Breitling prezentuje chronograf lotniczy Super Avi

Po serii Top Time Classic Cars, poświęconej kultowym samochodom z przeszłości, Breitling wznosi zegarki na nowe wyżyny. Linia Super Avi jest poświęcona historii światowego lotnictwa, a konkretnie myśliwcom North American Aviation P-51 Mustang, Vought F4U Corsair, Curtiss P-40 Warhawk i de Havilland Mosquito. Prototypem projektu był Co-Pilot z 1953 r. o nr ref. 765 AVI. W zeszłym roku ten historyczny latający chronograf pojawił się w serii Re-edition, a w tym roku stał się inspiracją dla nowego zegarka Super Avi.

"Ta kolekcja jest przepojona poczuciem nostalgii za czasami, które uważano za początek lotnictwa, kiedy najważniejszym instrumentem pilota na pokładzie był jego zegarek" - mówi Georges Kern, dyrektor generalny firmy Breitling. - Jesteśmy jednak przekonani, że nie tylko lotnicy i miłośnicy zabytkowych samolotów docenią wyjątkową jakość i niezawodność tych nowych modeli.

Modele Breitling Super AVI P-51 Mustang poświęcone myśliwcowi o tej samej nazwie są dostępne w wersji stalowej z czarną tarczą oraz w wersji z czerwonego złota z antracytową tarczą. Zegarek Super AVI Tribute to Vought F4U Corsair ma niebieską tarczę i pasujące do niej liczniki chronografu. Miłośnikom kontrastowych kolorów spodoba się model Super AVI Curtiss Warhawk w kolorze khaki z czerwonymi detalami symbolizującymi szczęki rekina na pokładzie myśliwca. Super AVI Mosquito to jedyny chronograf w kolekcji z czarnym ceramicznym pierścieniem. Na czarnej tarczy znajdują się białe liczniki, a czerwone i pomarańczowe elementy przypominają oznaczenia na kadłubie słynnego drewnianego bombowca de Havilland Mosquito.

Zegarek z kolekcji Super Avi, Breitling ©służba prasowa

Wszystkie nowe modele mają stalową obudowę o średnicy 46 mm (z wyjątkiem złotego Breitling Super AVI P-51 Mustang), ryflowaną ramkę pierścieniową i wygodną koronkę. Na tarczy i bezelu znajdują się duże cyfry arabskie, a na zewnętrznej krawędzi tarczy umieszczono 24-godzinną skalę wskazującą drugą strefę czasową - GMT jest wskazywana przez wskazówkę z wydłużoną czerwoną końcówką.

Linia Breitling Super AVI jest wyposażona w kaliber Breitling Manufacture B04 z 70-godzinną rezerwą mocy i chronometryczną precyzją certyfikowaną przez COSC.

1 z 6 Zegarek Super Avi P-51 Mustang, Breitling ©służba prasowa Zegarek Super Avi P-51 Mustang, Breitling ©służba prasowa Super AVI Tribute to Vought F4U Corsair, Breitling ©służba prasowa Zegarek Super AVI Curtiss Warhawk, Breitling ©służba prasowa Tył zegarka Super AVI Curtiss Warhawk, Breitling ©służba prasowa Zegarek Super AVI Mosquito, Breitling

W prezentacji wzięła udział wspaniała czwórka pilotowana przez pilotów wojskowych. W przestworza wzbił się również Georges Kern w hełmie lotniczym.

Tags: Oglądaj