Louis Vuitton zaprezentował nowe Objets Nomades.

1 października francuski dom mody pokazał trzy nowe elementy w przestrzeniach hotelu Cheval Blanc Paris, należącego do grupy LVMH, uzupełniając serię Objets Nomades.

Włoski duet Zanellato/Bortotto zaprezentował żyrandol Lanternes, w którym wykorzystano skórę, główny materiał domu mody. Pomysł przeplatania skórzanych pasków jest charakterystycznym posunięciem Zanellato/Bortotto. Projektanci po raz pierwszy zaprezentowali tę technikę na wystawie wnętrz 2019 w Mediolanie z ekranem Mandala jako częścią serii Objets Nomades.

Nowa oprawa Lanternes (Lanternes) składa się z latarni LED wykonanej z dmuchanego szkła. Świecący element jest umieszczony w plecionym koszyku w kształcie cylindra, który nawiązuje do torebki Louis Vuitton. Uchwyt do przenoszenia tej lampy bezprzewodowej ma takie same mocowania, a spód jest wyposażony w mosiężne nóżki ochronne, aby zapobiec zarysowaniu zewnętrznej strony podstawy. Po włączeniu światła ozdobny splot skóry rzuca cień w kształcie sześciokątnego plastra miodu. Według duetu projektantów, oprawa stwarza iluzję podróży na Wschód.

Lampy mogą pracować na długim ładowaniu i mogą być używane zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodzie.

©służba prasowa

Holenderski projektant Marcel Wanders jest stałym współpracownikiem Objets Nomades. Jego twórczość - innowacyjna, eksperymentalna, zabawna i swobodna - charakteryzuje się połączeniem naiwności i wyrafinowania. Nowe krzesło Petal jest tego dowodem.

Dziś pytanie o jedność człowieka z naturą jest jednym z najważniejszych. Fotel wykonany z miękkich w dotyku płatków skóry pokazuje wizję kwiatu, jego strukturę i kruchość, przedstawioną przez projektanta. Płatki są delikatnie nawleczone na aluminiową ramę, która odzwierciedla strukturę drzewa. Według dyrektor kreatywnej Studia Marcela Wandersa, Gabrieli Chiave, krzesło oddaje lekkość i piękno kwiatu.

©służba prasowa

Obiekty rzeźbiarskie brazylijskich projektantów Humberto i Fernando Campana to zawsze skomplikowany projekt, specjalna praca z materiałami, wyrafinowana technika i pracochłonność, wymagająca wysokiego poziomu umiejętności. Motto firmy Campana: "Najpierw materiał, potem forma, a w konsekwencji funkcjonalność i ergonomia".

Nowy obiekt Aguacate, w postaci 16 elementów pokrytych skórą, nawiązuje do sylwetki owocu. Z centralnego punktu każdego elementu wyłaniają się jasne, plecione promienie. Mosiężne uchwyty umożliwiają nadanie obiektowi indywidualnej konfiguracji i interpretowanie go jako panelu lub obiektu wiszącego. "Kolekcjonerzy mogą zaaranżować Avocado na różne sposoby w przestrzeni" - mówi Umberto Campana. - "Obiekt daje wiele możliwości i jesteśmy ciekawi, jakie opcje spodobają się ludziom. "Avocado" to limitowany nakład 30 sztuk.

©służba prasowa

Od 2012 roku francuski dom mody Louis Vuitton wykorzystuje w swoich kolekcjach Objets Nomades projektantów z absolutnie różnych kontynentów. Wraz z czołowymi przedstawicielami tej sceny, marka zawsze daje młodym biurom możliwość stawiania pierwszych kroków. Wszystkie elementy Objet Nomades są wykonywane ręcznie w warsztatach Louis Vuitton.

Tagi: Projekt