17 rodzajów przedłużania włosów i co warto o nich wiedzieć

Jeśli nie jesteś wielkim fanem peruki, lub nie potrzebujesz peruki, ale chcesz uzyskać dłuższe lub grubsze włosy, a następnie przedłużanie włosów są twoim przyjacielem. Mogą one łatwo zmienić sposób, w jaki wyglądasz. Możesz dodać kolorowe przedłużanie włosów dla trochę zabawy, lub można łatwo zmienić fryzurę.

Więc, co dokładnie musisz wiedzieć o przedłużaniu włosów? Oto rodzaje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Materiały używane do przedłużania włosów

Przedłużanie włosów może być wykonane z różnych materiałów, takich jak włosy syntetyczne, naturalne kolageny, a nawet prawdziwe ludzkie włosy. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, a także cenę i harmonogram konserwacji.

Przedłużanie włosów z włosów syntetycznych

Przedłużanie włosów syntetycznych jest tańsze niż przedłużanie włosów prawdziwych, ale nie będzie wyglądać tak naturalnie. Dodatkowo, nie będą tak trwałe, jak Twoje naturalne włosy. Nie będą też dokładnie pasować do struktury i koloru Twoich włosów i będą wymagać innej pielęgnacji niż Twoje naturalne włosy. Syntetyczne przedłużenia włosów wymagają więcej czasu na pielęgnację, ponieważ nie można ich myć ani traktować tymi samymi produktami, co włosy naturalne.

Ciepło suszarki, lokówki lub prostownicy również może uszkodzić przedłużenia. Ważne jest również, aby używać szczotki z bardzo miękkim włosiem, aby uniknąć uszkodzenia przedłużeń. Pomimo swoich wad, są one nadal świetną opcją dla wielu osób. Przedłużenia syntetyczne są od razu gotowe do noszenia i zachowują swój styl. Proste, falowane lub kręcone włosy pozostaną proste, falowane lub kręcone.

Prawdziwe ludzkie włosy

Przedłużanie włosów z włosów ludzkich to popularny wybór. Z drugiej strony, prawdziwe przedłużenia są drogie i wystarczają na około sześć miesięcy. Po tym czasie trzeba je będzie wymienić. Produkty do przedłużania włosów mają tę zaletę, że wyglądają dokładnie tak, jak Twoje własne włosy. Można je farbować, aby pasowały do Twojego naturalnego koloru i struktury włosów.

Łatwo jest również stylizować te przedłużenia, ponieważ możesz używać zwykłych lokówek i suszarek. Możesz myć włosy zwykłym szamponem. Ponieważ te przedłużenia są wykonane z prawdziwych włosów, mogą stać się kędzierzawe lub płaskie w zależności od pogody, a złe dni włosów są nadal możliwe.

Przedłużanie włosów naturalnym kolagenem

Przedłużanie włosów kolagenem naturalnym to kolejna opcja dla materiału. Te przedłużenia włosów mają takie same cechy jak ludzkie włosy, ale są wykonane z naturalnego białka kolagenu, a nie białka keratyny znaleźć w naturalnych włosach.

Przedłużenia te są mniej wymagające w utrzymaniu niż włosy ludzkie, i mogą być myte, suszone, kręcone, czesane i szczotkowane bez obawy o uszkodzenie. Przedłużenia z kolagenu naturalnego są tańsze niż włosy naturalne, co czyni je doskonałą alternatywą zarówno dla włosów naturalnych, jak i syntetycznych.

Różne metody przedłużania włosów

Po podjęciu decyzji o materiale, z którego chcesz przedłużyć włosy, musisz zastanowić się, w jaki sposób będą one wykonane. Należy wziąć pod uwagę koszt, naturalność wyglądu i sposób doczepiania.

Pasmo po paśmie

Ze względu na metody doczepiania i czas potrzebny do zastosowania przedłużania włosów pasmo po paśmie, są one dość kosztowne. Istotne jest, aby pracować z doświadczonym fryzjera profesjonalnego podczas mocowania i usuwania ich, jak to może być bolesne inaczej. Ten rodzaj nie jest również wielokrotnego użytku, więc właściwa opieka jest wymagana. Rozszerzenia te będą zbijać się w grudki, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane.

Każde przedłużenie składa się z 20 do 40 pasm włosów i jest przyklejone do małego obszaru włosów naturalnych. Przy odpowiedniej pielęgnacji, przedłużenia te mogą przetrwać długi czas i są idealne dla osób o grubych lub gęstych włosach.

Panele weftowe

Panele weftowe mają więcej włosów na cal kwadratowy niż panele pasemko po pasemku. Mogą one być przyklejone, przyklejone taśmą lub przyszyte i są łatwe do usunięcia. Z tego powodu są one mniej zobowiązujące niż przedłużanie pasemko po pasemku. Oznacza to również, że nie będą one tak długotrwałe lub trwałe. Niektóre rodzaje paneli z wątkiem wymagają profesjonalnej instalacji, ale istnieją również opcje clip-in, które można wykonać w domu. Klipsy są idealne do jednorazowego wyglądu na specjalne wydarzenie lub okazję.

Wątki są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach.

Istnieje wiele rodzajów wątków do rozważenia w dziedzinie tkactwa. Każdy wątek ma swój własny zestaw zalet, wad i korzyści.

  • Wątek wykonany przez maszynę: Wątek wykonany maszynowo ma tę zaletę, że nie rozplata się podczas cięcia. Zapewnia to o wiele więcej opcji dostosowywania. Ponieważ nie są one wykonane ręcznie, będą one mniej kosztowne, grubsze i bardziej wytrzymałe. Są one dobrym wyborem, jeśli potrzebujesz dużej liczby wątków dla swoich włosów. Jednak ponieważ są one bardziej masywne, trudniej je ukryć. Będą one bardziej zauważalne, jeśli nie zostaną prawidłowo przymocowane lub przez niedoświadczoną osobę. Wątki wykonane maszynowo są również podatne na strzępienie, co powoduje, że ich wygląd nie jest zbyt przyjemny.
  • Wątek wiązany ręcznie: W przypadku wątku wiązanego ręcznie, wszystkie końce włosów są zbierane i splatane ręcznie. To gwarantuje, że żadne pasmo włosów nie wypadnie. Są one popularne, ponieważ mogą pozostać smuklejsze niż wątek wykonany maszynowo, co sprawia, że łatwiej je ukryć we włosach. Ten rodzaj wątku jest idealny dla osób o cienkich włosach lub tych, które obawiają się, że ich przedłużenia będą widoczne. Wątek nie rozpadnie się tak szybko jak ten wykonany maszynowo po doczepieniu (zazwyczaj przez zszycie). Wadą wątku wiązanego ręcznie jest to, że nie można go obciąć. Jeśli jest zbyt długi, trzeba go będzie złożyć i założyć na siebie. W przypadku przecięcia wątek się rozplątuje.
  • Wątek formowany wtryskowo (Injection-Molded Weft): Zaletą niewidocznych przedłużeń włosów jest to, że są one formowane wtryskowo. Mogą one być mocno przymocowane do włosów, nie sprawiając wrażenia nieporęcznych. To sprawia, że są one idealne dla osób z cienkimi włosami lub dla tych, którzy obawiają się, że ich przedłużenia będą widoczne. Ten rodzaj wątku jest zazwyczaj przyklejany i ładnie łączy się z Twoimi włosami. Ponieważ te wątki są lekkie, będą one wygodne do noszenia przez dłuższy czas. Wątki te mogą być również ponownie użyte. Pozostaje tylko wzmocnić wątek taśmą lub klejem.

Metody doczepiania

Niektóre przedłużenia włosów muszą być mocowane w określony sposób. Inne mogą być doczepiane na wiele sposobów. Kiedy już zdecydujesz się na materiał i metodę doczepiania włosów, porozmawiaj z profesjonalistą o swoich możliwościach.

Przyklejenie lub przyklejenie na taśmę

Włosy są zazwyczaj przyklejane lub przyklejane u nasady przedłużenia. Niektóre przedłużenia mogą mieć wstępnie przyklejoną bazę, co pozwala na szybką instalację u nasady włosów. Inne mogą wymagać dodania kleju do wątku, aby zapewnić bezpieczne mocowanie. Ważne jest, aby skontaktować się z ekspertem, gdy nadejdzie czas, aby Twoje wątki zostały przyklejone lub przyklejone.

Przedłużenie taśmy musi być odpowiednio wyrównane do korzeni. Podczas wizyty u profesjonalisty, użyje on specjalistycznego narzędzia do podgrzania taśmy lub kleju i aktywowania go. To gwarantuje, że przedłużenie pozostanie na włosach klientki. Dobrze jest również udać się do profesjonalisty, gdy nadejdzie czas na usunięcie przedłużeń. Usunie on przedłużenia za pomocą środka do usuwania kleju, który nie uszkodzi Twoich włosów.

Jeśli używasz taśmy lub kleju do mocowania lub usuwania przedłużeń, zaplanuj czas około godziny. Ponieważ taśma do przedłużania włosów musi być stale umieszczana przy nasadzie włosów, proces ten będzie musiał być powtarzany w miarę odrastania włosów, zazwyczaj co cztery do ośmiu tygodni. Przedłużenia mogą być ponownie wykorzystane kilka razy, jeśli są w dobrym stanie. Specjalne szampony i zabiegi stylizacyjne są wymagane dla bonded lub klejone w rozszerzenia zachować kleju.

Ten rodzaj przedłużania jest popularny, ponieważ stawia najmniejsze obciążenie na głowie, ponieważ jest przymocowany w pobliżu korzeni, wygląda bardzo naturalnie, a aplikacja nie jest trudna, tak długo jak ekspert wie, co robi. Z drugiej strony, włosy mogą być traktowane tylko przy użyciu określonych, bezpiecznych produktów. Noszenie takich przedłużeń w upięciu jest również trudne.

Przedłużanie włosów za pomocą klipsów

Przedłużenia clip-in są drogie. Istnieje wiele powodów ich wysokiej ceny, ale jednym z najistotniejszych jest koszt ich utrzymania. Są to najprostsze w użyciu przedłużenia włosów i są szczególnie popularne wśród osób, które chcą zmienić swój styl bez konieczności chodzenia do salonu fryzjerskiego.

W miejscu, w którym pasma się spotykają, przedłużenia clip-in mają silikonową lub materiałową bazę. Na niej mocowany jest klips. Samodzielne założenie przedłużenia clip-in jest proste i zajmuje około 10 minut.

Te tymczasowe przedłużenia nie mogą zaszkodzić włosom i mogą przetrwać wiele miesięcy, jeśli nie będą używane codziennie. Mycie jest konieczne tylko wtedy, gdy jest nagromadzenie produktu, który jest zwykle co 15 nosi. Istnieje wiele kolorów do wyboru, i można je używać tak często, jak chcesz. Należy je jednak zdejmować przed snem i używać tylko przez krótki okres czasu. Uważaj na tanie przedłużenia clip-in, ponieważ w ich przypadku ucierpi na tym jakość.

Przyszywane

Przedłużenia przyszywane są wplatane w Twoje naturalne włosy. Są one trudniejsze do doczepienia niż inne rodzaje przedłużania i są trwalsze. Przed doczepieniem przedłużenia, Twoje naturalne włosy muszą być zaplecione w warkocz, abyś miała gdzie pracować. Cienkie włosy nie będą wyglądały dobrze zaplecione jako podstawa, a możliwe jest, że cienkie włosy zostaną uszkodzone w wyniku tego procesu.

Ze względu na to, jak mocno cornrows musi być zapleciony, coraz te przedłużanie włosów tkane załączony jest niewygodne doświadczenie. Procedura zajmie również kilka godzin, a wykwalifikowany profesjonalista będzie wymagane, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Te przedłużenia wydają się być bardzo naturalne i nie będziesz musiała się martwić o ich wypadanie.

Z drugiej strony, mogą one hamować rozwój Twoich naturalnych włosów, dlatego ważne jest, aby regularnie je wyciągać i wymieniać. Istotne jest, aby używać szamponu wzbogaconego w proteiny i produktów głęboko odżywiających podczas noszenia tych rozszerzeń, aby uniknąć uszkodzeń i utrzymać swoje naturalne włosy zdrowe. Ponieważ przedłużenia te są przeznaczone do noszenia przez ponad trzy miesiące, są one często wykonane z włosów ludzkich.

Bonded Hair Extension

Przedłużenia Bonded, znane również jako przedłużenia fusion, są połączone klejem z Twoimi naturalnymi włosami. Ponieważ dostępnych jest wiele rodzajów klejów, ważne jest, aby znaleźć renomowanego specjalistę, który pomoże Ci wybrać najlepszy dla Twoich potrzeb. Doczepienie włosów zajmie Ci około czterech godzin.

Aby zastosować przedłużenia fusion na pojedynczych pasmach włosów, stylista użyje urządzenia, które wygląda jak pistolet do klejenia na gorąco. Przedłużenia te zapewniają naturalny wygląd, ale mogą zaszkodzić naturalnym włosom. Inne podejście zaciska przedłużenie do normalnych włosów, umożliwiając klej do stopienia i fuse naturalne włosy i przedłużenie razem. Są to półtrwałe alternatywy, które będą trwać cztery miesiące. Dozwolone jest tylko jedno użycie przedłużenia. Jeśli jesteś zainteresowana tą procedurą, zapytaj swojego fryzjera o przedłużanie włosów metodą pre-bonded.

Zimna fuzja

Przedłużanie włosów metodą zimnej fuzji jest porównywalne do przedłużania włosów metodą klejenia, ale nie wymaga użycia ciepła. Używane jest narzędzie do zaciskania. Ten rodzaj wydaje się naturalne, ale to jest drogie, ze względu na czas potrzebny do ich mocowania i fakt, że mogą być używane tylko raz. Podczas korzystania z tego rodzaju rozszerzenia, niektóre osoby mają bóle głowy lub scratchy skóry głowy.

Micro Linki

Pętla naturalne pasmo włosów przez koralik z rozszerzeń załączony jest jak mikro linki są połączone. Z szczypcami, to jest zaciskane zamknięte po pętli przez koralik. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, upewnij się, że kupujesz przedłużenia z renomowanego źródła, ponieważ tanie koraliki mogą uszkodzić Twoje włosy. Koraliki pokryte silikonem są skuteczne w zapobieganiu łamania się włosów.

Ze względu na to, jak długo trwa podłączenie każdego pojedynczego koralika do włosów, przedłużanie włosów jest kosztowne. Niemniej jednak, jest to jedno z najbardziej naturalnie wyglądających przedłużeń włosów. Stylista może zmienić położenie koralika, a żadne kleje ani ciepło nie są zaangażowane w proces.

Ta forma przedłużania jest odpowiednia dla osób o grubszych włosach, a jej zastosowanie zajmie wiele godzin. Na włosach, które są cieńsze, koraliki pojawią się. Kiedy masz mikro połączenia związane, upewnij się, że pracujesz z kimś, kto ma dużo doświadczenia. Jeśli koraliki nie są umieszczone prawidłowo, mogą być nieprzyjemne do spania, a jeśli nie są one zamknięte prawidłowo, mogą one uszkodzić włosy.

Alternatywy dla przedłużania włosów

Z czasem, podobnie jak w przypadku innych rzeczy, pojawiają się nowe elementy i rozwiązania. Spójrz na te alternatywy dla standardowych przedłużeń włosów, które są albo nowe, albo charakterystyczne. Niektóre z nich mogą okazać się dla Ciebie bardziej odpowiednie, w zależności od Twoich potrzeb.

Grzywka clip-in

Grzywka Clip-in jest prostą metodą na dodanie grzywki do swojego wyglądu bez kłopotliwego podcinania włosów. Ponieważ jest to produkt łatwy w montażu i demontażu, nie stanowi zagrożenia. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to wybrać produkt, który najlepiej pasuje do Twojego koloru włosów i pozwoli Ci stworzyć wymarzony styl. Do wykonania grzywki clip-in można użyć zarówno włosów naturalnych, jak i syntetycznych.

Przedłużanie włosów metodą halo

Przedłużanie włosów halo to nowa forma przedłużania włosów, która wykorzystuje zupełnie inną procedurę aplikacji, dzięki czemu włosy wyglądają na pełniejsze i dłuższe. Wierzchołek głowy owija się drucianym urządzeniem z doczepionymi przedłużanymi włosami. Drut jest ukryty przez otaczające go włosy, które są przesuwane nad nim. Ponieważ nic nie jest bezpośrednio związane z włosami, podłączenie urządzenia jest bardzo przyjemne, a naturalne włosy nie są uszkadzane. Pomaga to w utrzymaniu zdrowia włosów naturalnych.

Przedłużanie włosów metodą Micro Ring Loop

Przedłużanie włosów metodą Micro Ring Loop jest wariantem samoprzylepnym dla tych, którzy chcą to zrobić sami. Ich założenie zajmuje około 10 minut. Pasmo włosów jest przedzielane i przeciągane do mikro-pętelki, która jest następnie zaciskana, aby stworzyć proces zimnej fuzji. Przedłużanie włosów ludzkich jest dostępne w wielu odcieniach, stylach i długościach. Mikroperełki są prawie niewyczuwalne, a przedłużenia wytrzymują wiele miesięcy zanim zostaną usunięte.

Przedłużanie włosów metodą mieszania włosów

Przedłużanie włosów metodą mieszania włosów to jedno z najbardziej zaawansowanych przedłużeń dostępnych na rynku. Są one niewidoczne i nie powodują uszkodzeń włosów ani skóry głowy. Nie ma potrzeby ich mocowania; podstawa przedłużenia pozwala jedynie na przejście przez włosy, na których zostały doczepione.

Łatwo jest układać włosy po ich wymieszaniu i nie ma ryzyka, że przedłużenie zostanie zerwane przez odsłoniętą skórę głowy lub wiatr. Są one naprawdę wygodne w noszeniu, a kolory zostały starannie wymieszane, aby uzupełnić naturalny kolor włosów i skóry osoby noszącej. Nie ma potrzeby, aby oczyścić salon.

Czy peruka to dobry pomysł?

Jeśli wszystkie te informacje sprawiają, że kręci ci się w głowie, i martwisz się o koszty, czas, i ograniczone alternatywy dla stałych rozszerzeń włosów, rozważyć perukę. Jeśli masz bardzo cienkie, cienkie, lub przerzedzenie włosów, lub jeśli masz znaczną utratę włosów, peruka może być najlepszym rozwiązaniem.

Przez wieki, ludzie polegali na peruki, a nowoczesne postępy uczyniły je bardziej naturalnie wyglądające, wygodne i trwałe niż kiedykolwiek wcześniej. Peruki mogą być dostosowane do każdej twarzy lub kształtu głowy, a oni mogą ukryć wszelkie wady kosmetyczne spowodowane przez problemy medyczne. Peruki są w różnych kształtach i odcieniach, jak również naturalne i syntetyczne włosy. Wybierz jeden, który pasuje do Twojego ulubionego koloru i stylu, lub spróbować czegoś zupełnie innego. Jest tak wiele opcji.

FAQ

Jakie są rodzaje przedłużeń włosów?

Przedłużanie włosów jest dostępne w szerokiej gamie stylów. Prawdziwe włosy, syntetyczne włosy i naturalny kolagen mogą być używane jako przedłużenia włosów. Ponadto, istnieje wiele różnych technik budowania włosów do wyboru. Panele z wątkiem, ręcznie wiązany wątek, maszynowo robiony wątek i formowany wtryskowo wątek to tylko kilka przykładów. Istnieje również wiele opcji doczepiania.

Przedłużanie włosów jest dostępne w wielu różnych stylach, w tym clip-in, tape lub glue-in, sewn-in, micro link, bonded i cold fusion. Przedłużanie włosów, grzywki clip-in, przedłużanie mieszające włosy i przedłużanie włosów metodą micro loop to niektóre z innych dostępnych alternatyw.

Jaka jest różnica między przedłużaniem włosów ludzkich a syntetycznych?

Syntetyczne włosy są tańsze niż prawdziwe, ale nie są tak trwałe, nie można ich farbować ani stylizować przy użyciu narzędzi termicznych i wymagają specjalnej pielęgnacji. Problemem dla sztucznych włosów jest również słońce. Ludzkie włosy mogą być farbowane, myte i stylizowane przy użyciu narzędzi termicznych, tak jak Twoje własne włosy.

Jak dbać o przedłużane włosy?

Rodzaj materiału, z którego wykonane są przedłużane włosy, a także sposób ich konstrukcji i mocowania mają wpływ na to, jak należy o nie dbać. O włosy ludzkie można dbać tak samo, jak o włosy naturalne, natomiast włosy syntetyczne wymagają specjalnego szamponu i konserwacji. Pamiętaj, aby omówić z fryzjerem szczegółowe instrukcje dotyczące pielęgnacji Twoich włosów.

Jakie są ceny przedłużania włosów?

Szacuje się, że przedłużanie włosów syntetycznych kosztuje od 60 do 85 dolarów, podczas gdy przedłużanie włosów ludzkich kosztuje od 100 do 500 dolarów.

Jak stosuje się przedłużanie włosów clip-in?

To trwa 10 do 20 minut, aby zastosować clip-in przedłużanie włosów. Pierwszym krokiem jest podzielenie włosów na sekcje i przypięcie większości z nich. Przesuń klipsy wzdłuż poziomej linii przedziałka.

Upewnij się, że każde przedłużenie jest idealnie wyrównane i zapnij klipsy dociskając je. Upewnij się, że większe pasemka są używane na większych partiach głowy, a mniejsze na mniejszych. Uważaj, aby nie użyć zbyt wielu taśm, ponieważ nie będzie wystarczająco dużo włosów, aby je zakryć.

Czy można łączyć przedłużanie włosów naturalnych i syntetycznych?

Łączenie włosów syntetycznych i naturalnych jest możliwe, ale ma kilka wad. Te dwa materiały wymagają zupełnie innej pielęgnacji i w bardzo różny sposób reagują na środowisko. W rezultacie, preferowane jest albo jedno, albo drugie.

Czy można kupić przedłużanie włosów, które będzie trwałe przez długi czas?

Jeśli chodzi o włosy, słowo "trwałe" jest trochę ryzykowne. Włosy stale rosną, a my wszyscy od czasu do czasu je obcinamy, więc nie ma w nich zbyt wiele trwałości. Istnieją jednak przedłużenia włosów, które są uważane za trwałe i będą trwać przez długi czas.

Przedłużenia mogą trwać od sześciu do dwunastu miesięcy, jeśli miesza się i zszywa końcówki włosów i przedłużenia wątkowe. Końcówki typu I mogą wytrzymać do roku czasu. Końcówki K, zwane również końcówkami keratynowymi lub wiązaniami keratynowymi, mają sześciomiesięczną żywotność. W połączeniu z punktami keratynowymi stosuje się urządzenie grzewcze. Są to włosy, które wytrzymują najdłużej, ale jest wiele innych, które mogą wytrzymać dłużej.

Czy można zapuścić włosy przedłużając je?

Przedłużanie włosów z pewnością może pomóc we wzroście włosów, ale jeśli zostanie założone lub zdjęte nieprawidłowo, może również spowodować uszkodzenie włosów. Twoje naturalne włosy mogą rosnąć i rozwijać się tak długo, jak długo przedłużenia będą prawidłowo doczepiane i zdejmowane. Przedłużanie włosów zmusza Cię do delikatnego traktowania Twoich naturalnych włosów, a jednocześnie pobudza je do wzrostu.

Czym są przedłużenia Remy?

Włosy Remy są wykonane w 100% z dziewiczych włosów ludzkich, które nie zostały poddane modyfikacjom chemicznym. Po zebraniu, ludzkie włosy Remy są sprawdzane, aby upewnić się, że wszystkie łuski są tej samej długości. Po posortowaniu, włosy są wiązane u podstawy jedwabną tkaniną lub silikonem, a poszczególne wątki są ręcznie przyszywane.

Czy to prawda, że przedłużanie włosów może mieć szkodliwy wpływ na Twoje włosy?

Przedłużanie włosów nie powinno powodować uszkodzeń włosów, jeśli są one prawidłowo doczepiane i zdejmowane. Jeśli chodzi o wybór najlepszych produktów do przedłużania włosów, a także ich doczepianie i zdejmowanie z włosów, zawsze konsultuj się z doświadczonym profesjonalistą.