Jak wyglądał pokaz najnowszej kolekcji Virgila Abloha dla Louis Vuitton

"Wergiliusz był nie tylko przyjacielem, wspaniałym współpracownikiem, geniuszem twórczym, wizjonerem i niszczycielem, ale także jednym z najlepszych popularyzatorów kultury naszych czasów. Przygotował grunt dla przyszłych pokoleń. Jako osoba, która wspierała swoją społeczność poprzez działalność charytatywną i swoją pasję, był wiecznym optymistą, który wierzył, że wszystko jest możliwe" - napisał Michael Burke, prezes i dyrektor generalny Louis Vuitton, pod zapowiedzią najnowszego pokazu projektanta dla marki.

View this post on Instagram

Dwuminutowy filmik pokazuje młodego chłopca, który widzi balon i nie wiedząc, jak daleko jest on położony ani czy trudno do niego dotrzeć, wsiada na rower i przemierza miasto w jego poszukiwaniu. Ten chłopiec jest prawdopodobnie pierwowzorem Virgila Ablo, który urodził się w rodzinie imigrantów z Ghany i nie miał wykształcenia projektowego, ale zawsze wierzył, że będzie pracował dla dużej luksusowej marki w Paryżu. Przy okazji balon okazał się wyglądać jak jasnoczerwone serce z logo Louis Vuitton: chłopiec z radością wdrapuje się do kosza i odlatuje ku swoim przygodom.

Ten sam balon pojawił się na pokazie paryskiej marki, który odbył się zgodnie z planem, jeszcze przed wiadomością o śmierci Abloha, przed stadionem morskim w Miami w przeddzień wystawy Art Basel. Na prowizorycznym wybiegu między smukłymi brzozami pojawiły się setki znanych gości, w tym córka byłego prezydenta USA Ivanka Trump, założyciel Fear of God Gerry Lorenzo, modelka Bella Hadid, piosenkarka Rihanna oraz raperzy A$AP Rocky, Pharrell Williams, Lil Baby, Gunna, Kid Kudi, Quavo Huncho i Offset, przy czym trzej ostatni wzięli udział w pokazie.

Quavo Huncho i Offset przed trzymetrową figurą Virgila Ablo © instagram.com/offsetyrn

Kanye West nie krył swoich cichych uczuć po stracie jednego z najbliższych przyjaciół (raper, który w zasadzie zapoczątkował karierę Ablo, płakał nad swoim przytłoczeniem podczas debiutanckiego pokazu projektanta dla Louis Vuitton latem 2018 roku). Pojawił się w towarzystwie Kim Kardashian i córki North West, ubrany w koszulkę Pyrex Vision, pierwszej marki Virgila, przemianowanej później na Off-White. Ye nadal nie był zbyt rozmowny, chociaż sposób, w jaki stał przed trzymetrową postacią swojego przyjaciela podczas prezentacji "Virgil was here" przed pokazem, mówił wiele.

View this post on Instagram

Virgil naprawdę tu był. Na mijanych barkach i banerach drogowych napis "Forever" czcionką projektanta, której używał w Off-White. W mowie wstępnej mówi o tym, jak ważne jest, by w dorosłym życiu pozostać dzieckiem. W charakterystycznych strojach prawie wszystkich gości, którzy w ten sposób postanowili oddać hołd twórcy. I wreszcie kolekcja, w której wszystkie kokardy w jednym kolorze - różowym, niebieskim, zielonym, miętowym i białym - tworzyły podnoszącą na duchu tęczową linię. Był to również kolor wybiegu przed Palais Royale w Paryżu podczas pierwszego pokazu projektanta dla tej marki.

Miejsce pokazu "Virgil tu był" w Miami ©służba prasowa

Kolekcja nadal była absolutną dekonstrukcją norm odzieży męskiej, za którą jest uznawany Virgil Ablo. Wśród nich znalazły się różowo-biała puchowa kurtka połączona ze spódnicą na ramiączkach, kamizelki bez rękawów nakładane na kurtki, garnitury z monogramami stylizowane na kowbojskie buty oraz eleganckie czepki zastępujące bandyckie kominiarki, tak jakby moda uliczna miała wreszcie swoją charakterystyczną twarz. Zamiast projektanta zaprezentowali ją pracownicy Louis Vuitton, którzy na koniec pokazu ukłonili się i nawet nie próbowali powstrzymywać łez. Patrząc na to, a także na fajerwerki upamiętniające Abloha i projekcje świetlne z jego inicjałami, goście również przestali się powstrzymywać.

1 z 15 Virgil był tutaj" projekcja ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa Virgil był tutaj". ©służba prasowa

"Życie jest tak krótkie, że nie możesz nawet jednego dnia spędzić na robieniu tego, co ludzie myślą, że mógłbyś robić - zamiast tego, co faktycznie potrafisz robić" - zażartował Virgil Ablo na koniec pokazu.

Tags: Kolekcje mody