Jak włoska marka Midsummer Milano zmienia postrzeganie sypialni

Założycielka architekt Chiara Mennini jest zwolenniczką naturalnych materiałów. W nowoczesnej sypialni, jak widzi, chodzi o przemyślany komfort, dotyk, wysokiej jakości materiały i oczywiście estetykę. Do produkcji materacy, dekoracyjnych paneli ściennych i innych elementów marka używa wyłącznie naturalnych materiałów - bawełny, lnu, jedwabiu, kaszmiru, sierści owiec i wielbłądów, kokosu i końskiego włosia.

1 z 3

Midsummer Milano kupuje surowce tylko od odpowiedzialnych dostawców, których zwierzęta pasą się na wolności. Same materace produkowane są w technologii "slow manufacturing". Firma chętnie podejmie się "konserwacji" materaca przez 10-15 lat (obejmuje to częściową wymianę wypełnienia materaca oraz ponowne tapicerowanie powłoki). Najnowszym zaawansowanym osiągnięciem firmy jest zastosowanie wypełnienia wełnianego, pozyskiwanego z kaszmirowych warkoczy. W kolekcji Monteverdi zastosowano nowo opracowane wypełnienie z konopi, materiału trwałego i długowiecznego.

Ostatnio Midsummer Milano rozpoczęło współpracę z domem tekstylnym Loro Piana Interiors. Koncepcja marki zakłada pokazanie tkaniny, w którą ubrany jest materac, dzięki czemu nie ma potrzeby chowania go pod narzutą. Często kolor obicia materaca dyktuje kolor całej sypialni, zarówno płyty czołowej, jak i dekoracyjnych paneli tekstylnych w pomieszczeniu. Według Chiary Mennini ta technika dekoracji sprawia, że sypialnia staje się jak najbardziej indywidualna.

Materac z kolekcji Monteverdi, Midsummer Milano © służba prasowa

W ciągu sześciu lat Midsummer Milano stworzył siedem podstawowych modeli materacy o różnych poziomach twardości, wysokościach i rozmiarach. Indywidualne, dostosowane do potrzeb podejście jest sercem projektowania materaca. To samo dotyczy mebli zewnętrznych Midsummer Milano, które są jednym z etapów rozwoju firmy. Tutaj również realizowana jest idea 100% personalizacji i wysokiej jakości - łóżko Tangram outdoor chaise lounge, stworzone we współpracy z Loro Piana Interiors, przypadnie do gustu najbardziej wymagającym klientom.

1 z 4

Kwadratowe i prostokątne elementy podstawy, wymyślone przez projektantkę Danielę Puppa, ułatwiają nadanie szezlongowi dowolnej pozycji. Za kolorowe zestawienia odpowiada tkanina Dehor marki Loro Piana Interiors oraz wodoodporna skóra w zagłówku i mankietach. Stabilność podstaw każdego modułu siedziska zapewnia pochodzące z recyklingu drewno okrętowe Iroko. Midsummer Milano celowo nie używa drewna tekowego, aby zapobiec wyginięciu tego gatunku drewna. W razie potrzeby podstawy mogą pełnić funkcję stołów, łącząc w ten sposób moduły siedzące.

Do produkcji materaca Tangram użyto naturalnego, oddychającego i wodoodpornego materiału - austriackiego włosia końskiego. W materacu nie ma syntetycznych wypełniaczy.

Ekologia, modernizm i inne trendy na mediolańskim Salone del Mobile

Tags: meble , zdrowy sen