Chopard zaprezentował limitowaną kolekcję zegarków

Alpine Eagle Cadence 8 HF, 250 sztuk

W 2019 roku Chopard wprowadził luksusową kolekcję sportową Alpine Eagle, będącą przerobioną wersją zegarka St.Moritz zaprojektowanego przez Karla-Friedricha Scheufele w latach 70-tych. Dwa lata później ta udana seria została wzbogacona o wysoce techniczną nowość, która łączy w sobie precyzję, styl i wzorową sportową estetykę. Alpine Eagle Cadence 8 HF ma lekki i wytrzymały 41 mm średnicy tytanu przypadku obudowy Chopard 01.12-C wysokiej częstotliwości kaliber. Jego częstotliwość 57.600 drgań na godzinę, lub 8 Hertz, jest dokładnie dwa razy tyle, co klasyczny mechanizm samonakręcający. Podobny mechanizm był już wykorzystywany przez Choparda w serii Manufacture L.U.C (L.U.C 8HF Power Control) oraz w sportowym zegarku Superfast Power Control Porsche 919 HF. Aby efektywnie wykorzystać częstotliwość 8Hz, inżynierowie Choparda zastosowali krzem monokrystaliczny, lekki materiał, który nie wymaga smarowania. Wykonane są z niego kotwica, koło kotwiczne i trzpień impulsowy, czyli wszystkie części, w których występuje maksymalne tarcie. Umożliwia to połączenie ważnych cech technicznych kalibru: wysokiej dokładności (certyfikowanej przez COSC), długiej żywotności baterii (60-godzinna rezerwa mocy) i niezawodności.

W przeciwieństwie do klasycznego Alpine Eagle w "etycznym" złocie lub Lucent Steel A223, jest on wykonany w całości z tytanu Grade 5, zachowując wszystkie kody projektowe. Najbardziej charakterystycznym elementem, jest charakterystyczna tarcza w kształcie tęczówki, tym razem w ciemnoszarym, ręcznie patynowanym wykończeniu. Odcień szarości Falz został wybrany na cześć szwajcarskiego miasta o tej samej nazwie w kantonie Graubünden: miasto słynie z dachów z płyt kwarcytowych.

1 z 4 ©służba prasowa ©służba prasowa ©służba prasowa ©służba prasowa

Mille Miglia Bamford Edition, 33 egzemplarze

Ciemnoszara tarcza została nadana zegarkowi w niestandardowej serii Mille Miglia chronografów wyścigowych we współpracy z Atelier Bamford. 42-milimetrowa obudowa wykonana jest z piaskowanej stali nierdzewnej. Powłoka DLC sprawia, że ten sportowy zegarek jest jeszcze bardziej odporny na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne, co jest szczególnie ważne, jeśli model ten bierze udział w prawdziwych wyścigach. Dynamiczny design podkreślają kontrastujące pomarańczowe detale - oznaczenia na tarczy, centralny stoper i małe wskazówki napędu oraz skala tachymetryczna.

Czarny pasek z kauczuku kordura ma pomarańczowe szwy i pomarańczową wyściółkę z cielęcej skóry. Podsumowując, Mille Miglia Bamford Edition jest wynikiem dialogu pomiędzy dwoma dżentelmenami o wielkim guście - Karlem-Friedrichem Scheufelem i założycielem Działu Zegarków Bamford George'em Bamfordem.

Ten elegancki dodatek wyposażony jest w precyzyjny "silnik" zegarowy, certyfikowany przez COSC (Swiss Official Chronometer Testing Institute). Automatyczny mechanizm aktywuje godzinę, minutę i sekundę, liczniki chronografu, datę i funkcję stop-sekundę. Caseback pokazuje strzałkę podpis 1000 Miglia - symbol wyścigu z Brescia do Rzymu i z powrotem. Chopard jest partnerem wyścigu od 1988 roku.

1 z 3 ©służba prasowa ©służba prasowa ©służba prasowa Tagi: Oglądaj