Hair Pin vs. Bobby Pin

Nawet jeśli chodzi o upięcia, nie wszystkie wsuwki są sobie równe. Chociaż wsuwki są jednymi z najpopularniejszych akcesoriów do włosów, nie są jedynymi dostępnymi. Wsuwki z dawnych lat to obowiązkowy element wyposażenia każdej pani, która poważnie traktuje swoje fryzury, niezależnie od tego, czy jest to prosty topknot, czy skomplikowane upięcie.

Wsuwki wykonane są z długiego, wąskiego kawałka płaskiego metalu, który składa się na pół i dociska do siebie, delikatnie przytrzymując włosy po obu stronach. Niektóre wsuwki posiadają wypustki, które utrzymują włosy na miejscu i zapobiegają ich wyślizgiwaniu się, inne zaś mają gładki, płaski wygląd. Z drugiej strony, standardowe wsuwki nie są dociskane, ale są otwarte.

Standardowe spinki do włosów, z drugiej strony, są otwarte w kształcie litery U, a nie wciśnięte razem. Najczęściej stosuje się je do upinania koków lub upięć. Wsuwki są powszechnie używane do ujarzmiania kosmyków włosów poprzez upinanie ich z dala od twarzy lub czaszki. Według plotek, zostały one stworzone do noszenia przy fryzurze na boba i właśnie od niej wzięły swoją nazwę.

Sekret tkwi w tym, że aby uzyskać pożądany wygląd, możesz potrzebować obu rodzajów spinek. Ale jak je od siebie odróżnić? W zasadzie jest to dość proste. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Wsuwki typu Bobby

Kiedy robisz upięcie, są to szpilki, po które zazwyczaj sięgasz. Z jednej strony są one płaskie, a z drugiej grzbietowe. Czy zakładasz je prawidłowo? Jak twierdzi znany stylista fryzur Mark Townsend, "wsuwki powinny być umieszczone u nasady fryzury, aby zapewnić jej bezpieczeństwo". Używaj tylko kilku wsuwek i upewnij się, że są one gładką stroną do dołu, aby lepiej się trzymały (a także, aby wyglądały na bardziej dopracowane).

Aby spinka lepiej trzymała się we włosach, jedna z końcówek jest żebrowana, a druga prosta. Aby użyć jednej z nich, umieść falowaną stronę spinki na skórze głowy. Szpilka będzie lepiej trzymać się włosów, które złapała, pod warunkiem, że będziesz trzymać ją zamkniętą podczas wprowadzania jej do włosów.

Plusy

Wsuwki świetnie nadają się do utrzymywania skomplikowanych upięć na swoim miejscu ze względu na ich mocny chwyt, ale mogą też stanowić centralny punkt Twojej fryzury. Wypróbuj radykalne ułożenie fryzury z zamachem z boku, aby uzyskać nowoczesny, a zarazem swobodny wygląd, który będzie odpowiedni na wieczorne wyjście z przyjaciółmi. Najpierw zrób głęboki przedziałek z boku.

Następnie, używając odrobiny wody i lakieru do włosów, zaczesz do tyłu mniejszą partię włosów i upnij ją pionowym rzędem ozdobnych wsuwek. Wsuwki powinny zaczynać się mniej więcej nad uchem i sięgać kilka centymetrów w głąb włosów. Na koniec, przepleć dodatkowe wsuwki nad pionowo ułożonymi spinkami, pozwalając pełniejszym włosom swobodnie płynąć.

Wady

Wsuwki mogą być czasem kłopotliwe, w zależności od rodzaju włosów, z którymi pracujesz. Spinka nie będzie w stanie utrzymać niczego na miejscu, jeżeli włosów jest zbyt mało. Z kolei zbyt dużo włosów utrudni utrzymanie wsuwki na miejscu. Ze względu na te czynniki, będziesz musiała trochę poeksperymentować, aby dowiedzieć się, ile włosów użyć do każdej spinki.

Spinki do włosów

Są to wsuwki w kształcie litery U, które są lekko wygięte po obu stronach i świetnie nadają się do takich fryzur jak koki i koczki. Z pewnością będziesz chciała je mieć zawsze przy sobie, gdy tylko dowiesz się, jak z nich korzystać. Spinki do włosów mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, plastik, brąz, kość słoniowa czy drewno.

Kobiety zazwyczaj kupują proste spinki, ponieważ po włożeniu we włosy nie są one widoczne. Czasami kobiety kupują te ozdobne, z ornamentami i klejnotami, aby zrobić coś więcej niż tylko utrzymać włosy. Sprawiają, że fryzury stają się piękniejsze.

Aby użyć spinki, należy chwycić jej okrągły koniec w palce.

Aby przytrzymać włosy, wepchnij spinkę prosto we włosy, a końcówki jeszcze bardziej w dół. Następnie, obróć górną część szpilki o 90 stopni w poziomie, tak aby nadal znajdowała się we włosach, a jednocześnie była skierowana w bok. Włóż spinkę.

Plusy

Wsuwki zapewniają więcej ruchu i stylu. Ponadto, ponieważ nie są one tak ciasne, włosy wyglądają bardziej realistycznie niż wsuwki. Stosując odpowiednią technikę, w kilka minut uzyskasz włosy idealne na wakacje. Bądź sprytna przy wyborze spinki.

Wady

Mimo, że spinki są zazwyczaj bardziej realistyczne, mogą mieć tendencję do wystawania z włosów, tworząc tandetny efekt. Może to prowadzić do częstych poprawek i zmiany stylizacji. Dodatkowo, wsuwki mogą być problemem, jeśli użytkownik ma bardzo cienkie lub gładkie włosy, ponieważ nie będą miały wystarczającej przyczepności, aby pozostać na swoim miejscu.

Najczęściej zadawane pytania:

Do czego służą zakrzywione wsuwki?

Przez większość czasu obserwuje się, że wsuwki i szpilki do włosów są płaskie, ale zakrzywione szpilki są świetne w sytuacjach, gdy pracujesz z fryzurą pół-upiętą, gdzie szpilki są bardziej widoczne.

Jak sprawić, aby spinka pozostała?

Istnieje wiele sposobów na utrzymanie wsuwek na swoim miejscu. Jednym z nich jest spryskanie wsuwek sprayem teksturyzującym, dzięki czemu zyskają one dodatkową przyczepność. Innym sposobem jest zablokowanie wsuwek na miejscu poprzez włożenie ich pod przeciwległym kątem, zahaczenie o nie włosów, a następnie ponowne włożenie ich pod właściwym kątem.

Jakie są różne rodzaje dostępnych wsuwek do włosów?

Istnieje wiele rodzajów wsuwek, których możesz używać we włosach. Szpilki w kształcie litery U, scroos, Amish pins, bobby pins i spinki w kształcie litery U to tylko niektóre z nich.

Jaki jest prawidłowy sposób używania spinek do włosów?

To nie jest "właściwe" samo w sobie. Noś je tak, jak chcesz. Używaj ich do dyskretnego upięcia niechlujnego koka lub do wygładzenia grzywki, włosów i nierówności w upięciu. Nie bój się także używać ich jako widocznego dodatku do swojej fryzury.