Duch pustyni: Zenith prezentuje nowy zegarek Defy Extreme Desert

Nowy zegarek jest oparty na monolitycznym chronografie Zenith Defy w obudowie o średnicy 45 mm, który jest dokładny do setnych części sekundy. Najwyższą precyzję zapewnia wysokiej częstotliwości mechanizm El Primero 21 z dynamiczną wskazówką, która wykonuje pełny obrót na sekundę.

Każdy szczegół zegarka Zenith Defy Extreme Desert jest inspirowany kolorami pustyni. Brązowe szkło chroni licznik chronografu i wskaźnik rezerwy mocy, wskazówki i indeksy są pokryte beżową powłoką fosforową, a tytanowa bransoleta i czarny pasek na rzep są uzupełnione beżowym, teksturowanym paskiem gumowym.

Innym oryginalnym detalem jest dwunastoboczna ramka wykonana z dużego kryształu niebiesko-szarego kwarcu, zwanego też okiem sokoła (według legendy ptak ten towarzyszył plemionom koczowniczym na pustyni). System przycisków jest również wykonany z tego samego minerału. Wypolerowany kamień przypomina wodę, jakby był mirażem na pustyni; ponadto każdy fragment kwarcu ma swoją własną strukturę wewnętrzną. Dlatego właśnie każdy z 50 tytanowych zegarków Defy Extreme Desert jest wyjątkowy.

1 z 6 Defy Extreme Desert Watch, Zenith ©służba prasowa Defy Extreme Desert Watch, Zenith ©służba prasowa Defy Extreme Desert Watch, Zenith ©służba prasowa Zegarek Defy Extreme Desert, Zenith Defy Extreme Desert, szczegół zegarka Zenith z sokolem w oku Pokonać ekstremalną pustynię, zegarek Zenith na tle zdjęć Kourosha Keinejada

Jeden z tych chronografów nosił fotograf i ekoaktywista Kourosh Keinejad, który w ramach współpracy z firmą Zenith sfotografował cztery północnoamerykańskie pustynie - Wielką Kotlinę, Mojave, Sonorę i Chihuahua. Obrazy były już prezentowane na wystawie FIAC w Paryżu, a następne w kolejce są Dubaj i Tokio.

Tags: Oglądaj