W Rosji pojawiła się pierwsza charytatywna kolekcja odzieży cyfrowej

Rosyjscy projektanci Regina Turbina i Tigran Avetisyan stworzyli cyfrową kolekcję ubrań opartą na dziecięcych rysunkach kredkami i napisach. Projekt zbiega się w czasie z 15. rocznicą powstania fundacji charytatywnej Dar Życia, podały służby prasowe.

"Projektanci stworzyli kolekcję ubrań inspirowanych dziecięcymi rysunkami na asfalcie, fantazjami, futurystycznym spojrzeniem na świat, modą cyfrową, miłością i wiarą w to, że wszystko się zmienia, gdy ludzie sobie pomagają" - czytamy na stronie projektu.

Każdy może nie tylko kupić cyfrowe ubrania na stronie internetowej, ale także przymierzyć wirtualne obrazy w CoolKindDrop Telegram bot. Większość dochodu zostanie przeznaczona na leczenie dzieci objętych pomocą Fundacji Dar Życia. Projekt wspierali Manizha, Irina Starshenbaum, Aglaja Tarasowa, Rinal Mukhametov i inni artyści.

Kolekcja powstała w ramach kampanii #smyslendeng, która ma na celu zwrócenie uwagi na działalność charytatywną. "Ogólnie rzecz biorąc, cała ta historia jest o dobroci. Kiedy bierzesz udział w takim projekcie, szczególnie odczuwasz sens życia. Mam nadzieję, że uda nam się zainteresować młodych, bystrych, modnych odbiorców tematem dobroczynności" - powiedziała Regina Turbina.

Fundacja charytatywna "Dar życia" została założona w 2006 roku przez aktorki Chulpan Khamatovą i Dinę Korzun. Specjalizuje się w pomocy dzieciom chorym onkologicznie i cierpiącym na ciężkie choroby hematologiczne.

1 z 9 Andrei Burkovsky ©służba prasowa Yolka ©służba prasowa Elena Letuchaya ©służba prasowa Manija ©służba prasowa Rinal Mukhametov ©służba prasowa Irina Starshenbaum ©służba prasowa Aglaya Tarasova ©służba prasowa Mark Tishman ©służba prasowa Chulpan Khamatova ©służba prasowa

W 2019 roku w swojej kampanii promocyjnej Gift of Life po raz pierwszy zadał pytanie: "Jaki jest sens istnienia pieniędzy?". Przecież leczenie jednego dziecka chorego na raka kosztuje często kilka milionów rubli - przypomina fundacja.

We wrześniu, pod auspicjami kampanii #senseofmoney, odbyła się charytatywna aukcja NFT, na której sprzedano 24 obiekty sztuki cyfrowej stworzone przez Pokrasa Lampasa, grupę artystyczną PPSS (Paweł Pepperstein i Sonja Stereostyrski), Rusłana Vyaltseva i innych.

Wirtualna Moda i NFT w nowej edycji podcastu "Co ważniejsze, dlaczego?