Słuchawki do pracy i wypoczynku: 11 nowości na sezon

Marshall Minor III

Nowe słuchawki bezprzewodowe Marshall wyposażono w duży, konfigurowalny głośnik o średnicy 12 mm, a ich obudowa jest wodoodporna zgodnie z normą IPX4. Za połączenie ze smartfonem odpowiada układ Bluetooth 5.2, a wśród kodeków, oprócz SBC, są aptX. Pod względem kształtu i konstrukcji Marshall Minor III powtarza typowe nauszniki. "Uszy grają przez pięć godzin na jednym ładowaniu i 25 godzin z etui do ładowania. Są one dość intuicyjnie sterowane za pomocą czujnika, za pomocą którego można odbierać połączenia i regulować odtwarzanie.

©służba prasowa

JBL Live 660NC

Te nauszne słuchawki z 40-milimetrowymi przetwornikami zapewniają bardzo przyzwoity dźwięk jak na swój przedział cenowy. Gdy chcesz odciąć się od świata, technologia Adaptacyjnej Redukcji Hałasu całkowicie zablokuje dźwięki z otoczenia. Z kolei tryb Świadomość otoczenia pozwala na bezpieczne poruszanie się, a tryb TalkThru umożliwia prowadzenie rozmów bez zdejmowania słuchawek. Asystenta głosowego można wywołać głosowo lub przez dotknięcie nakładki na ucho. "Uszy zapewniają do 50 godzin strumieniowego przesyłania muzyki przy wyłączonej funkcji ANC, dziesięć minut ładowania pozwala na cztery godziny użytkowania, a w zestawie znajduje się także odłączany kabel, dzięki któremu można nadal słuchać muzyki nawet po wyczerpaniu się baterii. Poręcznym drobiazgiem jest to, że Live 660NC automatycznie wstrzymuje odtwarzanie, gdy ich nie używasz, i wznawia je po ponownym podniesieniu.

©służba prasowa

Vivo TWS 2 ANC

Słuchawki zapewniają wysokiej klasy dźwięk z niskim opóźnieniem i aktywną inteligentną redukcją szumów wraz z obsługą trybu przezroczystości (w którym szumy są wycinane, ale głosy pozostają wyraźnie słyszalne). Czas pracy baterii jest godny uwagi: z włączoną funkcją redukcji szumów słuchawki mogą wytrzymać ponad cztery użycia bez konieczności ładowania etui, a z etui - ponad jeden dzień. W modelu vivo tws 2 zastosowano 12-milimetrową membranę z kompozytu włókna węglowego o dobrych wysokich częstotliwościach oraz zmodernizowany obwód magnetyczny. Słuchawki obsługują także dźwięk DEEP-HD. Obsługa kodeków HD i wysoka przepustowość znacznie poprawiają jakość dźwięku, zarówno pod względem mocy i głębi dźwięku, jak i szczegółowości.

©służba prasowa

OPPO Enco Air

Marka OPPO wyznaczyła kurs nie tylko na jakość dźwięku i dobrą autonomię (do czterech godzin w trybie anc i tylko dziesięć minut ładowania etui na osiem godzin odtwarzania), ale także na dobrą ergonomię i "zwiewność" wzornictwa. To ostatnie zawdzięczają półprzezroczystej obudowie, "półusznemu" kształtowi słuchawek (słuchawka częściowo zajmuje ucho, ale pozostaje w nim pewnie, nie powodując dyskomfortu) oraz przyjemnemu w dotyku tworzywu sztucznemu. 12-milimetrowa tytanowa membrana kompozytowa o pełnym spektrum dźwięku oraz potężny wzmacniacz basów działają w idealnej harmonii. Najciekawszym elementem aparatu Enco Air jest aktywna redukcja hałasu DNN, której istotą jest wykorzystanie głębokich sieci neuronowych w celu zapewnienia lepszej reakcji w każdym uchu. Model ten obsługuje wszystkie urządzenia, w tym urządzenia z systemem Android 6.0+ i iOS 13.0+.

©służba prasowa

Jesienny maraton smartfonów: 8 alternatyw dla iPhone'a 13

Amazfit PowerBuds Pro

Amazfit PowerBuds Pro to wyraźny kurs dla fanów sportu, o czym świadczą rozwiązania techniczne i technologiczne, ergonomiczna konstrukcja i wodoodporność IP55. "Uszy wyróżniają się dzięki silikonowym wkładkom próżniowym Softouch, które ściśle przylegają do kanału słuchowego, zapewniają skuteczną aktywną "modulację hałasu" i zagłębiają się w wytwarzany dźwięk. Urządzenie jest również inteligentne pod względem technicznym: istnieje kilka profili aktywnej redukcji szumów: Na zewnątrz, W podróży, Sport i Adaptacyjny (do różnych codziennych scenariuszy i rozgrywek) oraz tryb przezroczystości Thru Mode. Jednak główną różnicą w stosunku do konkurencji jest optyczny czujnik tętna, który będzie ważnym towarzyszem biegaczy i rowerzystów.

©służba prasowa

Jabra Elite 7 Pro

Miłośnicy minimalizmu powinni bliżej przyjrzeć się zestawom Jabra Elite 7 pro - są one praktycznie niewidoczne, a mimo to dorównują, a czasem nawet przewyższają konkurencję pod względem jakości dźwięku, autonomii i innych aspektów. Aparat 7 pro jest wyposażony w responsywną aktywną kontrolę redukcji szumów oraz urządzenie VPU do przewodzenia kości, dzięki czemu odtwarzanie treści głosowych jest wyraźniejsze. Mimo że głośniki mają wielkość 6 mm, jakość tonów wysokich i niskich jest nadal doskonała, również dzięki oprogramowaniu Jabra Sound+. Producentowi udało się także połączyć wodoodporną konstrukcję z fizycznymi przyciskami, co sprawia, że urządzenie jest jeszcze wygodniejsze w użyciu. Warto zwrócić uwagę na wieloplatformowy charakter słuchawek: działają one dobrze zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS, w tym z asystentami głosowymi Alexa, Google Assistant i Siri, a dzięki funkcji Bluetooth Multipoint można połączyć dwa urządzenia jednocześnie, co znacznie ułatwia codzienne życie i pozwala uniknąć nieodebranych połączeń.

©służba prasowa

Czym okazały się słuchawki firmy Apple za 63 tys. funtów.

Philips Fidelio L3

W bezprzewodowym aparacie Fidelio L3 firmy Philips producent oferuje wydajne wypełnienie zamknięte w aluminiowej i szkockiej obudowie ze skóry ekologicznej Muirhead. Takie połączenie sprawiło, że słuchawki są zarówno lekkie, jak i wytrzymałe, co jest szczególnie ważne przy dłuższym użytkowaniu. Dźwięk wyróżnia się dobrym wyważeniem: w zakresie niskich częstotliwości basy są dość głębokie, ale nie przesadnie mocne, a wysokie częstotliwości mają doskonałą szczegółowość. Wieloplatformowy charakter urządzenia Philips Fidelio L3 jest obsługiwany nie tylko przez wszystkie rodzaje systemów operacyjnych, ale także przez różne bezprzewodowe kodeki audio. Na przykład format AAC jest dostępny dla systemu iOS, a aptx HD dla systemów Windows OS i Android, zapewniając najlepszą jakość dźwięku. Czynnikami decydującymi o wyborze tych słuchawek są długi czas pracy akumulatora - do 30 godzin z włączonym systemem ANC oraz szybkie ładowanie. A 15 minut to czas wystarczający na sześć godzin odtwarzania. Kolejną zaletą jest adaptacyjny hybrydowy system redukcji hałasu.

©służba prasowa

Huawei FreeBuds 4

Dobrze wyważone, niedrogie urządzenie, które łączy w sobie wyjątkowe wzornictwo, dobrą ergonomię i zaawansowaną technologię, w tym aktywną redukcję szumów drugiej generacji. Jakość dźwięku zapewniają stosunkowo duże przetworniki o średnicy 14,3 mm oraz wibrująca membrana. Takie połączenie pozwoliło uzyskać dźwięk, który jest jednocześnie głęboki, szczegółowy i potężny we wszystkich zakresach częstotliwości. Dla fanów marki Freebuds 4 będzie ważnym ogniwem w ekosystemie. Dzięki połączeniu różnych systemów operacyjnych pracujących w harmonii, za pomocą smartfona AI Life można jednym dotknięciem przełączyć słuchawki z laptopa na telewizor, tablet lub inny smartfon.

©służba prasowa

Zestaw słuchawkowy Microsoft Modern Wireless

Certyfikacja dla Microsoft Teams - słuchawki są funkcjonalnie zintegrowane z platformą korporacyjną. Zestaw słuchawkowy jest wygodny dzięki niewielkiej wadze i miękkim, ergonomicznym poduszkom nausznym. Słuchawki mogą być używane przez długi czas ze względu na fenomenalny czas pracy akumulatora - do 50 godzin odtwarzania materiałów audio lub do 30 godzin rozmów w trybie Teams. Słuchawki nie tylko zapewniają dobry dźwięk użytkownikowi, ale także dbają o współpracowników, którzy będą mogli słyszeć Cię wyraźnie, a tym samym wygodnie. Obejmuje to wysokiej jakości aktywny system redukcji hałasu. Aby wyłączyć mikrofon, wystarczy podnieść go do góry.

©służba prasowa

Anker Soundcore Liberty 3 Pro Eclipse

W słuchawkach zastosowano technologię współosiowych przetworników ACAA drugiej generacji, która zapewnia dokładną transmisję dźwięku bez zakłóceń. Z kolei armaturowy przetwornik Knowlesa i dynamiczny przetwornik z membraną z 10-milimetrowych włókien biologicznych zapewniają bogaty, szczegółowy dźwięk z pełną, szeroką sceną. Uzupełnieniem i tak już bogatego obrazowania jest adaptacyjna aktywna redukcja hałasu, redukcja nacisku, wygodne dopasowanie oraz algorytm Soundcore surround, który przetwarza dane audio w czasie rzeczywistym w celu powiększenia pola dźwiękowego i optymalizacji przestrzeni między poszczególnymi elementami audio. Słuchawki obsługują kodek LDAC i mogą łączyć się z dwoma urządzeniami Bluetooth jednocześnie, a ich łączny czas pracy wynosi 32 godziny przy naładowaniu baterii.

©służba prasowa

Technics EAH-AZ60

Pod koniec listopada Panasonic wprowadził na rynek rosyjski dwa modele bezprzewodowych słuchawek marki Technics - EAH-AZ60 i EAH-AZ40. Najwyższy model łączy w sobie podwójną hybrydową technologię bezpośredniej redukcji szumów i redukcji szumów ze sprzężeniem zwrotnym oraz analogowe i cyfrowe przetwarzanie sygnału. Za wysokiej klasy dźwięk odpowiada konstrukcja komory akustycznej, harmonizera i 8-milimetrowych przetworników Technics. Obsługiwany jest także kodek LDAC, a osiem wbudowanych mikrofonów aktywnie zbiera głos podczas rozmów. Technologia JustMyVoice z kolei izoluje i wzmacnia mowę, zagłuszając hałas z otoczenia, w tym wiatr. Jeśli chodzi o czas pracy akumulatora, EAH-AZ60 wytrzymuje do siedmiu godzin na jednym ładowaniu z włączoną aktywną redukcją szumów i do 24 godzin na pełnym ładowaniu w ładowarce.

©służba prasowa

Jak głos w słuchawkach pomaga radzić sobie z samotnością

Tags: Słuchawki