Bransoletka Geo tag i inna znacząca biżuteria: 5 rosyjskich marek

Ręce pamiętają

Oscar Renkel, który założył Hands Remember w 2017 roku w Nowym Jorku, od dawna uczynił symbolikę częścią DNA marki. Jego biżuteria to nie tylko hołd dla mody; to talizman, który podkreśla osobowość noszącego. Wszystko zaczęło się od krzyża, który do dziś jest absolutnym bestsellerem marki. Jako kontynuacja pojawiła się seria biżuterii "Księżyc i Gwiazda", poświęcona księżycowi, wisiorkom na różnokolorowych i różnej wielkości łańcuszkach: grubym białym łańcuszku przymocowanym do miesiąca i cienkim złotym łańcuszku połączonym z gwiazdą. Kolekcja obejmuje również choker z czarnej aksamitnej wstążki i kolczyki-transformatory: pousset "Month" może być noszony oddzielnie lub zmieszany z małą wyjmowaną gwiazdką na łańcuszku, która jest w zestawie. W linii znajdziemy również puzderko Star oraz duży kolczyk Star mono. Cała biżuteria jest unisex i łatwo ją ze sobą połączyć.

Linia Gwiazda Dawida obejmuje kolczyki, puzderka, zawieszki w złocie i srebrze oraz kolorową biżuterię emaliowaną. Kompas to kolejny znajomy kawałek, który znalazł odwzorowanie w postaci solidnego elementu biżuterii: solidna tarcza z masy perłowej cameo w złotej ramie w postaci zabytkowego kompasu. "Kompasy" dostępne są jako para kolczyków z dużymi pierścieniami oraz solidne pasma barokowych czarnych, białych i zielonych pereł z zawieszkami karabińczykami. Symbolika zegarka Hands Remember "Compass" polega na tym, że nie posiada on wskazówek, a w centrum znajduje się logo marki - gwiazda z czterema promieniami wskazującymi strony świata. Projekt marki sugeruje, że Kompas zawsze wskazuje właściwy kierunek do serca.

1 z 6 Absolute Venus pousset, złoto, masa perłowa, Hands Remember, 57 000 rub. © służba prasowa Naszyjnik "Miesiąc i Gwiazda", złoto, srebro, Dłonie Pamiętają, 37 700 rubli. © służba prasowa Wisiorek "Gwiazda Dawida", złoto, srebro, kolorowa emalia, Dłonie pamiętają, 40 300 rubli. © służba prasowa Wisiorek Gwiazda Dawida, złoto, kolorowa emalia, Dłonie Pamiętajcie, 37 700 rubli. © służba prasowa Kolczyk "Księżyc i Gwiazda", złoto, srebro, Dłonie pamiętają, 37 700 rubli. © służba prasowa Kolczyki "Compass", złoto, kamea z masy perłowej, Hands Remember, 220 000 rubli. © służba prasowa

Lhasa

Nazwa Lhasa (zakazane miasto w Tybecie i tradycyjna zimowa rezydencja Dalajlamy) dla marki biżuterii i akcesoriów nie została wybrana przypadkowo. "Zainspirował mnie obraz miasta - jest położone 3656 metrów nad poziomem morza, gdzieś pomiędzy chmurami, światłem i białym kamieniem" - mówi twórczyni marki Elizaveta Kalinina. - Osobną rolę odgrywa wątek jej zakazanego charakteru, gdyż Europejczycy rzadko penetrowali Lhasę. Tak samo jest z moją biżuterią: to nie jest masowa produkcja, ale bardzo osobista i wyjątkowa historia.

Marka produkuje autentyczną biżuterię obdarzoną świętym znaczeniem. Czakry, "Talizmany", talizmany Chines - jest ogromny wybór pierścionków, bransoletek i kolczyków wykonanych w formie dłoni Fatimy, tybetańskiego węzła nieskończoności lub ozdobionych znakiem "Om". Lhasa by Ashram to specjalna kolekcja stworzona we współpracy z Natalią Osmann, właścicielką Ashram. W jej skład wchodzi biżuteria przedstawiająca różne Jantry - kompozycje geometrycznych kształtów, ważny element w kulturze hinduistycznej. Na przykład wisiorek "Sri Yantra" ma formę jednego z najstarszych symboli geometrycznych ludzkości. Zawieszka może być noszona jako wisiorek lub bransoletka.

1 z 5 Bransoleta, złoto, granat, szafiry, topaz, szmaragd, Lhasa, 93 500 rub. © służba prasowa Pierścień OM, srebro, topaz, Lhasa, 27 500 rubli. © służba prasowa Wisiorek "OM", żółte złoto, różowa emalia, Lhasa, 102 500 rubli. © służba prasowa Wisiorek "OM", złoto, ebonit, sznur jedwabny, Lhasa, 18 500 rubli. © służba prasowa Wisior, srebro, złocone, czarna emalia, Lhasa & Ashram, 22 000 rubli. © służba prasowa

BNGL

Od siedmiu lat marka z Petersburga tworzy znaczącą biżuterię. Motywujące i inspirujące napisy oparte są na wąskich i szerokich bransoletach wykonanych z najwyższej jakości stali jubilerskiej, która z czasem nie ciemnieje i nie rdzewieje (bransoleta jest bezpieczna do pływania, uprawiania sportu i nie powoduje alergii). Zbiór zwrotów zawiera 30 napisów w języku rosyjskim i angielskim (na przykład "Follow your heart", "Never give up", "Dream bolder"). Możesz wymyślić własną i wygrawerować ją wewnątrz bransoletki - dodatek o sekretnym znaczeniu, które znasz tylko Ty. Najnowszym hitem BNGL są bransoletki ze współrzędnymi: na stronie internetowej można wybrać specjalne miejsce, do którego zawsze chce się wracać lub w którym wydarzyło się coś ważnego (np. pierwsza randka) i od razu zobaczyć układ bransoletki.

"Kolekcja Piotra" jest specjalna, stworzona wspólnie z subskrybentami w serwisie społecznościowym. Spośród setek sugerowanych wyborów, w zbiorze znalazło się 15 fraz, z których każda odzwierciedla autentyczne uczucia do tego miasta: "Do Petersburga po miłość", "Nie szary, lecz monochromatyczny", "Nie buduj mostów" i inne.

1 z 4 Bransolety z grawerem, stal jubilerska, BNGL, 1490 rubli za sztukę © służba prasowa Bransoletki z grawerem, stal nierdzewna, BNGL, 1490 rubli za sztukę. © służba prasowa Bransoletki z grawerem, stal nierdzewna, BNGL, 1.990 rubli za sztukę © służba prasowa Bransoletka z grawerem, stal nierdzewna, BNGL, 1990 rubli. © służba prasowa

Wyspa Dusz

Założycielka marki, Daria Sudorzhenko, wykonała swój pierwszy element biżuterii, wisiorek w kształcie Bali. Nie mogła znaleźć niczego podobnego w sklepach, więc zamówiła je na Bali. Ale powiedzieli, że zrobią tylko minimalne zamówienie, a nie pojedynczy egzemplarz. Potem Daria kupiła całą partię: zatrzymała jedną sztukę biżuterii, a resztę sprzedała za pośrednictwem portali społecznościowych. W ten sposób w 2016 roku powstała marka Island Soul. Nazwa jest symboliczna, ponieważ twórczyni marki wkłada w rozwój swoje uczucia i uważa, że nie ciało ma duszę, ale dusza ma ciało. "Misją marki jest skupianie kreatywnych, ciekawych, swobodnie myślących ludzi, rozwijanie ich i uczenie, jak być szczęśliwym" - mówi Daria Sudorzhenko. Wśród dużego asortymentu znajduje się kolekcja jednej z najdroższych odmian kwarcu - różowej. Ten minerał, odkryty przez ludzi kilka tysiącleci temu, uważany jest za symbol miłości, harmonii, spokoju i szczerości. Kolekcja obejmuje wisiorki, pierścionki i kolczyki.

1 z 5 Pierścień sferyczny z kwarcem różowym, Island Soul, RUB 6800. © służba prasowa Wisiorek nieskończoności z koralikami z różowego kwarcu, Island Soul, 5700 rubli. © służba prasowa Kolczyki sztyfty z różowym kwarcem, Island Soul, 5200 rubli. © służba prasowa Pierścień z wisiorkiem z kwarcem różowym, Island Soul, 8800 rubli. © służba prasowa Wisiorek z kaboszonem różowego kwarcu, Island Soul, 6600 rubli. © służba prasowa

Stół wróżki

Głównym źródłem inspiracji dla projektantki Kariny Mityushkiny zawsze były wnętrza, wystrój i przedmioty, przekształcające dom w miejsce pełne tajemnicy, historii i własnej energii. W 2014 roku powstał więc projekt Fairy Table, łączący dwie pasje Kariny - dom i design. Dziś produkuje ręcznie robione talerze porcelanowe, ceramiczne wazony i kafle, a ostatnio także biżuterię. Każde dzieło jest tworzone z miłością do magii, mitycznych stworzeń i flory. W kolekcji znajdziemy na przykład ręcznie wykonane broszki Śpiący Anioł i Słońce, zawieszki Medalion Nocy, ale na szczególną uwagę zasługują naszyjniki z literami. "Opowiem ci bajkę" czy "O miłości" już same w sobie obiecują cud.

1 z 4 "Opowiem ci bajkę" i "O miłości" naszyjniki, złocony brąz jubilerski, czarny opal, szmaragdy, Fairy Table, 75,000 RUR, 40,000 RUR. © służba prasowa Wisiorek-medalion "Noc", złocone srebro, cyrkonia sześcienna, Fairy Table, 44 000 rubli © służba prasowa Wisior-medalion "Noc", złocone srebro, cyrkonie sześcienne, tanzanity, Fairy Table, 73 500 rubli © służba prasowa Broszka "Słońce", brąz, Fairy Table, 19 000 rubli. © służba prasowa

Można też współtworzyć własną biżuterię i wybrać wybrane przez siebie kamienie (szafiry, labradoryt, agat, akwamaryn, fluoryt, mikroperły), stworzyć własne słowo lub sentencję ze złoconych liter.

Tags: biżuteria , marki