacznikowe na godzinie 10, 11 i 12 na czerwonej tarczy przypominają deski rozdzielcze motocykli Ducati. Aluminiowa obudowa o średnicy 40 mm z tytanowym pokrowcem jest limitowana do 1000 sztuk.

Chronograf Aluminium Ducati Special Edition, Bulgari ©służba prasowa Tags: Oglądaj , sport , samochody , motocykle