Berety, czerwona sukienka i Dior: jakich strojów szukają fanki "Emilii w Paryżu

Drugi sezon Emily in Paris ukazał się 22 grudnia, a w ciągu zaledwie 24 godzin od premiery znacznie wzrosła liczba wyszukiwań ubrań w stylu bohaterów serialu - donosi WWD, powołując się na ShopStyle.

Z danych zebranych przez ShopStyle wynika, że najpopularniejszymi postaciami modowymi były Emily Cooper, Mindy Chen, Camille i Julien - przedmioty z ich wizerunków były najczęściej wyszukiwane przez użytkowników platformy.

Na przykład liczba zamówień na berety w stylu głównej bohaterki serialu Emily Cooper (Lily Collins) wzrosła o 43%. Użytkownicy byli również zainteresowani swetrem w paski (42%), marynarką w kratę (42%), czerwoną sukienką (41%) i wysokimi butami (37%). Ponadto, liczba wyszukiwań marki Dior wzrosła o 40%.

Kadr z filmu Emily w Paryżu © Kinopoisk

Wśród stylizacji najlepszej przyjaciółki głównej bohaterki, Mindy (Ashley Park), najczęściej poszukiwano cekinowej kurtki (69%) i czerwonej torby bucket bag (60%). Zapytania o płaszcz w panterkę, czerwoną sukienkę i czarny kapelusz, takie jak u Mindy, wzrosły odpowiednio o 53%, 41% i 24%.

Ponadto liczba zapytań związanych z wizerunkiem Francuzki Camille (Camille Raza) wzrosła o 80%: użytkownicy najczęściej szukali skórzanej sukienki, kurtki over size (50%), spodni z wysokim stanem (46%) i kurtki cropped (44%) bohaterki.

Kadr z filmu Emily w Paryżu © Kinopoisk

Najmodniejszym mężczyzną w serialu, sądząc po zapytaniach, był francuski kolega Emily, Julien (Samuel Arnold). Największym zainteresowaniem cieszyły się fioletowa marynarka (59%), białe spodnie (38%) i różowy garnitur (25%).

Projektantkami kostiumów do obu sezonów Emily w Paryżu były Marilyn Fitoussi i laureatka nagrody Emmy Patricia Field, która pracowała przy takich projektach jak Diabeł ubiera się u Prady oraz Seks w wielkim mieście.

Serial "Emily in Paris" opowiada historię 20-letniej Amerykanki, która przeprowadza się z Chicago do Paryża, aby pracować dla francuskiej firmy marketingowej. Emily musi stawić czoła towarzyszącym jej wyzwaniom: w karierze zawodowej, komunikacji z nowymi kolegami, relacjach i asymilacji kulturowej.

Screaming Camp: jak wypadł drugi sezon Emily in Paris