Twój ostateczny przewodnik do peruk: 13 różnych peruk powinieneś spróbować

Peruki są niesamowite dla jednej rzeczy: można zmienić swój wygląd natychmiast. To było również bardzo pomocne dla osób cierpiących na choroby takie jak rak i łysienie.

Z tym, tutaj jest ostateczny przewodnik do peruk, w tym różne rodzaje, które należy spróbować:

Różne rodzaje peruk

Włosy peruka (tj. włókna włosów) i konstrukcja czapka peruka są dwa główne rozróżnienia, jeśli chodzi o klasyfikację peruki. W sekcjach poniżej, idziemy na wszystkich różnych rodzajów obu kategorii.

Remy Human Hair

Remy ludzkie włosy peruki są najwyższej jakości ludzkie włosy peruki na rynku, jak również najlepsze peruki w ogóle.

Możesz go wyciąć, curl go z curling narzędzi, wyprostować, a nawet farbować go, aby wyglądał inaczej (niesamowite).

Warstwa naskórka z tej peruki jest nadal nienaruszona, co odróżnia go od peruk, które są wykonane z po prostu zwykłe ludzkie włosy.

Każdy kosmyk włosów ma najbardziej zewnętrzną warstwę i to jest naskórek. Ponieważ jest nadal nienaruszona, naskórek nie matowe lub splątane, końcówka i korzeń są skierowane w tym samym kierunku.

Remy ludzkie włosy peruki ogólnie mają zdrowszy wygląd, gładsze, i połysk, więc jest to najlepsza opcja, gdy chcesz najwyższej jakości perukę, która jest nie tylko prawdziwe włosy, ale także pozwala na styl go jak własne. Warto również zauważyć, że są one droższe niż inne peruki.

Lace Front Wigs

Te peruki mają tylko z przodu koronki, jak sama nazwa wskazuje. Reszta czapki jest grubsza, i nie może być klipsy szyte w celu utrzymania peruki w miejscu, podczas gdy nosisz go.

Koronki z przodu peruki są bardzo popularne, a reszta peruki jest zazwyczaj wykonane z materiału, który jest mało prawdopodobne, aby rozerwać lub oderwać się od koronki, w części, ponieważ jest wykonana z mniej kruchego materiału. Ze względu na sposób, w jaki ta peruka jest wykonana, użytkownik może wybrać swoją własną linię włosów. Możesz podzielić perukę w dowolny sposób, ponieważ koronka znajduje się tylko w przedniej części.

Peruki z włosów ludzkich

Ponieważ są one wykonane z naturalnych włosów, peruki ludzkie włosy są tak realne, jak one pochodzą. Te rodzaje peruk widzieli niesamowite postępy w technologii peruk.

Peruki z włosów ludzkich kosztują więcej niż peruki z włosów syntetycznych. Jeśli zastanawiasz się, gdzie włosy do tych peruk pochodzi z, odpowiedź jest prosta: to z całego świata, w tym Afryki, Europy i Chin, i wielu innych miejscach.

Koszt tych peruk jest określona przez jakość włosów używanych, więc ceny mogą się znacznie różnić między perukami. Jeśli myślisz o zakupie peruki z włosów ludzkich, to jest to dobry pomysł, aby dowiedzieć się o różnych rodzajach ludzkich włosów pierwszy. To pomoże Ci znaleźć perukę, która jest odpowiednia dla Ciebie.

Ludzie, którzy chcą ramię długości lub długie włosy, możliwość zmiany fryzury często, najwyższej jakości tekstury dostępne, jak również tych, którzy noszą peruki na długi czas są dobrymi kandydatami do peruki z włosów ludzkich. To będzie trudne, aby wrócić do innych rodzajów peruk po zakupie peruki wykonane z prawdziwych ludzkich włosów.

Capless Wigs

Capless peruka jest peruka bez czapki. Wefted lub open-cap peruka jest podstawowym czapka peruka.

Wefts są szyte na paski cienkiego elastycznego materiału, które stają się czapka sama, w procesie maszynowym. Jest to jednak "capless", ponieważ nie jest to stała powierzchnia, co pozwala na przepływ powietrza.

Istnieje przepływ powietrza między watts, co pomaga zapobiegać przegrzaniu skóry głowy.

Pełne pokrycie jest zapewnione przez tę perukę.

Peruki z włosów syntetycznych

Syntetyczne peruki, w przeciwieństwie do prawdziwych peruk z włosów ludzkich, są znacznie mniej kosztowne, ale te peruki są teraz znacznie lepiej wykonane i nadal może zapewnić bardzo realistyczny i atrakcyjny wygląd.

Syntetyczne peruki z włosami, z drugiej strony, zazwyczaj nie trwają bardzo długo i nie są zalecane dla tych, którzy często używają dużo narzędzi do stylizacji na nich, pomimo faktu, że istnieją "ciepło bezpieczne" peruki syntetyczne włosy dostępne. Syntetyczne peruki włosy często zawierają różne rodzaje włosów i mogą być traktowane podobnie jak peruki z włosów ludzkich.

Syntetyczne peruki włosy są najlepsze dla ludzi, którzy nie chcą drogie peruki, wolą krótkie do połowy długości włosów, nie trzeba lub chcesz dużo stylizacji lub opieki na perukę, i tylko planują nosić go na krótki okres czasu. Chociaż syntetyczne peruki mają swoje miejsce, większość ludzi zgadza się, że peruki wykonane z prawdziwych ludzkich włosów są najlepsze do długotrwałego użytkowania i mają najbardziej atrakcyjny wygląd.

Peruki monofilamentowe

Spróbuj monofilament peruka, jeśli chcesz perukę, która wygląda tak naturalnie, jak to możliwe. Poszczególne pasma włosów są ręcznie dołączone w tym typie peruki, która jest wykonana z poliestru lub nylonu mikro siatki. To nawet ma taki sam wygląd jak skóra, która otacza włosy i mogą być podzielone lub szczotkowane w dowolnym kierunku. Są one idealne, jeśli masz przerzedzenie lub łysienie włosów lub wrażliwą skórę głowy, ponieważ materiał używany jest znacznie bardziej miękki niż regularne cap używany przez wiele firm produkujących peruki.

Monofilament peruki są zazwyczaj częściowo lub całkowicie ręcznie związane, a podczas gdy w pełni ręcznie związane typu jest najdroższy, to również wygląda najbardziej naturalnie. Jest to częściowo ze względu na fakt, że ręcznie związane włosy lub włókna znajdują się w całej peruce, co powoduje wyższe koszty produkcji.

Jeśli chcesz monofilament peruka, ale nie sądzę, że budżet pozwoli na to, można zdecydować się na skórę-top lub skóry-części peruka, która jest zwykle znacznie mniej kosztowne. Te peruki są zazwyczaj wykonane z wątku czapkę i mniej micro-mesh niż regularne peruki monofilament, co pozwala im być bardziej przystępne.

100% Ręcznie wiązane peruki

Peruki z wszystkich pasm ręcznie wiązane do czapki są znane jako 100 procent ręcznie wiązane peruki.

Ręcznie tying peruki jest możliwe zarówno z syntetycznych i ludzkich włosów.

W porównaniu do maszyny wykonane peruki, ta metoda wytwarzania peruk produkuje bardziej naturalnie wyglądający wygląd.

Możesz zmienić część dla więcej możliwości stylizacji.

Pełne peruki koronkowe

Pełne peruki koronki mają pełnowymiarową czapkę koronki z paskami uretanu, aby utrzymać kleje w miejscu. Pełna peruka koronki oferuje wiele wszechstronności, jak to może być stylizowane, podzielone i szczotkowane jak chcesz.

Te peruki są droższe niż standardowe peruki, ale są one warte inwestycji, ponieważ trwają one znacznie dłużej i są o wiele bardziej uniwersalne. W rzeczywistości, jeśli często noszą peruki i chcesz najbardziej realistycznie wyglądające peruki dostępne, pełna peruka koronki powinny być pierwszym wyborem.

Francuski Drawn Hand Wigs

Trzy warstwy francuskich czapek peruka węzeł ukryć węzłów dla bardziej realistyczny wygląd.

Z tej peruki, istnieją trzy warstwy:

  • Warstwa, która siedzi na skórze głowy jest nazywany Glass Silk.
  • Węzły są przymocowane do szwajcarskiego lub grzywny powierzchni Lace w środku.
  • Kolejna warstwa jedwabiu szklanego ukrywa węzły w trzeciej warstwie.

Peruka antypoślizgowa

Peruki ssące, jak są one również znane, są najlepsze dla ludzi, którzy są całkowicie łysy. Mają one przezroczystą bazę poliuretanową z monofilamentem, który delikatnie chwyta skórę głowy i nie wymaga elastycznych regulatorów.

Antypoślizgowe peruki są dostępne w różnych rozmiarach i rodzajach, w tym syntetycznych i ludzkich włosów, a niektóre nawet mają koronki przodu.

Te rodzaje peruk mogą być noszone nawet jeśli nie są całkowicie łysy, choć są one najlepsze dla osób z włosami, które nie jest dłuższe niż dwa cale. Są one zazwyczaj lekkie i przewiewne. Większość z nich wykonana jest z materiału, który nie będzie podrażniać lub zadrapania skóry głowy.

Podstawowe peruki Cap

Większość peruk mają cap-jak struktura wykonana z rzędów i rzędów włosów wątki zszyte razem przez maszynę do szycia, a nie cap per se. Góra peruki zazwyczaj ma zamkniętą górę lub koronę, jak również krótsze włókna, aby ukryć czapkę i sprawiają, że peruka wydaje się bardziej naturalne. Ponieważ te peruki są produkowane przez maszyny, są one stosunkowo niedrogie i są w różnych stylach.

Ponieważ treski są kontynuowane na górnej części peruki, capless peruka jest trochę chłodniejsze i lżejsze. Chociaż pozwala niektóre z własnych włosów, aby pokazać przez, ten rodzaj peruki jest często bardziej wygodne i przewiewne do noszenia. Cienka peruka z czapeczką jest tym, co jest znane jako.

Treski

Treska (znana również jako przedłużanie włosów) to urządzenie, które poprawia wygląd naturalnych włosów osoby, a nie pokrywa je całkowicie. Treski są zaprojektowane tak, aby wtapiać się w istniejące włosy i są zazwyczaj używane do kształtowania fryzury lub pokrycia łysiny.

Treski są dostępne w różnych stylach, takich jak:

  • Banana Comb Hairpiece. Jeden koniec treski typu bananowy grzebień jest przymocowany na stałe, a drugi ma zatrzask lub inny rodzaj zamknięcia.
  • Treska Claw Clip. Treska ta jest mocowana na szczycie głowy za pomocą okrągłych grzebieni, które można otwierać i zamykać przez ściśnięcie.
  • Treska doczepiana sznurkiem. Sznurek doczepiany tworzy kieszeń i napina się, aby zapewnić bardziej bezpieczne mocowanie tego typu treski.

Nakładki na włosy

Peruki częściowe, znane również jako peruki, są peruki, które pokrywają część głowy, więcej niż treska, ale mniej niż pełna peruka. Częściowo peruki dzielą się na dwa rodzaje:

Częściowo sznurowane lub plaster miodu peruki. Te częściowe peruki są idealne dla osób z przerzedzenia włosów, ponieważ mają duże otwory, przez które można wyciągnąć własne włosy, aby dodać grubość i objętość do naturalnych włosów. Większość z nich są utrzymywane w miejscu z małych grzebieni lub klipów, i można wybrać z różnych kolorów.

Peruki, które są pół lub trzy czwarte cala długości. Te częściowe peruki obejmują jedną połowę do trzech czwartych głowy, i można wyciągnąć pasma własnych włosów przez nich, podobnie jak w przypadku odmiany plaster miodu. Peruki są zwykle trzymane w miejscu z grzebieniami lub klipami, a twoje naturalne włosy mieszają się dobrze z perukami na piękny, naturalny wygląd.

Wymienione powyżej są najczęstsze rodzaje peruk, gdy mówimy o czapce i włosów.

Jednakże, jeśli chodzi o kategoryzację peruki według koloru, długości, stylu i funkcji, można oczywiście przejść do wielkich długości (kostium, tymczasowe, itp.).

Długość peruki

Podczas zakupu peruki może być konieczne ze względu na nieprzewidziane okoliczności, może również stanowić okazję do eksperymentowania z różnych długości włosów, kolorów i stylów.

Peruki każdej długości mogą być teraz zakupione online. Długie, średnie i krótkie włosy są reprezentowane w poniższych przykładach.

Peruki z długimi włosami

Włosy, które spadają poniżej ramion są definiowane przez perukę z długimi włosami.

Peruki z krótkimi włosami

Fryzury, które nie sięgają ramion nazywane są perukami z krótkimi włosami.

Peruki średniej długości

Peruki średniej długości to włosy sięgające ramion.

Style peruk

Peruka jest dostępna w różnych fryzurach, tak jak długość. To kolejna szansa na eksperymentowanie z fryzurami, których normalnie byś nie nosiła. Pamiętaj, że można również styl wysokiej jakości peruki.

Peruki w stylu boba

Peruki w stylu afroamerykańskim

Rynek peruk ma duży wybór afroamerykańskich peruk w różnych stylach i długościach.

Peruki z włosami cieniowanymi

Peruki Shag

Peruki Pixie

Peruki proste

Peruki z falami lub kręconymi włosami

Peruki z grzywką

FAQ

Czy peruki mogą łatwo wypaść?

Peruki mogą łatwo wypaść, jeśli nie są odpowiednio dopasowane. Będą one pozostać na miejscu, jeśli są one prawidłowo dopasowane. Taśma peruka lub opaska żelowa peruka może być używany do dalszego zabezpieczenia peruki.

Czy prawdziwe włosy są używane do produkcji peruk?

Tak, peruki z włosów ludzkich istnieją, i jak można się spodziewać, są one wyższej jakości. Podczas gdy syntetyczne peruki włosy mogą być atrakcyjne, nie mogą konkurować z naturalnych peruk włosów. W krajach takich jak Chiny i Indie ludzie sprzedają swoje włosy producentom peruk nawet za 700 dolarów za funt.

Włosy ludzkie nie są używane we wszystkich peruki, choć. Syntetyczne peruki włosy są również dostępne, a jakość tych peruk jest poprawa cały czas. W rzeczywistości, jeśli masz na sobie wysokiej jakości, 100% ręcznie wiązane perukę z włosów syntetycznych, większość ludzi nie będzie w stanie powiedzieć, że masz na sobie jeden.

Jaka jest cena wysokiej jakości peruki?

Dobra peruka może ustawić cię z powrotem 2.000 dolarów lub więcej. Ta peruka jest high-end peruka z Remy włosów ludzkich i ręcznie wiązane cap.

Jak utrzymać perukę w dobrym stanie?

Powinieneś trzymać go na stoisku peruki lub manekina, jak to tylko możliwe.

"Aby prawidłowo złożyć perukę, złóż go na pół od ucha do ucha i wsunąć go do czystej, plastikowej torby" Ultimatelooks.com zaleca podczas podróży. Umieść trochę bibuły wewnątrz peruki, jeśli masz pod ręką, aby pomóc jej utrzymać kształt w torbie."

Czy to możliwe, aby wyglądać naturalnie podczas noszenia peruki?

Tak, peruki mogą być bardzo naturalnie wyglądające. W rzeczywistości, jeśli zainwestujesz w wysokiej jakości perukę, taką jak ręcznie wiązana peruka z włosów ludzkich Remy, jest mało prawdopodobne, że ktoś zauważy, że nosisz jeden.

Czy noszenie peruki to ból?

Peruki przeszły długą drogę, jeśli chodzi o rozwój. Niektóre peruki, z drugiej strony, zapewniają większy komfort niż inne. Capless peruki, na przykład, są bardziej wygodne niż full cap peruki, ponieważ utrzymują skórę głowy chłodniej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zainwestujesz w dobrej peruki, znajdziesz to, aby być dość wygodne.

Co to jest najbardziej komfortowy rodzaj peruki?

100% ręcznie wiązane czapka jest najbardziej komfortowe peruka ze względu na sposób, w jaki jest wykonana.

Jaka jest średnia żywotność peruki z włosów ludzkich?

Przy odpowiedniej pielęgnacji, peruki z włosów ludzkich może trwać do roku.

Jaka jest średnia żywotność peruki z włosów syntetycznych?

Mogą one trwać od 4 do 6 miesięcy bez ciepła, jeśli nie używasz go. Będą one trwać około 2 do 3 miesięcy, jeśli używasz ciepła na bieżąco.