Billie Eilish zaprojektowała model Nike Air Jordan

Piosenkarka i zdobywczyni nagrody Grammy, 19-letnia Billie Eilish, wyda kolaborację z Nike Air Jordan - buty oparte na modelu Air Jordan 15, donosi Hypebeast.

Wcześniej ujawniono, że stworzy ona również swój własny model we współpracy z Nike - jaskrawo zielone Billie Eilish X Air Jordan 1 KO.

Air Jordan 15 to jeden z najgorszych, według projektanta-twórcy Tinkera Hatfielda, modeli w kolekcji i ogólnie nie jest to najpopularniejszy model marki. Ale decyzja o wyborze tych konkretnych trenerów należała do Ailish, ponieważ kocha je od dzieciństwa i uważa je za wygodne, pomimo ich zewnętrznych wad.

Nowa wersja modelu Air Jordan 15 została zaprojektowana w jasnych beżowych odcieniach z minimalną ilością detali. Oprócz standardowych cyfr "23 - 6 - 15" (oznaczających odpowiednio numer gry Michaela Jordana, zdobyte mistrzostwa NBA oraz model trenera), na języku buta znajdzie się również imię Ailish, które ma uczcić współpracę firmy i artysty.

Data premiery trenera Billie Eilish X Air Jordan 15 nie jest jeszcze znana, lecz obu modeli, w tym Billie Eilish X Air Jordan 1 KO, spodziewamy się wkrótce.

12 września Billie Eilish pojawiła się na dywanie Met Gali w sukni od Oscara de la Renty. Zdradziła, że stało się to możliwe dopiero po tym, jak marka odzieżowa zobowiązała się do nieużywania futer.