Jakie buty Doucal są odpowiednie na jesienne dni

Damska kolekcja Doucal na jesień-zimę 2021/22 obejmuje zarówno wysokie, sznurowane buty Ghillie, jak i solidne modele z podeszwą traktorową. Swobodne loafersy Doucal są wykonane z prawdziwej skóry z motywem ombré. Ten model z gumową podeszwą ma smuklejszy kształt i jest ręcznie wykańczany, co nadaje mu wygląd vintage.

W kolekcji znalazły się również minimalistyczne botki za kostkę z asymetrycznym obcasem 6,5 cm, wykonane z czarnej skóry lub zamszu w kolorze kawy.

Buty na wysokim obcasie to kolejna warta uwagi cecha, z wysokim obcasem przypominającym buty wyścigowe, podczas gdy wysoka cholewka przypomina męskie buty. Specjalna konstrukcja sprawia, że buty te nadają się do długich spacerów po lesie lub pagórkowatym terenie.

Klasyczne męskie derby, monki, oxfordy i chelsea to DNA tej włoskiej marki. Od kilku sezonów Doucal's prezentuje jednak inne modele, które doskonale pasują do codziennych stylizacji. Na przykład buty Monkey z podeszwą z traktora i gumowanymi i technologicznymi wstawkami w przedniej części stopy, które chronią wysokiej jakości skórę przed warunkami atmosferycznymi.

Kolejny nowy model, Arrow, to ważący zaledwie 377 g sneaker z wełnianymi sznurowadłami, wodoodpornym nylonem i wstawkami z woskowanego zamszu. Podeszwa zewnętrzna pokryta jest amortyzującą, antypoślizgową gumą.

Oprócz włoskiego stylu, kunsztu i wykorzystania tradycyjnego rzemiosła przy tworzeniu obuwia, firma kładzie duży nacisk na ochronę środowiska. Na początku września Gianni Giannini, CEO Doucal's, przedstawił oficjalny manifest dotyczący planów firmy i dalszego rozwoju marki.

"Zrównoważony rozwój nie jest abstrakcyjną koncepcją ani modelem, który można dopasować do standardowej logiki", wyjaśnia dyrektor generalny w oświadczeniu. - Z tego powodu, zamiast odwoływać się do kompleksowej i często mglistej idei ochrony środowiska, wolę mówić o systemie wspierania ochrony środowiska, czyli o doskonale zintegrowanym procesie, który szanuje nie tylko terytorium i dziedzictwo, ale także profesjonalizm i godność mieszkańców."

Giannini dodaje, że buty tej marki wykonane są z certyfikowanych skór i skórek. "Motto mistrzów Doucal to 'poświęcenie dla jakości', kierujemy się nim od 1973 roku, a teraz chcemy wyrazić to poświęcenie również w codziennym życiu naszych rzemieślników" - mówi Giannini.

Rzemieślnicy tej marki to w większości lokalni rzemieślnicy, z których niektórzy są związani z firmą od pokoleń, ale są też obcokrajowcy, którzy przyjechali do Włoch na krótko. "Mamy 80 rzemieślników, których średnia wieku wynosi 45 lat" - mówi prezes firmy. - Oni wszyscy mieszkają na tych wzgórzach, które widzicie na zdjęciu, stąd czerpią inspirację i dbają o naturę."

Gianni Giannini mówi, że był wzruszony, gdy zobaczył zdjęcie, na którym wszyscy stoją razem w białych koszulach, dżinsach i skórzanych fartuchach: "Oczywiście marka i produkt są ważne, ale firmę tworzą ludzie, którzy są dumni ze swojej pracy - to najważniejsza wartość naszej firmy.