18 różnych rodzajów spinek do włosów

Czy jesteś zmęczona trzymaniem swoich włosów w tej samej starej opasce i w tym samym starym kucyku? Cóż, masz do dyspozycji więcej niż wystarczająco dużo opcji. A może chcesz zrobić kok w stylu księżnej Sussex? To idealna mieszanka glamour, subtelności i królewskiego stylu. Ty także możesz bez wysiłku stworzyć królewski look. Jak? Cieszę się, że o to pytasz.

Wsuwki do włosów od lat sprawdzają się jako doskonały dodatek do każdej fryzury. Przynajmniej w tych, które znam (niektóre z nich nie były związane z włosami). Jednak na dziś, porozmawiajmy o wszystkim, co związane z włosami. Spinki do włosów podkreślają Twój wygląd i mogą go znacznie unowocześnić. Ich zaletą jest to, że nie mają ograniczeń wiekowych!

Każdy może je nosić. Dostępne są w wielu różnych rodzajach, rozmiarach, kolorach i markach. Nasz przewodnik pomoże Ci wybrać z szerokiej gamy dostępnych spinek to, co najbardziej Ci odpowiada.

Spinki do włosów Bobby

Są to najczęstsze spinki do włosów i są łatwo dostępne na rynku. Są to również najstarsze spinki na rynku. Możesz ich używać do każdej fryzury, każdego rodzaju włosów lub peruki i są bardzo przystępne cenowo.

Rzecz z bobby pins jest chcesz, aby zrobić ich pracy nie jest widoczny. Są one dwustronne z jednej strony płaskie, a drugi z lekkimi rowkami. Ich zadaniem jest utrzymanie włosów w miejscu bez ich wypadania.

Dwa końce wsuwki mają maleńkie plastikowe kulki, dzięki którym można je łatwo wsunąć we włosy bez ryzyka szturchnięcia lub przytrzaśnięcia pasm. Oczywiście, aby uzyskać perfekcyjny wygląd, musisz przestrzegać techniki ich zakładania.

Spinki z pazurem

Jeśli szukasz czegoś, co utrzyma Twoje włosy w bezpiecznym miejscu, to są to klipsy dla Ciebie. Są one w kształcie pazurów i powszechnie znane jako szczęki do włosów. Posiadają dwa grzebienie przymocowane po obu stronach i potężną sprężynę w środku, która pozwala im się otwierać i zamykać. Twoje pełne objętości włosy pokochają klipsy, a dzięki nim będziesz mogła tworzyć wiele różnych fryzur. Dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, kolorów i wzorów.

Klipsy zatrzaskowe

Jeśli chcesz utrzymać włosy w jednym miejscu, pozostawiając niektóre pasma na zewnątrz, pokochasz klipsy zatrzaskowe. Kawałek metalu jest połączony razem, gdzie końce są podnoszone jednocześnie, aby się zatrzasnąć i przypiąć odpowiednią ilość włosów do przypięcia. Końcówki są następnie przesuwane w dół, aby zamknąć i zabezpieczyć włosy.

Są one popularne wśród dzieci, ale są również robi comeback w dorosłych, jeśli chcesz stworzyć oświadczenie z różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Chociaż mogą one również podtrzymywać włosy, są głównie używane jako akcesoria do różnych fryzur.

Spinki do włosów Barrettes

Są to najczęściej wybierane szpilki do włosów w specjalnych okazjach, takich jak wesela, urodziny i over-the-top uroczystości ze względu na ich dekoracyjny charakter. Są one dostępne w różnych wzorach, powszechnie kwiatowe projekty z ozdobami. Ich głównym zadaniem jest utrzymanie włosów z dala od twarzy lub zabezpieczenie koka lub kucyka.

Spinki bananowe

Jak sama nazwa wskazuje, są to klipsy w kształcie banana, które są nieco podobne do pazurów. Wyglądają jak mały grzebień z ząbkami po obu stronach klipsa i blokują włożone włosy na miejscu. Najlepiej sprawdzają się na długich, kręconych lub teksturowanych włosach, ponieważ utrzymują włosy w kucyku i sprawiają, że opadają w dół niczym wodospad.

Są one powszechnie stosowane, ponieważ tworzą iluzję dłuższych włosów, którą większość osób uwielbia. Klipsy bananowe mogą być stosowane w wielu różnych fryzurach.

Klips do kapelusza z piórami

Pamiętasz królewski wygląd, o którym mówiliśmy na początku? Cóż, oto kolejna spinka do włosów, którą możesz dodać do swojej kolekcji. Są one dostępne w różnych wzorach z piórami i małym kapeluszem. Nie musisz zabezpieczać całych włosów za pomocą tego typu spinek. Wystarczy, że pociągniesz za małe pasmo i przypniesz je do klipsa. Mimo, że zazwyczaj nosi się je do strojów codziennych, możesz je również założyć na przyjęcia koktajlowe lub imprezy tematyczne.

Szpilki z perłą

Jeśli szukasz sposobu na podkreślenie swojego codziennego wyglądu, szpilki z perłą są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Są one dostępne w wielu różnych kolorach i są bardzo łatwo dostępne na rynku. Z łatwością zmienią Twoje włosy z bladych na pełne blasku w kilka sekund. Ponadto, spinki z perłą możesz wykorzystać w wielu różnych upięciach, od ujarzmienia baby hair, przez podtrzymanie niechlujnego koka, po dekorację warkocza.

Klipsy dzielące

Jeżeli masz włosy o dużej objętości, klipsy do przedziałków nie są dla Ciebie nowością. Są one również znane jako klipsy typu aligator i powszechnie używane przez stylistów fryzur do spinania dużych partii włosów podczas zaplatania lub stylizacji. Zawias jest podwójnie łączony, co zapewnia wysokie napięcie i wytrzymałość, dzięki czemu włosy trzymają się mocno i bezpiecznie.

Klips zaciskowy ma sprężynę na końcu i pozwala górnej części klipsa położyć się płasko na głowie, co ułatwia manewrowanie bez pozostawiania wgnieceń.

Gumowane klipsy

Dziewczyny o miękkich włosach mają trudności z upinaniem włosów, ponieważ klipsy ledwo trzymają się na miejscu. Jednak zakup klipsów mija się z celem, jeśli musisz co jakiś czas używać rąk, by utrzymać włosy z dala od twarzy. Jeżeli masz zbyt cienkie włosy lub bardzo delikatne pasma, możesz zdecydować się na gumowe klipsy.

Klipsy te mają gumowe kropki przyklejone do metalu, które zapewniają chropowatą powierzchnię do przytrzymania włosów. Z wyglądu są podobne do innych klipsów i służą do tego samego celu, dlatego nikt nie zauważy, że nosisz gumowe klipsy.

Klipsy Duckbill

Klipsy Duckbill są bardzo podobne do klipsów sekcyjnych, tyle że są dłuższe. Ich przewagą nad klipsami typu aligator jest to, że ich długość sprawia, że są wąskie na końcu z ostrym czubkiem. Spiczasty koniec może być używany przez stylistów do perfekcyjnego dzielenia włosów zamiast sięgania po grzebień. Ich wady to ograniczona użyteczność i podatność na łamanie się.

Klipsy do układania fal

Fale włosów są bardzo kruche i mogą się szybko rozpadać pod wpływem jednego przycisku. Klipsy do utrwalania fal są doskonałym dodatkiem do Twojej kolekcji, dzięki którym zabezpieczysz swoje fale. Dzięki nim, podczas wykonywania makijażu, możesz delikatnie odgarnąć włosy z twarzy, bez ryzyka uszkodzenia fal.

Klips do loków z podwójnymi końcówkami

Pełnią podobną funkcję, jak klipsy typu aligator i klipsy do układania fal. Ich głównym zadaniem jest przytrzymanie skręconych włosów podczas stylizacji, aby zachować trwałość i kształt loków. Jeżeli nie jesteś zwolenniczką stosowania ciepła na włosach, a mimo to chcesz uzyskać loki, z pewnością spodobają Ci się te klipsy.

Klipsy z wstążką do włosów

Chociaż powszechne wśród młodych dziewcząt, dorośli mogą bez wysiłku rock wstążka włosy klip w neutralnych kolorach. Wiązanie włosów i formowanie wstążki w kokardę może być trudnym zadaniem. Klipsy te mają jednak dołączoną kokardę, która ułatwia życie. W dowolnym stylu, możesz nosić tę kokardę i nikt nie będzie wiedział, że nie włożyłaś pracy, aby uzyskać tę uroczą kokardkę.

Geometryczne spinki

Cóż, jeśli lubiłaś matematykę w szkole, oto sposób, w jaki możesz udowodnić swoją wierność temu przedmiotowi poprzez swoje włosy. Geometryczne klipsy są unowocześnionymi spinkami. Spełniają tę samą funkcję, tyle że występują w popularnych geometrycznych kształtach kwadratów, kół, prostokątów i trójkątów z tyłu głowy.

Klipsy Bumpit

Nie musisz już mieć włosów o dużej objętości, by nosić fryzury typu "bumpit". Dzięki klipsom Bumpit możesz dodać swoim włosom nieco więcej objętości. Do klipsa dołączony jest grzebień, który zamocujesz na włosach z częścią dodającą objętości, którą zakryjesz włosami.

Będziesz potrzebować innych klipsów do włosów, takich jak wsuwki, aby zabezpieczyć włosy wokół bumpit. Technika ta jest dość łatwa w porównaniu z walką z włosami przy tworzeniu gór.

Klipsy w kształcie litery U

Klipsy w kształcie litery "U" przypominają wsuwki, od kulistych końcówek po boki w kształcie rowka. Jednak te spinki są przeznaczone do ciężkiej pracy. Nadają się do skomplikowanych zadań, gęstych włosów i dużej ilości włosów. Doskonale sprawdzą się w przypadku zwiniętych włosów.

Spinki motylki

Małe dzieci mają zazwyczaj bardzo cienkie i rzadkie włosy. Trudno byłoby utrzymać ogromny kawałek włosów. Klipsy motylkowe są mniejsze i mogą bezpiecznie trzymać małe sekcje. Są one wykonane podobnie jak spinki z pazurem, tylko mniejsze.

Spinki

Kręcone włosy mogą czasami stać się trudne do opanowania. Możesz użyć spinek, które są bardziej podobne do wsuwek, ale zostały zaprojektowane z myślą o włosach kręconych. Są łatwe w użyciu i sprawiają, że kręcone włosy dłużej się utrzymują.

Najczęściej zadawane pytania (FAQs)

Czy spinki do włosów mogą powodować wypadanie włosów?

Jeżeli jesteś przyzwyczajona do tej samej fryzury, ciągłe noszenie spinek, szczególnie w przypadku ciasnych kucyków i stosowania wielu spinek, powoduje tarcie włosów. Może to powodować łamanie się włosów, a z czasem znaczną ich utratę. Jeśli masz cienkie włosy, nie używaj spinek codziennie, ponieważ mogą one ciągnąć włosy, pozostawiając widoczne luki i łyse miejsca. Należy również zachować ostrożność podczas zakładania i zdejmowania klipsów, aby uniknąć wyrywania włosów.

Czy mogę przejść przez kontrolę na lotnisku z klipsami do włosów?

Podczas gdy jedna lub dwie spinki do włosów mogą nie uruchomić wykrywacza metalu, głowa pełna metalowych spinek wystarczy, aby uruchomić wykrywacz. W najgorszym wypadku zostaniesz poproszony o zdjęcie spinek, a w najlepszym będziesz mógł wejść na pokład samolotu, jeśli pracownik ochrony uzna, że nie stanowią one zagrożenia.

Jak mogę wyczyścić moje spinki do włosów?

Możesz wysterylizować spinki po użyciu, aby zapobiec gromadzeniu się brudu, który mógłby przenieść się na włosy i skórę głowy. Aby je wyczyścić, weź starą szczoteczkę do zębów i delikatnie wyszoruj wszelkie zanieczyszczenia. Jeśli zauważysz jakieś uporczywe plamy, użyj płynnego detergentu lub szamponu do włosów i moczyć w ciepłej wodzie przez minimum dziesięć minut. Inną metodą czyszczenia, którą możesz zastosować jest sporządzenie roztworu proszku do pieczenia i wody w ilości 4 łyżek sody oczyszczonej na każde 250ml wody i moczyć przez kilka godzin w celu regularnego czyszczenia.

Czy spinki do włosów mogą powodować bóle głowy?

Skóra głowy jest niezwykle wrażliwa, a ekstremalne ciągnięcie mieszków włosowych wyzwala tkankę łączną. Jeśli spinasz włosy zbyt mocno lub używasz zbyt wielu spinek w jednej sekcji, możesz odczuwać ból głowy. Najszybszym sposobem na pozbycie się bólu głowy jest rozpuszczenie włosów i położenie się na kilka minut.

Czy spinki do włosów są bezpieczne dla niemowląt?

Chociaż istnieją spinki przeznaczone dla niemowląt, nie wszystkie dzieci są w stanie wytrzymać zbyt długo. Skóra głowy niemowląt jest niezwykle wrażliwa, dlatego trzeba uważać przy spinaniu włosów i upewnić się, że nie są one zbyt ciasne. Jeśli zdecydujesz się na założenie dziecku spinek, używaj ich oszczędnie i sprawdzaj, czy nie ma żadnych oznak dyskomfortu. Pamiętaj również, aby regularnie sprawdzać, czy wszystkie spinki są nadal założone na głowę. Dzieci mają tendencję do częstego poruszania się i mogą zdjąć spinki i połknąć je!

Gdzie mogę kupić spinki do włosów?

Spinki do włosów można znaleźć w prawie każdym lokalnym i internetowym sklepie. Mają one szeroki wybór spinek w różnych kolorach, rozmiarach i wzorach. Po prostu poszukaj spinek do włosów w Internecie, a zostaniesz przekierowany na różne strony, w zależności od lokalizacji.