Do czego służy 15 typów przycisków?

Guziki są częścią ubrania, która utrzymuje tkaninę razem. Znajdują zastosowanie w prawie każdym stylu. Guziki, mimo że są małe, mają zasadnicze znaczenie z punktu widzenia krawca. Na rynku dostępnych jest wiele odmian guzików. Jednak w tym artykule omówionych zostanie 15 najczęściej używanych guzików.

Odzież

Dowiedz się więcej o różnych stylach guzików, takich jak te o różnych kształtach i rozmiarach, materiałach i liczbie dziurek. Dowiedzenie się, jakiego rodzaju guziki można znaleźć na ubraniach, może zmienić sposób, w jaki na nie patrzysz.

Guziki były pierwotnie wykonywane z kości, rogu, brązu i drewna. W Pakistanie archeolodzy odkryli piękny guzik z muszli, który pochodzi sprzed 5 000 lat. Do średniowiecza guziki były noszone tylko przez najbogatszych obywateli rzymskiego społeczeństwa, ponieważ były wykonane z metali szlachetnych i drogich materiałów.

Kiedy guziki stały się powszechne?

Dostępność guzików wzrosła w wyniku rewolucji przemysłowej. W tym okresie wprowadzono płaskie, czterootworowe guziki z mosiądzu. Po śmierci księcia Alberta pod koniec XIX wieku królowa Wiktoria zachęcała swoich poddanych do noszenia czarnych guzików wykonanych ze szkła.

Na początku XX wieku guziki zostały zaprojektowane tak, aby były zarówno estetyczne, jak i funkcjonalnie użyteczne. Guziki te stały się normą i pozostały nią nawet po tym, jak w społeczeństwie zapanował powszechny zwyczaj używania zamków błyskawicznych.

Rodzaje guzików

Poniżej przedstawiono różne typy guzików dostępnych na rynku:

1. Guziki nieokrągłe

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej

informacjiGuziki

płaskie

są tak powszechne, ponieważ często mają dwie lub cztery dziurki w środku. Każdy materiał, od drewna przez metal, szkło po ceramikę, może być do nich przymocowany ręcznie lub za pomocą maszyny do szycia przy użyciu cienkiej nitki lub przędzy.

Do wielu zalet płaskich guzików należy fakt, że można je stosować do różnych rodzajów odzieży, od koszul i sukienek po spodnie i spódnice. Wiele różnych materiałów, rozmiarów i kolorów sprawia, że każdy może znaleźć dokładnie to, czego potrzebuje. Ponieważ płaskie guziki są łatwe w obsłudze i trwałe, mają dodatkową zaletę.

Jeśli wydaje Ci się, że są płaskie, niektóre guziki mają ozdobne grzbiety lub krawędzie, które pokazują, że nie są one całkowicie płaskie. W rezultacie przyciski te są zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i funkcjonalne. Internet jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań płaskich guzików. Można być zaskoczonym różnorodnością wyboru, na jaki można się natknąć.

2. Haki

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacjiHaki

i oczka służą do mocowania elementów do kawałka materiału. Małe haczyki z jednej strony i oczka z drugiej, czyli małe dziurki, w które wkłada się haczyk, są zwykle nazywane guzikami. Po przyszyciu ich do ubrania pozostaje tylko połączyć oba elementy razem.

Zapięcia haczykowe są dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach, co sprawia, że wybór odpowiedniego stylu jest prawie niemożliwy. Jeśli produkujesz dużo odzieży, ten typ guzików pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ jest tak tani.

Aby przyszyć haczyk, nie trzeba mieć dużego doświadczenia w szyciu. Nawet niedoświadczona krawcowa może z łatwością przyszyć je do każdej odzieży, od opaski na głowę po pełnowymiarowy płaszcz.

Ponieważ haczyki można nabyć w wielu punktach sprzedaży detalicznej, takich jak sklepy z artykułami rzemieślniczymi, sklepy z nowościami, sklepy specjalistyczne oraz sklepy ogólnospożywcze, łatwo je obecnie znaleźć.

3. Klapa Guzik

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacjiW

przeciwieństwie do zwykłych przycisków, przyciski promocyjne mają logo lub inną treść reklamową. Ponieważ są one prawie zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb, są powszechnie używane przez urzędników państwowych i kandydatów na polityków.

W przypadku guzików do klap można użyć małego, szpiczastego urządzenia, które przylega do ubrania, lub można je przymocować za pomocą podkładu, który się zatrzaskuje. Guziki do klap są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, w tym okrągłe, kwadratowe i prostokątne.

Firmy produkujące guziki do klap ciężko pracują, aby utrzymać niskie ceny. Wiedzą bowiem, że większość klientów, którzy je kupują, robi to w dużych ilościach. Firmy, które produkują takie guziki, mogą stworzyć dowolny wzór, jaki tylko można sobie wyobrazić. Nie ma nic bardziej uderzającego niż guzik do klapy, który wyróżnia się z tłumu.

5. Trzon

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacji Aby

połączyć guzik z ubraniem lub innymi przedmiotami, z tyłu guzika znajduje się mała pętelka lub dziurka, przez którą przewleka się igłę. Dostępne są również guziki z wypukłymi grzbietami, które są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz nadać swoim guzikom bardziej podniosły wygląd.

Bardziej wyrafinowany wygląd uzyskuje się poprzez lekkie uniesienie ich nad ubraniem. Przyszycie guzików z trzonkiem jest bardziej skomplikowane niż przyszycie guzików płaskich. Można to jednak zrobić szybko i łatwo, jeśli ma się wystarczającą ilość badań i praktyki.

W rezultacie guziki Shank mają jedną wspólną cechę - są podniesione względem materiału, a nie leżą płasko na nim, co nadaje ubraniu wyrafinowania i elegancji. Guziki te są wyjątkowo dobrze wykonane ze względu na pętelkę lub trzonek, przez który musi przechodzić nić do szycia. W związku z tym materiały użyte do ich produkcji są zazwyczaj bardzo trwałe i wytrzymałe. Zakup guzików trzonkowych ma wiele zalet, a jedną z nich jest to, że świetnie wyglądają na ubraniach.

6. Popper

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacjiJedną

z najbardziej powszechnych metod mocowania papieru jest zszycie dwóch części razem, znane jako zatrzask lub popper. Jednym z najpopularniejszych kształtów popperów jest okrąg z męskim i żeńskim elementem przymocowanym do siebie. Poppery są dostępne w różnych kolorach i z różnych materiałów, w tym ze srebrnego metalu i plastiku.

Nie daj się nabrać na podróbki. Jeśli chodzi o wytrzymałość i niezawodność, plastikowe zatrzaski dorównują metalowym, a szeroka gama dostępnych kolorów sprawia, że są doskonałym wyborem do personalizacji każdego elementu odzieży. W każdej odzieży zatrzaski są tak samo wytrzymałe jak inne rodzaje guzików i mogą być przyszyte nawet przez osoby, które dopiero uczą się szyć.

7. Guziki z ćwiekami

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacjiKolekcje z

ćwiekami powróciły i są lepsze niż kiedykolwiek.

Guziki z ćwiekami są powszechnie kojarzone z dżinsami, ale można je również nosić na dżinsowych kurtkach i spódnicach. Szpilka łączy dwie części guzika z ćwiekami. Jedyną różnicą między guzikami z ćwiekami a zapięciami na haftki jest zszycie guzików po ich włożeniu do dziurki.

Po włożeniu guzików do dziurki za pomocą specjalistycznego przyrządu ich usunięcie jest prawie niemożliwe. Jednak wciśnięcie guzików za pomocą specjalistycznych narzędzi daje bardziej długotrwały efekt niż przyszycie ich za pomocą bardzo mocnej nici lub włóczki.

Oprócz tego, że dżinsy mogą być zapinane na guziki z ćwiekami, są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów. Można je wykorzystać do ozdobienia kieszeni, a nawet boków dżinsów. Te kuliste ozdoby, które można znaleźć w wielu kolorach, są powszechnie spotykane na elementach dżinsowych, takich jak dżinsy, torebki, kurtki i inne.

Guziki z ćwiekami występują w wielu różnych formach, rozmiarach i kolorach, a ich wytrzymałość i trwałość sprawiają, że są doskonałym wyborem do wielu różnych rodzajów odzieży i akcesoriów.

8. Klamry

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacji W

dziurkach na guziki lub z zapięciem pętelkowym toggle to długie, smukłe guziki o zaokrąglonych rogach. Ich długość sprawia, że można nimi łatwiej manewrować w małych otworach niż guzikami okrągłymi lub kwadratowymi. Guziki te są również bardziej bezpieczne niż jakiekolwiek inne.

Guziki są doskonałym wyborem na przyciągający wzrok guzik do stroju, ponieważ są popularne jako element mody. Nierzadko spotyka się guziki wykonane z drewna lub innych materiałów; są one jednak mocowane do ubrania w taki sam sposób, jak płaskie guziki.

Jeśli tylko wiesz, czego szukasz, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiedniego toggle. Klamry to fantastyczne rozwiązanie do szycia. Można ich używać nie tylko w odzieży, ale także w wielu innych projektach artystycznych i rzemieślniczych.

9. Przyciski z materiału

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej

informacjiGuziki do tkanin mają wiele zalet, jedną z nich jest duża różnorodność kolorów, wzorów i faktur, w jakich są dostępne. Jeśli chodzi o robienie własnych guzików z tkaniny, istnieje wiele tutoriali online, a jeśli chcesz je kupić, są one o wiele tańsze, niż możesz przypuszczać.

Do produkcji guzików z tkaniny potrzebna jest maszyna do szycia i dużo skrawków tkanin. Jeśli masz dużo skrawków tkanin, zrób z nich guziki.

Guziki są dostępne w wielu różnych wzorach i deseniach, w tym w paski, jednolite kolory, gwiazdki, rożki lodowe, a nawet inicjały lub logo. Podczas robienia guzików z tkaniny nie trzeba się martwić o rodzaj użytego materiału. Niezależnie od tego, czego szukasz, nie poddawaj się w poszukiwaniach! Nie ma żadnych ograniczeń co do tego, co można zrobić za pomocą umysłu!

10. Przyciski szklane

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacjiWbrew temu,

co sądzi wiele osób, szklane guziki nie zawsze są przezroczyste. W przeważającej części, przyciski szklane są dostępne w szerokiej gamie kształtów, rozmiarów, jak również kolorów, i mogą być wykorzystywane z każdego rodzaju odzieży. Prawie na pewno znajdziesz dokładnie to, czego szukasz, jeśli poświęcisz czas na przejrzenie ich osobiście lub online, bez względu na to, jak bardzo są małe lub duże.

Guziki są wykonane z odpornego na zarysowania i stłuczenia szkła, dzięki czemu można je nosić wszędzie, a także prać i suszyć jak każdy inny element odzieży bez obawy, że się zniszczą.

Ponadto są one dostępne w szerokiej gamie kolorów, w tym złotym, teal, czerwonym, niebieskim i fioletowym. Będziesz w stanie znaleźć dokładnie to, czego szukasz, ponieważ istnieje tak wiele miejsc, w których można szukać i kupować guziki szklane. Guziki szklane są zarówno atrakcyjne, jak i przyciągają wzrok, więc możesz mieć pewność, że Twoje guziki zostaną zauważone.

11. Guziki skórzane

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacjiGuziki skórzane nadają ubraniom odrobinę wyrafinowania. Dostępne są różne kolory i tekstury, a także prawdziwa i sztuczna skóra. Przykładem może być skóra patentowa, skóra z przeszyciami i skóra zamszowa.

Przy tak wielu różnych stylach i kolorach do wyboru, wybór odpowiedniego guzika skórzanego do projektu może być trudny, ponieważ dostępnych jest tak wiele możliwości.

Ponieważ guziki skórzane są zazwyczaj wykonane z prawdziwej skóry, są trwałe, stylowe i wytrzymałe. Noszenie skórzanych guzików jest pewnym sposobem na zwrócenie na siebie uwagi.

Nie musisz się martwić o czyszczenie lub zmiękczanie większości guzików skórzanych, ponieważ są one pokryte powłoką ochronną.

12. Metal

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacjiJeśli chodzi o

zakup guzików metalowych, istnieje wiele opcji. Najpopularniejsze są guziki wykonane z cyny i stali nierdzewnej. Mogą być gładkie, z fakturą, a nawet z nadrukiem o różnych wzorach. Cyna i stal nierdzewna to najczęściej stosowane metale do produkcji guzików.

Istnieją guziki ze srebra, mosiądzu i wielu innych metali, a najlepsze jest to, że można je dostać w dowolnym stylu.

Jeśli chodzi o guziki, do wyboru jest wiele różnych kształtów i rozmiarów, a także wiele kolorów i wykończeń, dzięki czemu można wybrać taki, który będzie pasował do stroju.

Guziki metalowe, takie jak mosiężne czy nawet srebrne, są klasyczne. Nie oznacza to jednak, że są ciężkie i uciążliwe w noszeniu. Już przy pierwszym użyciu guzików metalowych przekonasz się, dlaczego są one tak powszechnie stosowane.

13. Perła

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacji Aby

znaleźć guziki perłowe, które są zarówno piękne, jak i odpowiednie dla Twojej garderoby, musisz wiedzieć, że perły są mocniejsze niż większość ludzi zdaje sobie sprawę i że występują w szerokiej gamie kolorów. Producenci guzików stosują różne materiały, w tym prawdziwą perłę lub masę perłową, znaną jako nacre.

Panuje powszechne błędne przekonanie, że guziki z masy perłowej i perłowej są odpowiednie tylko na oficjalne okazje. Można je wykorzystać na wiele sposobów. Wiele kobiet nosi bluzki z perłowymi guzikami do dżinsów, co jest naprawdę modnym i atrakcyjnym wyborem stylistycznym. Istnieje kilka zalet stosowania masy perłowej z abalone i ostryg perłowych, które z pewnością docenisz.

Kolory guzików, takie jak biały, biały i bladoróżowy, są możliwe do uzyskania przy użyciu niektórych rodzajów pereł i barwników. Perłowe i perłowe guziki nigdy nie wyjdą z mody, niezależnie od tego, jak małe lub duże są, jak swobodne lub wyrafinowane.

14. Poliester

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacjiZe względu

na swoją uniwersalność poliester stał się popularnym materiałem na guziki. Poliester to niedroga tkanina, którą można farbować na dowolny kolor.

Aby uzyskać guziki o perłowym połysku, do poliestru dodaje się niekiedy czerwony węglan. Jednak poliester daje tak wiele możliwości, że praktycznie niemożliwe jest znalezienie czegoś, co najbardziej Ci się podoba, gdy używasz guzików poliestrowych.

Wybierz guziki poliestrowe, które są łatwe do zapinania i rozpinania, a nawet mogą być produkowane tak, aby przypominały inne materiały, takie jak metal lub drewno, za ułamek ich ceny. Aby sprawiały wrażenie, że są wykonane z drewna, masy perłowej lub innego rodzaju guzika, można je znaleźć w wielu kolorach, wzorach i stylach.

W rezultacie większość ludzi nie jest w stanie stwierdzić na podstawie wyglądu, czy guzik jest wykonany z poliestru, drewna czy innego materiału. Jeśli chodzi o same guziki, do wyboru jest wiele różnych odcieni, połysków i jasności, więc zawsze otrzymasz coś wyjątkowego.

15. Drewno

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacjiPonieważ w

procesie produkcyjnym wykorzystuje się tak wiele różnych rodzajów drewna, guziki drewniane mają wiele zalet. Jedną z najistotniejszych jest pewność, że otrzymasz guzik, który jest unikalny.

Można znaleźć drewno w szerokiej gamie kolorów i wzorów, od gładkich po wzorzyste, od jasnych po ciemne, od sosnowych po jesionowe. Możesz uzyskać zarówno trwałość drewna, jak i opcje kolorystyczne innych materiałów bez poświęcania się w żadnym z tych obszarów, używając przycisków drewnianych.

Można również znaleźć guziki drewniane o różnych kształtach (na przykład okrągłe lub kwadratowe) i wzorach, w tym w kształcie motyla lub kwiatu, serca lub małej dłoni. Ponieważ guziki te są tak uniwersalne, można ich używać nie tylko do ozdabiania ubrań, ale także do scrapbookingu i wielu innych projektów rękodzielniczych. W Internecie można nawet znaleźć pomysły na ich bardziej kreatywne zastosowanie.