Ubieranie się dla Twojego kształtu ciała: Ostateczny przewodnik

Każdy jest inny, więc to, co wygląda dobrze na innych, może nie wyglądać dobrze na mnie, i odwrotnie. Zajęło mi sporo czasu, aby dowiedzieć się, jak powinnam się ubierać, ponieważ szczerze mówiąc, mój kształt ciała bardzo się zmienił na przestrzeni lat.

Ważne jest, aby dobrze wyglądać i dobrze się czuć, a moda jest jedną z rzeczy, która moim zdaniem pomaga wielu ludziom osiągnąć ten cel. Tak więc, ważne jest również, aby wiedzieć, jak dobrze się ubrać w oparciu o nasze kształty ciała, i to jest dokładnie to, co jest w tym artykule.

Jak poznać swój kształt ciała

Poznanie swojego kształtu ciała to pierwszy krok do tego, by wiedzieć, jak się do niego ubierać. Ciało każdej z nas jest wyjątkowe, więc nie wszystkie należymy do tych samych kategorii. Są one jednak doskonałym punktem wyjścia do odkrycia swojego idealnego stylu.

Możesz określić kształt ciała danej osoby na dwa sposoby: mierząc je lub oceniając wizualnie.

Wizualnie

Niektórzy ludzie są obdarzeni zewnętrznie atrakcyjną sylwetką. W związku z tym, mogą uniknąć mierzenia ciała.

Sprawdź tabelę kształtu ciała, która Ci w tym pomoże. Zwróć uwagę na stosunek ramion do bioder, który najlepiej Cię opisuje. Zbadaj również kształt swojej talii i bioder. Czy są one wklęsłe, a następnie wracają na zewnątrz, czy zwężają się do środka?

Pomiar

W następnym rozdziale znajdziesz więcej informacji o tym, jak zmierzyć swoje ciało, aby określić swój typ sylwetki.

Każdy ma swój własny, charakterystyczny wygląd. Może być trudno rozróżnić nasze kształty ciała po prostu patrząc na nie. Jest to całkowicie normalne i nie ma potrzeby, aby czuć się z tego powodu zakłopotanym. Chwyć za taśmę mierniczą, jeśli masz problemy z określeniem swojego typu sylwetki.

Jak mierzyć

Dawno temu, jeśli chciałeś określić swój typ sylwetki za pomocą pomiarów, musiałeś wykonać wiele działań matematycznych. Na szczęście stworzono kalkulator, który zajmuje się tym automatycznie.

Aby uzyskać wymiary, postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami i wprowadź je na tej stronie. Możemy przejść do ekscytującej części, która jest wybór strojów, po określeniu typu ciała.

Biust

Zmierz najszerszą część swojego biustu. Zalecamy, abyś dokonała pomiaru w biustonoszu, jeśli używasz go regularnie. Zbyt ciasne zapięcie miarki może mieć wpływ na wyniki pomiarów.

Talia

Przyjrzyj się swojemu tułowi przy pomocy lustra. Twoja talia, która znajduje się powyżej kości biodrowych, jest najcieńszą częścią tułowia. Podczas pomiaru tej części nie wykonuj głębokich wdechów i nie dociskaj taśmy zbyt mocno do skóry. W ten sposób uzyskany kształt ciała nie będzie reprezentatywny dla Twojego rzeczywistego ciała.

Biodra

Jeśli dokonujesz tego pomiaru, upewnij się, że nie masz na sobie żadnych spodni ani spódnic. Należy zmierzyć najszerszy obszar bioder, a także krągłość pośladków.

Ramiona

Ramiona mierzy się w najszerszych punktach. Ponieważ musisz trzymać ramiona płasko przy ciele, jest to najtrudniejsza część do samodzielnego zmierzenia. Możliwe, że będziesz musiał skorzystać z pomocy innych osób.

Różne kształty ciała

Możesz określić, jaki kształt ciała posiadasz, jeśli użyjesz kalkulatora kształtu ciała lub ocenisz go na podstawie wzroku. Cztery główne typy tradycyjnych kształtów ciała są omówione bardziej szczegółowo poniżej.

Jabłko

Kształty ciała o kształcie jabłka mają większy biust w porównaniu do reszty ciała, co jest cechą, którą wiele osób chciałoby mieć. Owalne kształty są również powszechnie stosowane do jabłek.

Twoje zalecenia będą koncentrować się na wydłużeniu ciała lub noszeniu ciężkich ubrań, które podkreślą kształt biustu.

Atletyczna

Jeśli masz figurę banana, Twoje ramiona, biust i talia są prawie równe.

Twoje zalecenia będą koncentrować się na stworzeniu iluzji większej talii i wyeksponowaniu Twoich wspaniałych ramion.

Klepsydra

Dziewczyny o kształcie klepsydry mają mniejszą talię i równe ramiona i biodra. Twoje ramiona i biust są prawie na pewno tej samej wielkości.

Ponieważ możesz swobodnie eksponować każdą część ciała, Twoje rady będą nieco bardziej ogólne.

Gruszka

Twój biust i ramiona są węższe niż biodra, jeśli masz uroczą sylwetkę w kształcie gruszki. Gruszki są okrągłe u dołu i zwężają się ku górze, dlatego też nazywane są gruszkami.

Jeśli jesteś Gruszką, masz godną pozazdroszczenia talię i długie, szczupłe ramiona. Wiele z porad, które dziś otrzymasz, będzie ukierunkowanych na podkreślenie tych pięknych cech.

Inne typy sylwetki

Nauka o dobrym ubieraniu się rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku lat. Obecnie dostępne są więcej niż cztery typy sylwetki. Te nietradycyjne kształty ciała zostały uznane jako część rezygnacji społeczeństwa z "idealnego" ciała.

Każde ludzkie ciało jest zachwycające. W dalszej części artykułu znajdziesz szczegóły dotyczące trzech innych typów sylwetki - petite, plus size i tall.

Możesz należeć do jednej z dwóch kategorii: tej lub tej powyżej. Jest to całkowicie rozsądne. Aby stworzyć swoją idealną garderobę, możesz połączyć pomysły z obu tych kategorii.

Petite

Twoje nogi, ramiona i tors są prawdopodobnie krótsze niż zwykle, jeśli masz filigranowy typ budowy ciała.

Spróbuj dobrze dopasowanych ubrań, które sprawią, że będziesz wyglądać na zrównoważoną podczas komponowania swojego stroju. Wykorzystaj wskazówki dotyczące innych typów sylwetki, aby podkreślić swoje najlepsze cechy, takie jak ramiona, biodra i biust.

Plus Size

Nie pozwól, aby ktokolwiek powiedział Ci, że tylko dlatego, że masz rozmiar plus size, nie możesz dobrze wyglądać w ubraniach.

Twoja rada powinna skupić się na wyeksponowaniu wszystkich Twoich wspaniałych krągłości i cech, a nie na ukrywaniu jakiejkolwiek części ciała.

Wysoka

Być może odkryłaś, że wiele ubrań z wyższych sfer jest na Tobie raczej krótkich, co stanowi przeciwieństwo problemów Twoich filigranowych przyjaciółek.

Twoje zalecenia będą podkreślać takie cechy jak długie nogi i ramiona.

Ciało w kształcie jabłka

Kształt ciała jabłka jest również określany jako kształt serca. Ich piersi są najszerszym obszarem ciała, który jest ich cechą charakterystyczną. Mają one wąską talię i szerszą talię środkową niż większość kobiet. Kształty ciała jabłka często doświadczają braku definicji talii.

Jeśli masz ten kształt ciała, powinnaś skupić się na dwóch poniższych obszarach:

 • Tworzenie zdefiniowanej talii
 • Twój biust i talia powinny być w odpowiednich proporcjach.

Strukturalne ubrania z mnóstwem detali powyżej lub poniżej talii przypadną do gustu Jabłkom. Będą one chciały wyeksponować swoje naturalne atuty, takie jak długie, smukłe nogi.

Jak się ubierać

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Szerokie i niskie dekolty, takie jak dekolt w kształcie litery V, dekolt w kształcie litery scoop i dekolt w kształcie serca, pomogą zrównoważyć górną połowę ciała. Tworzą one złudzenie, że ramiona i biust są tej samej wielkości.

Drapowane i rozkloszowane rękawy pomogą Ci podkreślić talię. Dopasowane rękawy zwracają uwagę na brak kształtu talii.

Dobrym wyborem są lejące się bluzki z uformowanym biustem. Zauważysz, że rzeczy z niewielką strukturą wokół talii siedzą wygodniej na Twoim ciele, jeśli tylko uda Ci się je znaleźć.

Jakie ubrania należy nosić

Oto pięć elementów garderoby, które będą na Tobie świetnie wyglądać:

 • Sukienki z paskiem, znane również jako topy z paskiem, zapewniają strukturę w górnej części ciała, podczas gdy spłaszczają się, aby nadać wygląd talii.
Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji
 • Kardigany z dużą ilością drapowań, zwłaszcza kardigany typu "waterfall". Wydłużają one tułów, jednocześnie odciągając wzrok od talii.
 • Jabłka wyglądają fantastycznie w płaszczach z jednym zamkiem, zwłaszcza w płaszczach o linii empire. Mają one dużo struktury i pomagają zachować równowagę ciała.
 • Flares o średniej wysokości - w przypadku spodni, najlepszą opcją jest średnia wysokość. Twoja sylwetka będzie wydawać się dłuższa i bardziej zrównoważona z rozszerzanymi spodniami.
 • Spódnice o linii A - one również znajdują się w połowie talii. Biodra rozszerzają się na zewnątrz, co nadaje im szerszy wygląd.

Czego należy unikać

Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać swoją figurę jabłka, unikaj tych trzech elementów:

Topy z półokrągłym dekoltem sprawiają, że Twoje ramiona wydają się mniejsze, a biust nieproporcjonalny do reszty ciała.

Obcisłe rękawy zwrócą uwagę na Twój brak talii.

Zwężane doły - sprawią, że Twoje biodra i nogi będą wydawać się szczuplejsze. W rezultacie będziesz wydawać się o wiele bardziej obciążona od góry. Zamiast tego, postaw na asymetryczne obszycia.

Ciało w kształcie banana

Rozwój mediów społecznościowych sprawił, że w ostatnich latach popularność zyskały typy sylwetki: banan, prostokąt i atletyczny. Na tym typie ciała, wyrzeźbione mięśnie wyglądają fantastycznie.

Jeśli masz prostokątny kształt ciała, Twoje cele dotyczące ubioru mogą być następujące:

 • Sprawić, aby krzywe wydawały się prawdziwe.
 • Spraw, by pojawiła się talia.

Jeśli masz figurę banana, będziesz mieć równe ramiona, biust, talię i biodra. Narysuj prostą linię wzdłuż ciała po obu jego stronach. Możesz chcieć sprawić wrażenie, że masz bardziej klepsydrową figurę.

Jak się ubrać

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest unikanie wszystkiego, co jest zbyt duże lub zbyt bezkształtne. Każda forma, którą posiadasz zostanie zagłuszona.

Będziesz chciała poeksperymentować z odważnymi krojami, ponieważ pozwalają one na stworzenie różnych iluzji. Na szczęście, wiele krojów będzie wyglądać na Tobie świetnie.

Niskie i okrągłe dekolty są lepsze od wysokich i kwadratowych dekoltów. Uwydatnij talię, zakładając rozszerzane rękawy.

Używaj pasków, aby podkreślić swoją talię, ale zachowaj ich prostotę - wybieraj ciemne kolory i unikaj ozdób.

Jakie ubrania nosić

Oto pięć elementów garderoby, które będą na Tobie świetnie wyglądać:

 • Koszule w paski - zapinanie jest kluczowe dla ciał w kształcie banana.
 • Bluzki z pussy bow z rozszerzanymi rękawami. Biust jest często punktem centralnym. Kokarda pod szyją przyciąga wzrok do górnej połowy ciała.
Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji
 • Żakiety dopasowane - te żakiety są ścięte nieco powyżej talii i będą sprawiać wrażenie, że masz figurę klepsydry.
 • Szerokie bawełniane spodnie - szeroka talia daje wrażenie większej talii.
 • Skinny jeans - nie chcesz, aby Twoje nogi były zbyt grube, więc je wyeksponuj.

Czego unikać

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoją bananową figurę, powinnaś unikać następujących trzech rzeczy:

Boxy tees są bezkształtne i połkną kształt Twojego ciała. Ich rękawy są również zbyt krótkie, aby mogły być pomocne.

Spłaszczone dżinsy - jeśli Twoje spodnie są zbyt szerokie, sprawią, że będziesz wyglądać bardzo ociężale. Wydłużą Twoje biodra i sprawią, że będą się wydawały jeszcze mniejsze.

Sukienki bez kształtu - jak już wcześniej wspomniano, należy unikać wszystkiego, co nie ma kształtu. Z kolei sukienki bezkształtne stanowią szczególne wyzwanie. Ukryta jest za nimi talia, biust, biodra i ramiona. Mogą też wylądować na nogach w niewygodnej pozycji.

Ciało w kształcie klepsydry

Od dziesięcioleci pożądane są figury w kształcie klepsydry.

Powinieneś skupić się na dwóch rzeczach:

 • Utrzymaniu równowagi
 • Wyeksponowaniu talii.

Symetria tego typu ciała definiuje je. Pamiętaj o tym podczas zakładania różnych strojów. Tak, chcesz zwrócić uwagę na konkretne cechy, ale chcesz też zachować jak największą równowagę w biodrach i biuście.

Jeśli masz dużo naturalnej równowagi, powinieneś szukać odzieży, która jest zaprojektowana specjalnie dla Twojego typu ciała. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ubierać się dla ciała klepsydry.

Jak się ubierać

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Noszenie ubrań, które są przytulne i dopasowane może pomóc kobietom z ciałem klepsydry.

Jeśli masz fundusze, zleć przeróbkę swoich najczęściej używanych rzeczy lub zrób to sama. Ten rodzaj stylizacji pozwoli Ci podkreślić Twoje naturalne cechy.

Noszenie rzeczy z wysokim stanem, takich jak niebieskie dżinsy i ołówkowe spódnice z wysokim stanem, zwróci uwagę na Twoją talię i sprawi, że będzie się ona wydawać mniejsza. Będą one wyglądać znacznie lepiej, gdy sparowane z crop shirts.

Jakie ubrania nosić

Oto pięć elementów odzieży, które będą wyglądać świetnie na Ciebie:

 • Dżinsy z wysoką talią - te dżinsy sprawiają, że twoje biodra wydają się bardziej krągłe, sprawiając wrażenie, że talia jest wyższa niż jest.
 • Crop top z ołówkową spódnicą - Kardashianki są znane z noszenia crop topów z ołówkowymi spódnicami.
Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji
 • Ołówkowa spódnica - efekt klepsydry jest podkreślony przez wysoką talię i szerokie biodra.
 • Niskie dekolty i dekolty w kształcie litery V - niskie dekolty w kształcie litery V są pochlebne i eksponują biust.
 • Kurtki z paskiem - duże płaszcze mogą ukryć Twoje kształty, ale płaszcz z paskiem sprawi, że będziesz wyglądać atrakcyjnie nawet w czasie deszczu.

Czego należy unikać

Jeśli chcesz wyeksponować swoją figurę klepsydry, trzymaj się z daleka od następujących trzech elementów garderoby:

Sukienki bez kształtu - zbyt duże i bezkształtne ubrania mogą spowodować, że całe twoje ciało będzie zagubione i zamaszyste.

Zbyt wiele wokół szyi (nie są to delikatne naszyjniki) sprawi, że będziesz wydawać się ciężka i nierówna. Twój biust również zostanie ukryty.

Należy unikać szerokich, niedopasowanych rękawów na rzecz dopasowanych.

Ciało w kształcie gruszki

Prezentując sylwetkę w kształcie gruszki, należy pamiętać o dwóch celach:

 • Wyróżnić talię
 • Wydłużenie tułowia, aby osiągnąć równowagę ciała.

Piękne biodra są cechą charakterystyczną kobiet o figurze gruszki i powinnaś je eksponować. Z drugiej strony, niektóre z Was mogą obawiać się, że będą wydawać się zbyt ociężałe w dolnej części ciała. Stwórz iluzję dłuższego tułowia, aby skorygować tę wadę.

Jak ubrać

Tors

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Podkreśl ramiona i biust, aby Twój tors wyglądał na dłuższy i bardziej zrównoważony w porównaniu z biodrami.

Pomoże Ci w tym noszenie usztywnianych ramion lub bluzek z dekoltem w kształcie tuby, które przyciągają wzrok niżej.

Talia

Poziome paski i wyraziste pasy staną się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi. Dzięki nim optycznie zwęzisz talię i sprawisz, że Twoje kształty będą wyglądać jeszcze bardziej krągło. Spódnice o linii A z rozszerzanymi biodrami są akceptowalne.

Jakie ubrania kupić

Oto pięć elementów garderoby, które będą wyglądać na Tobie świetnie:

 • Wyściełane kurtki - kurtki z paskiem w talii i wyściełanymi ramionami pomogą Ci osiągnąć równowagę ciała, której pragniesz.
Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji
 • Spódnice o linii A - wydłużają tułów, podkreślając jednocześnie biodra.
 • Rozszerzane dżinsy - Jeżeli chcesz nadać dolnej połowie ciała nieco więcej wymiaru, wypróbuj rozszerzane dżinsy. Były one popularne w latach 70-tych i są popularne do dziś.
 • Zwróć uwagę na swoje ramiona i biust podczas noszenia topów typu off-the-shoulder, aby zrównoważyć swoją górną połowę ciała. Jeśli założysz bluzkę z dekoltem w kształcie litery "off-the-shoulder", nie będą mogli oderwać od Ciebie wzroku.
 • Pionowe paski - paski te podkreślą Twoje krągłości i pomogą Ci osiągnąć równowagę tułowia. Więcej informacji znajdziesz w "Przewodniku po wzorach".

Czego należy unikać

Jeśli chcesz podkreślić swoją figurę gruszki, trzymaj się z dala od trzech poniższych elementów:

 • Topy z wysokim, wąskim dekoltem wydłużą Twoje ramiona i sprawią, że będziesz wyglądać na ociężałą.
 • Ołówkowe spódnice zwrócą uwagę na Twoje biodra i górne partie nóg, wydłużając Twoje ramiona.
 • Spodnie z wieloma zawiłościami sprawią, że znów będziesz wydawać się ciężka.

Petite

Aby zakwalifikować się do kategorii petite, musisz mieć mniej niż 5'3 cala wzrostu i/lub 27-calowy obwód.

Będziesz musiała dopasować wiele swoich ubrań, jeśli stylizujesz się na petite. Wiele sklepów nie będzie dostosowywać się do Twojego typu ciała, więc będziesz musiała być proaktywna i dowiedzieć się, jak sprawić, by wszystko działało.

Jako filigranowa kobieta powinnaś skupić się na dwóch rzeczach:

 • Wydłużenie wyglądu swojego ciała
 • Nie wspominając o swoich cechach fizycznych.

Jak się ubierać?

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Jeśli chodzi o ubieranie się, wiele filigranowych kobiet zapomina o tym, że ich wzrost nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Pamiętaj, że będziesz mieć drugi typ ciała do rozważenia.

Te inne typy ciała nie powinny być pomijane. Aby uczynić je pracować dla swojego kształtu ciała, trzeba będzie tylko dostosować je trochę. Jeśli musisz zacisnąć pasek w talii, zrób to. Jeżeli dla zrównoważenia Twojej górnej połowy ciała niezbędny jest sweterek z dekoltem w szpic, zrób to.

Szerokie, bawełniane spodnie z wysokim stanem świetnie wyglądają z dekoltami w serduszka i topami z wycięciami na ramiona. Pomoże Ci to zrównoważyć sylwetkę i wydłużyć nogi.

Jakie ubrania nosić

Oto pięć elementów garderoby, które będą na Tobie świetnie wyglądać:

 • Sweetheart neckline crop top - Jeśli chcesz podkreślić swój biust i pokazać swoje ramiona, sweetheart neckline crop top jest drogą do zrobienia. Cropped shirts wydłużają i wyszczuplają sylwetkę.
Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji
 • Bluzka z rękawami o długości trzy czwarte - Rękawy o długości trzy czwarte przyciągają wzrok do talii i sprawiają, że ramiona wydają się dłuższe.
 • Skórzana kurtka w kształcie litery C - Jako drobna kobieta, ubrania w kształcie litery C po raz kolejny staną się Twoim przyjacielem.
 • Plisowane spodnie są podstawą biurowej garderoby. Jeśli są dobrze skrojone i cropped tuż nad kostką, dodadzą Ci długości.
 • Spódnice z wysokim stanem - ich skomplikowany krój sprawi, że Twoje nogi wydadzą się dłuższe i zwrócą uwagę na Twoją talię.

Czego należy unikać

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoją drobną sylwetkę, unikaj trzech poniższych elementów:

Jeansy z niskim stanem sprawiają, że Twoje nogi wydają się krótsze, a talia bezkształtna. Zostaw je w latach 90-tych.

Rozszerzane spodnie sprawią, że Twoje nogi będą wydawać się małe, a pupa gruba.

Spódnica ołówkowa - Kolejną formą spódnicy, która może wyszczuplić Twoją talię i skrócić ciało jest spódnica ołówkowa.

Plus Size

Często jesteśmy pytani o to, co panie plus-size powinny, a czego nie powinny nosić. Faktem jest, że żaden element garderoby nie jest zakazany dla pań plus-size. Noś to, jeśli sprawia Ci to przyjemność.

Jako kobieta plus-size, możesz dążyć do osiągnięcia następujących celów modowych:

 • Pracować z konturem swojego ciała
 • Aby pokazać swoje krągłości

Jak się ubrać?

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że Plus Size nie jest typem ciała, który wzajemnie się wyklucza. Możesz być plus size, ale będziesz również należeć do jednego z czterech typów ciała (klepsydra, jabłko, gruszka, banan). Wszystkie sugestie w tej sekcji będą miały zastosowanie do Ciebie.

W tej części dowiesz się, jak ubierać się pewnie, gdy nie czujesz się swobodnie we własnym ciele. Każda osoba jest olśniewająca. Wszystkie powinnyśmy czuć się swobodnie we własnym ciele, niezależnie od rozmiaru.

Ponieważ jednak zdajemy sobie sprawę, że miłość własna jest procesem, ta część jest dla tych z Was, które dopiero zaczynają.

Jakie ubrania nosić

Oto 5 elementów garderoby, które schlebiają Twojej figurze:

 • Bluzki z rozciętymi rękawami - Rozcięte rękawy to świetny sposób na dodanie bluzce formy i definicji bez konieczności noszenia dopasowanych rękawów. Pokazujesz trochę ciała, nie odsłaniając całego ramienia.
Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji
 • Spodnie robocze o dopasowanym kroju - jest to element, który wygląda dobrze na każdym. Upewnij się, że są one cięte tuż nad kostką, aby podkreślić Twoje biodra.
 • Marynarki dostępne są w wielu różnych stylach. Wszystkie mają ustrukturyzowane ramiona i są wiązane w talii. W przypadku blezera nie ma rzeczy niemożliwych do pomylenia.
 • Dekolty w kształcie litery V oraz dekolty typu sweetheart świetnie nadają się do podkreślenia piersi, jednocześnie sprawiając wrażenie mniejszej talii.
 • Gdybyśmy mogły, żyłybyśmy w dżinsach z wysokim stanem. Dają nam one niezrównaną definicję talii i sprawiają, że czujemy się chronione i wspierane nawet wtedy, gdy nie czujemy się najlepiej.

Czego należy unikać

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje ciało w rozmiarze Plus Sized, unikaj trzech poniższych rzeczy:

Bezkształtne sukienki nie są pochlebne dla nikogo. Idealne są sukienki o strukturze, która podtrzymuje i uzupełnia Twoją sylwetkę.

Dżinsy z niskim stanem, w przeciwieństwie do dżinsów z wysokim stanem, nie zapewniają wsparcia ani formy.

Nie chcemy, abyś nosiła coś, co sprawia, że czujesz się niewygodnie; chcemy tylko, abyś nosiła rzeczy, które lubisz i w których czujesz się dobrze.

Tall

Zaletą próbowania projektowania siebie jak wysoka osoba jest to, że możesz uzyskać porady modowe od modeli streetwearowych. Kopiuj te modele, jeśli chcesz wiedzieć, jak ubrać wysoką sylwetkę.

Ze względu na duże nogi, możesz nosić żywe formy i kolory.

Powinieneś wykonać następujące dwa kroki:

 • Noś ubrania, które wydłużają twoją sylwetkę i sprawiają, że wydajesz się zrównoważona.
 • Pamiętaj, aby pracować zarówno z typem ciała, jak i wzrostem.

Jak się ubierać

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Jako wysoka kobieta masz to szczęście, że możesz nosić różne odważniejsze wzory, których nie mają inne typy sylwetki.

Jeśli chodzi o samo ubieranie się, wybieraj rzeczy, które są długie, ponieważ regularne rozmiary będą wydawać się na Tobie zbyt krótkie. Rozważ długie, dopasowane rękawy. Buty, które sięgają do kolan. Sukienki maxi są dość popularne.

Być może trzeba będzie uzyskać niektóre z towarów dostosowane do Ciebie prawidłowo. Nie chcesz niczego zbyt krótkiego, ale nie chcesz też niczego zbyt długiego, co wysokie kobiety czasami ignorują.

Jakie ubrania nosić

Oto 5 elementów odzieży, które będą pochlebiać swoją sylwetkę:

 • Buty do kolan - Jeśli masz długie nogi, będziesz chciała wybrać buty, które je wydłużą, a jednocześnie utrzymają równowagę ciała.
 • Duże akcesoria - powinnaś jak najlepiej wykorzystać swoją nieruchomość, jeśli ją posiadasz. Noś duże torebki, ciężkie bransolety i długie naszyjniki.
 • Skórzana kurtka o kroju cropped - kurtki, które opadają tuż nad talię wydłużą Twoje nogi i podkreślą talię, jednocześnie utrzymując Twój tułów w równowadze.
Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji
 • Jeansy skinny - Jeżeli jesteś wysoka, możesz nosić prawie każdy rodzaj spodni. Skinny jeans natomiast sprawi, że będziesz wyglądać jeszcze lepiej - nie bez powodu noszą je wszystkie modelki.
 • Duże pasy - wizualne rozdzielenie górnej i dolnej połowy ciała nada Twojemu wizerunkowi więcej głębi. Sprawi, że Twoje nogi będą wydawały się dłuższe, nie skracając przy tym sylwetki.

Czego należy unikać

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swój wysoki wzrost, unikaj trzech poniższych elementów:

Małe spódnice - jednym z problemów z długimi nogami jest to, że znalezienie mini spódnic, które wyglądają dobrze na nich jest trudne. Jeśli nie jesteś pewna, trzymaj się od nich z daleka.

Pionowe paski sprawią, że będziesz wyglądać jak jedna ciągła linia od ramion do kostek. Odwrócą uwagę od Twoich naturalnych kształtów.

Falbany - Falbany są trudne do wykonania. Są one ciężkie i sprawiają, że wydajesz się szersza niż jesteś. Twoja figura będzie pod nimi przesłonięta.

Najważniejsza rzecz

Zasady są po to, by je łamać.

Wszystkie nasze ciała są wyjątkowe i zachwycające. Wybierając strój, pamiętaj, że pewność siebie jest najważniejszym dodatkiem.

Tak, ten artykuł jest pełen wskazówek, jak ubierać się dla Twojego typu ciała, ale powinnaś nosić to, co sprawia, że jesteś szczęśliwa. Jeśli coś sprawia, że jesteś szczęśliwy, zapomnij o wszystkim, co powiedzieliśmy i idź na to.

Nie będziesz w stanie pomóc, ale wyglądać ładnie, jeśli czujesz się pewnie w tym, co masz na sobie.