12 błyszczących butów na Sylwestra (i nie tylko)

Amina Muaddi Gilda 95

BoF zwraca uwagę, że u szczytu popularności znajdują się marki niszowe, które po raz pierwszy w 11-letniej historii sieci sklepów Moda Operandi wyprzedziły gigantów obuwniczych pod względem sprzedaży. Wśród nich jest Amina Muaddi z rozpoznawalnym obcasem w kształcie piramidy, który w tym roku zaadaptowali na przykład Christian Louboutin i Giorgio Armani. Na piramidzie stoją przede wszystkim sandały z cienkimi, mieniącymi się paskami, które Muaddi nazwała na cześć Gildy Ambrosio, swojej przyjaciółki, projektantki i gwiazdy kronik streetstyle'u.

Amina Muaddi Gilda 95, 71 373 RUB (farfetch.com)

©służba prasowa

Niemowlęta z Nodaleto Bulla

Buty Nodaleto zyskały sławę w serialu "Emily w Paryżu", w którym główną rolę grała przyjaciółka Emily, Camille, grana przez aktorkę Camille Raza. W pierwszym sezonie bohaterka pojawiła się w czarnym lakierowanym modelu Bulla Babies na stabilnym obcasie, który marka proponuje również w bardziej spektakularnej i odświętnej wersji - w niebieskiej skórze z brokatem.

Nodaleto Bulla Babies, 43 170 RUB ze zniżką (farfetch.com)

©służba prasowa

Rene Caovilla Cleo

Rene Caovilla, który przejął firmę ojca w latach 50-tych, zyskał przydomek "Cellini człowieka butów" ze względu na architektoniczną pomysłowość każdej pary i filigranową pracę z kamieniami szlachetnymi. Dowodem na to są wieczorowe sandały Cleo z charakterystycznym spiralnym paskiem, który trzykrotnie owija się wokół kostki i zachowuje swój kształt, oraz z miniaturowymi kryształkami, które błyszczą nawet z boku wkładki.

Rene Caovilla Cleo, 103 000 RUB (renecaovilla.com)

©służba prasowa

Chanel dwukolorowy

Dwukolorowe buty Chanel pojawiły się po raz pierwszy za czasów Coco Chanel, a do mody wprowadziły je aktorki Romy Schneider i Gina Lollobrigida oraz modelka Marie-Helene Arnault, która nosiła je bez zdejmowania. Od tego czasu podkreślona czarna peleryna pozostała niezmieniona, natomiast kultowa beżowa powierzchnia zmieniła nie tylko kolor, ale i materiał. W jednym wariancie naśladuje on mozaikę: efekt ten został uzyskany dzięki jedwabnej tkaninie połączonej ze srebrną nitką, a także dzięki innemu charakterystycznemu elementowi domu mody - tweedowi.

Chanel Two-Tone, cena na życzenie (Chanel)

©służba prasowa

Mach & Mach Double Bow 110

Podwójna kokarda z rozproszonymi kryształami jest tak charakterystyczna i niezmienna dla marki Mach & Mach z Tbilisi, jak obcas w kształcie piramidy dla Aminy Muaddi. Cholewka buta Double Bow może być wykonana z materiału tekstylnego lub błyszczącego pleksiglasu. Obie opcje sprawiają, że buty wyglądają krzykliwie, dlatego należy je łączyć z klasycznym garniturem lub monochromatyczną sukienką.

Mach & Mach Double Bow 110, 82,128 RUB. (farfetch.com)

©służba prasowa

Stuart Weitzman Obietnica

Nazwę jednego z flagowych modeli Stuarta Weitzmana tłumaczy się jako "obietnica". I nie bez powodu: buty obiecują, że ich właścicielka stanie się gwiazdą Sylwestra, dzięki ramce wysadzanej dużymi kamieniami o różnych kształtach, które mienią się jak diamenty.

Stuart Weitzman Promise, 60 990 rs. (No One) ©służba prasowa

Valentino Garavani Up Flair

Czarne, zamszowe sandały Valentino Garavani z paskami pokryte są gęsią skórką, przypominającą drobne, ciasno rozmieszczone dżetony. Nie obawiaj się, że znikną w ferworze tańca: dom mody z ponad półwieczną tradycją jest odpowiedzialny za jakość.

Valentino Garavani Up Flair, 112 500 rubli. (Przejście Tretiakowskie)

©służba prasowa

Miu Miu

Prawdziwe buty księżniczki wyglądają właśnie tak: złote cekiny pokrywające całą powierzchnię, cienki pasek, zgrabny okrągły nosek i kolumnowy obcas, który dodaje nie tylko dodatkowych centymetrów wzrostu, ale także pewności siebie. W dni, kiedy nie chcesz być księżniczką, buty można z przyjemnością podziwiać na półce.

Miu Miu, 72 000 rubli. (Miu Miu) ©służba prasowa

Prada

Oparte na archiwach marki z lat 90. buty Prady można określić jako paradoksalne ze względu na ich zaskakująco udane połączenie futurystyczno-sportowego kształtu i strojnego wyglądu. Pierwszy z nich to wytłaczana podeszwa, gumowe bieżniki i optycznie złamany obcas, a drugi to inspirowany stylem retro pasek na koturnie, szpiczasty palec i nakładane termicznie kryształy.

Prada, 105 000 rubli. (Prada) ©służba prasowa

Gianvito Rossi Jasmine

Klasyczne dla Gianvito Rossi sandały na obcasie typu szpilka z cienkimi paskami są ozdobione kaskadą mieniących się kryształów. Szczególnie rzuca się w oczy, gdy jest w ruchu lub gdy jest owinięta wokół kostki, i to nie gołej kostki, lecz dołu spodni.

Gianvito Rossi Jasmine, 87 200 rub. (TSUM) ©służba prasowa

Roger Vivier Cube

Satynowe mule Rogera Viviera wyglądałyby zwyczajnie, gdyby nie obcas w kształcie sześcianu z dżetami. To sprawia, że but staje na piedestale, automatycznie przekształcając go w trofeum lub obiekt sztuki.

Roger Vivier Cube, 103 040 RUB. (matchesfashion.com) ©służba prasowa

Le Silla Ivy Pump

Model Cassiopea, z 12-centymetrowym obcasem typu stiletto i falistą cholewką, to świąteczna wersja modelu Ivy Pump. Nawiązanie do najjaśniejszego gwiazdozbioru nie jest przypadkowe: cały but jest pokryty dżetami, które mienią się różnymi odcieniami niezależnie od światła.

Le Silla Ivy Pump, 74 390 RUB z rabatem (No One) ©służba prasowa Tags: Wybór redakcji