Jakie marki nosi James Bond w filmie "Nie czas umierać

Test: Jak dobrze pamiętasz filmy o Jamesie Bondzie?

Tom Ford

Tom Ford jest tak samo kojarzony z wizerunkiem agenta 007, jak powiedzenie "shake but don't mix". Amerykańska marka już po raz czwarty pracowała nad kostiumami agenta specjalnego granego przez Daniela Craiga, tworząc nie tylko marynarki kolacyjne, ale również elementy garderoby casualowej. Są to m.in. szary garnitur z subtelnym wzorem w kratę, w którym Bond przybywa na rozmowę z przełożonymi, oraz czarna obcisła koszula sparowana z klasycznymi niebieskimi dżinsami. Komentując swój udział w filmie "No Time to Die", Tom Ford powiedział, że on i jego bohater dzielą zamiłowanie do elegancji, wyrafinowania i luksusu. Nie umniejsza to jednak funkcjonalności ubrań: w garniturach Toma Forda Bond śmiało chwyta za broń i bierze udział w pościgach. Nie przeszkadzają mu one tak bardzo jak agentka CIA Paloma (w tej roli Ana de Armas) - jedwabna suknia do ziemi i diamentowy naszyjnik Green Carpet marki Chopard.

Co ciekawe, tym razem Tom Ford ubrał nie tylko męską postać, ale także kobiecą - agentkę MI6 Nomi, w którą wcieliła się Lashana Lynch. Dostała lniany pantsuit z marynarką w stylu safari, w którym przychodzi do biura Universal Exports, wyłamując się z ogólnego, bardziej formalnego dress code'u i jakby ustalając własne reguły gry.

1 z 4 James Bond w garniturze Toma Forda © 007.com James Bond w koszuli Toma Forda © 007.com Nomi w garniturze Toma Forda © 007.com Paloma w naszyjniku Chopard Green Carpet i garniturze Toma Forda dla Jamesa Bonda © Kinopoisk

Massimo Alba

Daniel Craig na co dzień nosi garnitury Massimo Alba, o czym sam projektant przekonał się dzięki swoim tagom na Instagramie. To właśnie aktor zwrócił uwagę swoich kolegów na włoską markę, po czym zamówili oni garnitur i pelerynę z kolekcji aktualnej w momencie kręcenia filmu. W ubraniu Massimo Alba Bond skacze z mostu i wykonuje akrobacje na motocyklu, ale do jego uszycia nie użyto żadnych zaawansowanych technologicznie materiałów. "Nasze ubrania szyjemy we Włoszech z naturalnych tkanin. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest sztruks dziecięcy, który zaczęliśmy stosować dziesięć lat temu i nadal stosujemy w naszych kolekcjach", wyjaśnia pan Alba. - Dzieła przedstawione w filmie zostały zabarwione ręcznie i oczyszczone przy użyciu naturalnych procesów i technik. Uwielbiamy rzemiosło i bardziej tradycyjną sztukę rzemieślniczą, z której słynie nasza ojczyzna.

Projektant uważa, że wybierając coraz lżejsze kostiumy dla bohatera, ekipa "Nie czas umierać" chciała podkreślić nową stronę jego osobowości - bardziej emocjonalną i ludzką. "To nowoczesny, nieustraszony człowiek, który jednocześnie nie boi się pokazać swojej wrażliwości. Staje się zwierciadłem naszych czasów i to jest główna różnica między dzisiejszym Jamesem Bondem a tym, kim był on w przeszłości.

James Bond w garniturze Massimo Alba © 007.com

Omega

Reynald Aeschlimann, prezes i dyrektor generalny firmy Omega, która wyprodukowała zegarki dla postaci Pierce'a Brosnana, uważa, że z każdym kolejnym filmem Agent Specjalny staje się coraz ostrzejszy i mroczniejszy. Seamaster 300 ma elegancką niebieską tarczę w Casino Royale, ciemniejszy, bardziej surowy wygląd w Spectre i wojskowy styl w A Time To Die, jak widać z napisów początkowych filmu. Takie życzenie wyraził Craig, który jako wieloletni kolekcjoner zegarków i ambasador marki Omega odegrał rolę w rozwoju zegarka. "Daniel Craig mówił o wojskowym, ale lekkim zegarku, więc postanowiliśmy zwrócić się ku tytanowi. Podobał mu się również pomysł detali w stylu vintage, które mogłyby nadać zegarkowi klasyczny wygląd, co zostało osiągnięte dzięki kolorystyce", wyjaśnia Reinald Aeschlimann, odnosząc się do piaskowego koloru, wskaźników w kolorze rdzy i czarnej tarczy.

James Bond w zegarku Omega Seamaster Diver 300M 007 Edition © 007.com Zegarek Omega Seamaster Diver 300M 007 Edition © 007.com

Zegarek Omega dla Jamesa Bonda to jednak nie tylko atrakcyjny dodatek. W Spectre, na przykład, pomógł mu uciec z niewoli Franza Oberhausera, działając jako detonator, podczas gdy w innych filmach zegarek był wyposażony w haki chwytające i wiązki laserowe. Reinald Aeschlimann mówi, że na ekranie Seamaster Diver 300M 007 Edition posiada również kilka tajemnic, aby pomóc tajnego agenta w nieprzewidywalnych sytuacjach, ale to pójdzie na sprzedaż bez nich. "Zegarki Omega, które James Bond nosi w filmach, to modele sprzedawane w naszych butikach. Oczywiście nie są one dostarczane z bombami i gadżetami, ale jestem pewien, że większość klientów również ich nie potrzebuje."

Jak nowy Land Rover Defender przyciągnął scenarzystów filmu o Jamesie Bondzie

Tagi: James Bond