Różnica między oficjalnymi i półformalnymi sukienkami

Jeśli chodzi o imprezy, ważne jest, aby sprawdzić zaproszenie, aby wiedzieć, jaki rodzaj stroju należy nosić. To może być impreza, gdzie można po prostu nosić swobodne ubrania, lub najczęściej niż nie, to może być albo formalne lub półformalne.

Ale jaka jest dokładnie różnica między tymi dwoma?

Co oznacza zaproszenie na imprezę w stroju formalnym?

Jeśli ustalony jest dress code, a Ty nie rozumiesz, co on oznacza, będziesz się wyróżniać na tle innych, co może być upokarzające.

Mężczyźni

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Jest to najwyższa hierarchia, o czym świadczą zaproszenia, w których stwierdza się, że wymagany strój to biały krawat. White tie nie jest już powszechnym dress code, ponieważ jest zarezerwowany dla uroczystości wręczania nagród szlacheckich, zaproszeń królewskich i być może balów operowych.

Biały krawat składa się z białej muszki oraz fraka sięgającego kolan. Daje to niezwykle wyrafinowany i modny wygląd.

Młodszym rodzeństwem white tie jest black tie. W tym przypadku nosi się smoking. Kiedyś był to sztywny biały kołnierzyk, obecnie jest to delikatniejszy kołnierzyk z czarną jedwabną muszką.

Black tie na ciepłą pogodę to smoking z białą lub białą koszulą zamiast czarnej.

W dzisiejszych czasach, opcja black-tie jest również popularna. Oznacza to, że jeśli masz smoking, powinieneś go założyć; jeśli nie masz, nie musisz go kupować lub, co gorsza, wypożyczać na tę okazję. Zamiast tego należy założyć czarny garnitur wraz z muszką lub krawatem.

Biały lub czarny krawat jest często używany do formalnego stroju wieczorowego. Ponieważ biały krawat jest rzadko wymagany, należy założyć smoking. Jeśli formalne wydarzenie odbywa się w ciągu dnia, należy założyć płaszcz poranny, który jest podobny do fraka, ale ma wycięcie z przodu.

Kobiety

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Formalne zaproszenie na imprezę wymaga od Ciebie odpowiedniego stroju. Pamiętając o okazji i znając wszystkie elementy wyglądu, takie jak styl sukni i ozdoby, będziesz wyglądać fantastycznie.

Kiedy formalne wydarzenie określa black-tie, oznacza to, że możesz wybrać pełną formalną suknię wieczorową. Formalna okazja jest, gdy wyjdziesz wszystkie długości i ubierać się, aby zaimponować.

Suknie bez ramiączek, suknie z koronki i suknie z długą spódnicą dzwon są wszystkie popularne wybory. Ręcznie zdobione, cekinowe suknie emanują elegancją, a suknie w jednolitym kolorze emanują królewskością.

Formalna odzież robocza dla kobiet

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Formalna odzież damska nie jest po prostu przeznaczona na przyjęcia pod krawatem. W pracy, formalny strój jest często wymagany. Musisz założyć garnitur do pracy, który jest znany jako formalny strój biznesowy.

Powinieneś skupić się na konkretnych garniturach, które będą odpowiednie. Można nosić marynarkę ze spodniami, marynarkę ze spódnicą lub płaszcz na sukienkę.

Wybierając garnitur do formalnego stroju biznesowego, upewnij się, że marynarka i drugi element, niezależnie od tego, czy jest to spódnica ołówkowa, spodnie czy sukienka, są w tym samym kolorze. Oba powinny mieć pasujący odcień i materiał.

To nie jest czas, aby iść na całość w swoim stylu. Nie chcesz sprawiać wrażenia zbyt wyzywającego lub modnego. Utrzymanie klasycznego i skromnego wyglądu to długa droga do uzyskania profesjonalnego nastroju, którego potrzebujesz.

Co oznacza półformalny

Mężczyźni

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Półformalny, powszechnie znany jako pół-strój, to kolejny ważny dress code. Oznacza to, że będziesz ubrany w czarny garnitur z białą koszulą i krawatem. W ten sposób będziesz wyglądać elegancko i rześko, nie przesadzając.

Aby dopełnić profesjonalnego wyglądu, upewnij się, że Twoje buty są równie eleganckie.

W ciągu dnia, czarny garnitur można zastąpić garniturem w jaśniejszym kolorze, wykonanym z lżejszej tkaniny.

Kobiety

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Półformalny oznacza więcej opcji ubioru dla kobiet, ponieważ mogą one nosić sukienki koktajlowe o długości do kolan lub dłuższe. Są one odpowiednie na tę okazję, ponieważ są strojne, ale nie przesadzone. Podstawowa, ale elegancka mała czarna sukienka jest również idealna.

Luźne spodnie lub elegancka spódnica z elegancką koszulą to kolejna kombinacja, która jest ogólnie akceptowana, ale nie często noszona. Nadal będziesz wyglądać stylowo i dobrze ubrana.

Co się stanie, jeśli na zaproszeniu nie ma informacji o dress code?

Co zrobić, jeśli zaproszenie nie zawiera informacji o stroju? Jakiej metody użyjesz, aby zdecydować, w co się ubrać? Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest sprawdzenie zaproszenia.

Czy jest ono napisane na wysokiej jakości karcie? Czy papier jest tłoczony? Czy jest ono grawerowane, czy też nie? Im wyższa jakość zaproszenia, tym ładniej i bardziej formalnie musisz się ubrać.

Powinieneś również wziąć pod uwagę wydarzenie. Jeśli jest to wesele, idealny będzie półformalny strój składający się z płaszcza i garnituru dla panów oraz atrakcyjnej sukienki koktajlowej dla pań. Zdecydowanie można uciec z tylko sukienka koszula na urodziny podwórko uroczystości.

Weź pod uwagę ludzi, którzy cię zaprosili i co o nich wiesz, wielkość imprezy i lokalizację. Jeśli impreza odbywa się w największym jadłodajni, należy ubrać się bardziej niż jeśli odbywa się w najbliższym miejscu grillowania.

Godzina okazji jest również ważne, ponieważ jeśli jest to w godzinach wieczornych, najprawdopodobniej trzeba będzie ubierać się bardziej formalnie.

Wnioski

Wiele osób jest zaniepokojonych, gdy tylko zauważą dress code na zaproszeniu, ale historycznie, dress code'y miały na celu ułatwić Ci życie, ponieważ każdy nosiłby te same rzeczy, pozwalając Ci skupić się na imprezie i zapewniając, że nikt nie był przesadnie ubrany lub niedostatecznie ubrany, pozwalając wszystkim cieszyć się sobą.

Ubieranie się powinno być cinch teraz, że wiesz, czego się spodziewać.