Wtyczki do włosów a przeszczep włosów (jaka jest różnica?)

Moja przyjaciółka, która ostatnio boryka się z problemami związanymi z linią włosów, zwróciła się do mnie z pytaniem, którego nigdy wcześniej nie musiałam rozważać. Wtyczki do włosów czy przeszczep włosów? Którą procedurę powinien zastosować, aby rozwiązać problem swojej cofającej się linii włosów?

Nie wiedząc, jak odpowiedzieć na to pytanie, ale nie chcąc go zawieść, zajrzałem do sieci. Oto niektóre z interesujących informacji, które znalazłem.

Nie ma różnicy między hair plugs a transplantacją włosów. Wtyczki do włosów są formą przeszczepu włosów. Polega ona na przeszczepieniu okrągłej strzechy włosów i skóry na wyznaczone miejsce na skórze głowy. W ostatnich czasach stało się to przestarzałą procedurą ze względu na postępy w technologii przeszczepu włosów.

Biorąc pod uwagę tę informację, można się zastanawiać, czy nadal opłacalne jest uzyskanie zatyczki do włosów? Co spowodowało, że procedura ta stała się przestarzała? Czy są czasy, kiedy jest to nadal konieczne, aby uzyskać wtyczki włosów?

Jakie są niektóre z najnowocześniejszych procedur w technologii przeszczepu włosów i jakie są koszty - materialne lub inne - tych procedur? Badając te pytania, oto niektóre z odpowiedzi, które otrzymałem.

Czy jest jeszcze możliwe, jeśli w ogóle, aby uzyskać wtyczkę włosów?

Tak i nie. Tak, ponieważ nadal jest to bardzo potrzebna procedura z różnych powodów, w tym potrzeby i inne osobliwości poszczególnych przypadków, w których mogą one otrzymać przeszczep włosów tylko poprzez zatyczki do włosów. Chociaż, jak wspomniano, wtyczki włosów zostały w dużej mierze zastąpione przez bardziej nowoczesne procedury przeszczepu, to nadal jest to procedura, która w dużej mierze działa.

Choć brakuje jej klinicznej precyzji niektórych z nowszych osiągnięć w sferze technologii medycznej, nadal można na nią patrzeć z przychylnością. Są one stosunkowo długotrwałe i zapewniają wysoką wydajność wzrostu włosów poprzez ich grupowanie mieszków włosowych na tej samej strzechy skóry.

Co więcej, nie ma nakazu prawnego lub mechanizmu regulacyjnego, który odradzałby stosowanie zatyczek do włosów jako medycznej procedury przeszczepu włosów. To po prostu, że procedura wypadła z mody, zarówno ze względu na spadek popytu pacjentów w świetle innych, lepszych procedur przeszczepu i lekarzy zawodowych pragnienie, aby nadążyć za najnowszymi osiągnięciami medycznymi.

Co spowodowało, że wsuwki stały się przestarzałą metodą przeszczepu włosów?

Niekwestionowana przez prawie pół wieku jako podstawowa medyczna procedura przeszczepu włosów, na przełomie dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku doświadczyła nagłego i gwałtownego spadku liczby zapytań. To było w dużej mierze ze względu na zbieg wielu czynników, wśród których znajdują się, niezadowolenie pacjentów, pojawienie się technologii laserowej, ulepszeń w technologii soczewek precyzyjnych i szybkiej specjalizacji chirurgii przeszczepu włosów.

  • Niezadowolenie pacjentów- Ponieważwłosy wtyczki wymagają usunięcia dużych fragmentów skóry, to stało się przyczyną niepokoju dla większości pacjentów. W jego wczesnych latach, ze względu na technologię przeszczepu włosów brakuje wyrafinowania potrzebne do usunięcia mieszków włosowych ze skóry właściwej w bardziej precyzyjny, pacjenci głównie znosić to. Wraz z upływem lat i postępem w innych specjalistycznych dziedzinach medycyny, pacjenci stali się bardziej niechętni do rozstania się z dużymi kawałkami skóry i wezwali do reformy.
  • Technologia laserowa-Jedną z niezamierzonych konsekwencji wyścigu zbrojeń rozwojowych w czasie zimnej wojny było udoskonalenie technologii laserowej. W dziedzinie medycyny zrewolucjonizowało to specjalistyczne operacje w kilku dziedzinach, w tym technologię przeszczepu włosów. Technologia laserowa zaadaptowana do tej specjalistycznej dziedziny medycyny umożliwiła lekarzom dokładniejsze usuwanie włosów do drobnego, mikroskopijnego stopnia w docelowych mieszkach włosowych do przeszczepu włosów. Zoptymalizowałaona również składnik procedury dotyczący wzrostu włosów, wybierając tylko te mieszki na skórze, które można łatwiej stymulować do wzrostu włosów.
  • Precyzyjne soczewki-Z ulepszeniami w technologii linii włosów również przyszła poprawa w soczewkach precyzyjnych. To pozwala lekarzom uzyskać wysoki stopień szczegółowości na docelowych obszarach na skórze. Czy to w celu usunięcia lub przeszczepu skóry i mieszków włosowych, wirtualne obrazy mikroskopowe podane przez precyzję znacznie pomogły lekarzom "i ich zdolność do bardziej precyzyjnego prowadzenia procedur przeszczepu włosów.
  • Szybka specjalizacja przeszczepu włosów-Co zaczęło się jako niejasne, kosmetyczne i pozornie nieistotne procedury stał się- przez szybką specjalizację- jeden z najbardziej żądanych i dochodowych procedur chirurgicznych na początku 2000s. Było to w dużej mierze możliwe dzięki dwóm wspomnianym wcześniej medycznym ulepszeniom technologicznym. Jedną z jego konsekwencji było stopniowe zanikanie wszelkich procedur uznanych za nieskuteczne lub w jakikolwiek sposób nie spełniające standardów. W świetle tego, zatyczki do włosów stopniowo zanikał z wybitnych jako opłacalne procedury przeszczepu włosów.

Czy istnieją sytuacje, w których konieczne jest zastosowanie zatyczek do włosów?

Istnieją pewne przypadki, które wymagają użycia zatyczek do włosów, a głównym z nich jest prawdopodobnie potrzeba finansowa. Bardziej znane współczesne procedury przeszczepu włosów, z ich najnowocześniejszą technologią medyczną, są w dużej mierze niedostępne dla przeciętnego człowieka. W tym przypadku, hair plugs stanowią tańszą, choć nieco gorszej jakości alternatywę.

Inne czynniki, które mogą wpłynąć na wybór osoby w procedurach przeszczepu włosów w kierunku wtyczek włosów obejmują osobiste preferencje i / lub upodobanie do zgrupowanych zamiast pojedynczego usuwania mieszków włosowych i metody przeszczepu. Same wtyczki do włosów przeszły pewne uaktualnienia chirurgiczne dzięki inicjatywie niektórych lekarzy. Umożliwiło to niektóre procedury wtyczki włosów do potrzeb osób niezdolnych do uzyskania bardziej zaawansowanych medycznie procedur przeszczepu włosów , ale nadal chcą

do pewnego stopnia tego samego poziomu operacyjnego i chirurgicznego doświadczenia.

Współczesne zabiegi transplantacji włosów i ich koszty

Koszty związane z operacjami przeszczepu włosów są dość wysokie. Korzystanie z najnowocześniejszych technologii, takich jak lasery, mikroskopijne soczewki precyzji i wiedzy medycznej ustawia wiele osób z powrotem kosztów. Niezależnie od tego faktu, wiele osób z różnych powodów , które obejmują dumę, małżonka lub partnera ciśnienie, i poczucie własnej wartości zdecyduje się podjąć na tej stromej ceny.

Twoja własna gotowość do poddania się tej specjalistycznej operacji będzie zależała od Twoich potrzeb, ale zaleca się, abyś zawsze miał oko na zdrowie swojego portfela podczas podejmowania decyzji.

Wnioski

Wszyscy chcemy dobrze wyglądać. Jak często mówi powiedzenie: "Jeśli dobrze wyglądasz, dobrze się czujesz, a jeśli dobrze się czujesz, dobrze robisz". To odnosi się do większości z nas, czy chcemy w to wierzyć, czy nie. Ludzie reagują pozytywnie na atrakcyjnych ludzi lub cokolwiek uznanego za piękne dla tej sprawy.

Biorąc to pod uwagę, nie jest dziwne, dlaczego tak wiele osób, w tym mój przyjaciel, nie może pomóc, ale zastanawiam się, czy powinni korzystać z możliwości, które są im dane jako poprawka do ich samooceny. Nawet przy wysokich cenach i kosztach, większość ludzi, którzy niestety padli ofiarą utraty włosów, skorzysta z każdej okazji, aby rozwiązać ten problem.

Jeśli jesteś jednym z tych ludzi lub znasz kogoś, kto jest, radzę wziąć pod uwagę wszystko, co zostało napisane powyżej i wykorzystać je jako środki do podjęcia świadomej decyzji o lub nie ty lub ta osoba, którą znasz powinien dostać przeszczep włosów.

Referencje:

Healthline: What are Hair Plugs, and Are They Still Used Today?

Matt Dominance: Podpinki do włosów a przeszczep włosów