53 różne style mody męskiej

Na przestrzeni dziejów sposób ubierania się mężczyzn ulegał licznym przemianom. W tamtych czasach mężczyźni przez większość czasu ubierali się w przepaski na biodra i nic więcej. W przeszłości mężczyźni nosili rajstopy.

Na przestrzeni dziejów moda zmieniała się, gdy nowe style stawały się popularne, a nowe technologie odzieżowe były dostępne dla konsumentów. Czy w przeszłości nosiłeś wiele różnych stylów mody męskiej? Jeśli nie, to które z nich zamierzasz wypróbować w przyszłości?

Poniżej znajduje się kompleksowy przewodnik po modzie męskiej w każdym z różnych stylów.

 1. Artsy
 2. Athleisure
 3. Beatnik
 4. Biker
 5. Krawat w czarnym kolorze
 6. Bohema
 7. Profesjonalny
 8. Zwykły
 9. Chav
 10. Klasyczny
 11. Strój na wieczór w mieście
 12. Clubhouse
 13. Kowboj
 14. Cyberpunk
 15. Akademicka ciemność
 16. Disco
 17. E-boy
 18. Emo
 19. Europejski
 20. Geek
 21. Krawędź glam
 22. Goth
 23. Grunge
 24. Rock and roll
 25. Forma artystyczna hip-hopu
 26. Hipis
 27. Hipster
 28. Indie
 29. Kodona
 30. Military
 31. Minimalistyczna
 32. Mod
 33. Nautical
 34. Normcore
 35. Odzież biurowa
 36. Psychodeliczny
 37. Punk
 38. Preppy
 39. Rave
 40. Rockabilly
 41. Rocker
 42. Wytrzymały
 43. Scena
 44. Scrumbro
 45. Półformalna
 46. Skateboarder
 47. Strażnik Sloane
 48. Softboy
 49. Steampunk
 50. Styl uliczny
 51. Surfer
 52. Vintage
 53. Yuppie

Teraz, gdy znamy już różne style odzieży męskiej, zajmijmy się kilkoma typowymi problemami.

 • Jakie trendy w modzie panują obecnie na świecie?
 • Co jest takiego w męskim stylu, że odróżnia go od innych?
 • Jakie są niektóre z najciekawszych trendów w modzie męskiej?
 • Jaki strój jest odpowiedni na każdą okazję?
 • Jakie jest Twoje osobiste poczucie stylu, jeśli chodzi o ubiór?
 • Jakiego rodzaju wełny należy używać do produkcji garniturów?
 • Ile pieniędzy na ubrania powinieneś przeznaczyć dla siebie?
 • W jaki sposób możesz oszukać ludzi, aby myśleli, że Twoje ubrania są drogie?
 • Jakie są najskuteczniejsze sposoby na podkreślenie swojego osobistego stylu?
 • Czy noszenie zegarka to dobry sposób na dodatki?
 • Jaki kolor najlepiej pasuje do Twojego odcienia skóry?
 • Jak można wyróżnić się z tłumu?
 • Czy koszula powinna być wciągnięta czy rozpięta?

Krótka historia odzieży męskiej

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacji

Ubranie może być symbolem statusu i bogactwa. Prehistoryczni jaskiniowcy zwracali uwagę na to, kto miał najlepiej owinięte skóry zwierząt. Dzięki lepszemu wyglądowi futra ten, kto odnosił większe sukcesy w swojej pracy - która w tamtych czasach polegała na polowaniu i zbieraniu - zajmował wyższą pozycję w jaskini.

W przeszłości stosowano modę męską, aby się wyróżnić lub wtopić w tłum. W starożytnym Rzymie mężczyźni nosili togi, które nie składały się z niczego więcej niż z kawałka materiału przewieszonego przez ramię.

Moda zawsze ma jakieś głębsze znaczenie. Co mówisz o sobie poprzez swoje wybory odzieżowe? Mój styl mówi światu coś o mnie.

Style ubrań

Przez długi czas style w modzie męskiej były bardzo zróżnicowane. Różne style były popularne, a następnie zanikały, by nowe trendy mogły zająć ich miejsce. Każdy z tych stylów ma swoje własne, niepowtarzalne inspiracje, znaczenia i przesłania.

Każdy z tych stylów ma swoją unikalną historię, z którą się wiąże. Gdzie czujesz się najlepiej?

Artsy

Jeśli chodzi o styl artystyczny, myśl nieszablonowo. Jeśli chcesz się wyróżnić, to właśnie ten styl powinieneś wybrać. Jest to styl krzykliwy, żywy i przyciągający uwagę. Próbuj nowych rzeczy i bądź innowacyjny.

W stylu artsy chodzi przede wszystkim o wyrażanie siebie, więc nie bój się pokazać swojej indywidualności.

Athleisure

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Trend athleisure opanował świat. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej aktualnych stylów, jakie możesz nosić. Trend athleisure, który polega na noszeniu sportowej odzieży, został zaadoptowany przez najmodniejszych projektantów i celebrytów.

Zamiast chodzić na siłownię, w tym stroju pokazujesz swoje wyczucie mody. Odzież sportowa obejmuje wszystko - od dresów, przez spodnie dresowe, trampki, po T-shirty i tank topy.

Zrób to w dobrym stylu

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Dodaj kilka akcesoriów, aby Twój styl athleisure był jeszcze bardziej modny. Ten styl uzupełnia czapka z daszkiem i zegarek sportowy.

Beatnik

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

W latach 50. XX wieku beatnicy byli grupą młodych dysydenckich intelektualistów.

Beatnicy należeli do pokolenia, które identyfikowało się z takimi pisarzami jak Jack Kerouac i Allen Ginsberg, którzy nosili się na czarno, aby zademonstrować swoją pogardę dla status quo. W pewnym okresie był to najbardziej modny styl. Styl beatników jest obecnie jednym z podstawowych elementów mody.

Beatnicy byli czymś więcej niż tylko grupą nieprzystosowanych nastolatków. Dyskutowali o poezji i literaturze, nosząc czarne, dopasowane ubrania, które odbiegały od ówczesnych standardów mody. Ten styl jest definiowany przez czarne golfy, wąskie spodnie capri i spodnie o prostej nogawce.

Dodaj kozią bródkę i skromne usposobienie, a uzyskasz pełny efekt.

Biker

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

W świecie mody męskiej, styl biker jest jednym z najpopularniejszych i natychmiast rozpoznawalnym. I wydaje się, że w równym stopniu zachwyca kobiety. Na szczęście stylowy wygląd motocyklisty można osiągnąć przy pomocy minimalnej ilości akcesoriów.

Pamiętaj jednak o najważniejszym dodatku: złotym sercu ukrytym pod wizerunkiem niegrzecznego chłopca!

Kurtka skórzana jest oczywiście obowiązkowym elementem garderoby każdego motocyklisty. Kurtki bikerów są zazwyczaj krótkie i mają wiele zamków błyskawicznych, co sprawia, że są jeszcze fajniejsze niż są. Gentleman's Journal poleca kurtkę z pełnej skóry.

Wielu motocyklistów woli nosić dżinsy lub skórzane spodnie. Klasyczne buty motocyklowe to podstawa. Całość dopełnij prostym, białym T-shirtem lub koszulką z grafiką, aby pokazać swoją indywidualność.

Krawat w kolorze czarnym

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Nierzadko na imprezach typu black-tie obowiązuje pewien rodzaj dress code'u. Jest to styl formalny, który można zobaczyć tylko na weselach, rocznicach i innych ważnych wydarzeniach. Jeśli nie będziesz przestrzegać tego dress code'u, na każdej imprezie w stylu black-tie będziesz wyglądać na przebraną lub niedostatecznie ubraną.

Strój typu black-tie wymaga marynarki z jedwabnymi klapami. Jeśli klapy są jedwabne, marynarka może mieć klapy z wycięciem, klapy szalowe lub klapy szczytowe. Zwiąż włosy do tyłu, a marynarkę załóż do spodni smokingowych i ulubionej koszuli.

Do marynarki pasuje zwykły krawat, muszka lub apaszka. W zależności od okazji można założyć koszulę wizytową lub smokingową. Nie trzeba zakładać czarnego krawata. Według GQ można nosić marynarkę i spodnie w dowolnym kolorze, a także krawat w dowolnym kolorze.

Przyjąć nowy wygląd

Zegarek, spinki do mankietów i poszetka dopełniają czarnego krawata. Włosy powinny być uporządkowane i wystylizowane.

Bohemian

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Jeśli chodzi o modę w stylu bohemy, kluczem jest bycie trochę niestandardowym. Ty też jesteś trochę dziwaczna, więc na pewno dobrze się w nią wpasujesz. mi również to odpowiada.

Styl bohemy charakteryzuje się artystycznym i swobodnym charakterem. Dużą część atrakcyjności tego stylu stanowi stosowanie jasnych, przyciągających wzrok barw i wzorów. Styl boho jest często spotykany z jasnymi, podartymi dżinsami i jasnymi spodniami, zwłaszcza plisowanymi.

Świetnie wyglądają z nimi kolorowe koszule zapinane na guziki i luźne T-shirty z dekoltem w kształcie litery V. Aby dopełnić swój styl boho, załóż nisko wycięte buty i kapelusz z klapniętym rondem, jeśli masz ochotę na odwagę.

Bro

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Bycie bratem to o wiele więcej niż tylko uprawianie sportu, przebywanie z innymi braćmi i jedzenie skrzydełek. Jeśli chodzi o styl braci, to w grę wchodzi wyraźna moda. Jeśli tak, to czy wiesz, jak uzyskać taki sam efekt w domu?

Duży wpływ na styl braci ma sprzęt sportowy, w tym koszulki. W skład mody dla braci wchodzą bluzy z kapturem, za duże dżinsy, szorty i T-shirty. Według standardów GQ, czapka z daszkiem to obowiązkowy element garderoby.

Business Casual

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Kiedyś to było takie proste. Oglądając stare filmy i programy telewizyjne z lat 40. i 50. można zauważyć, że mężczyźni ubierali się do pracy w garnitur i krawat. To była ogromna oszczędność czasu. Było to jednak również źródło dyskomfortu. Obecnie mężczyźni mają większy wybór w nowoczesnej modzie męskiej.

W ostatnich latach popularność zyskał termin "business casual" - profesjonalny, a jednocześnie swobodny. Jak więc znaleźć równowagę między byciem zbyt nieformalnym a przesadnie formalnym?

Według Skromnego Mężczyzny, noszenie dżinsów jest zbyt swobodne, a noszenie garnituru jest niestosowne. W przypadku stroju biznesowego chodzi o to, aby znaleźć złoty środek. Koszulki polo i inne koszule z kołnierzykiem to dopuszczalne opcje. Dopuszczalne są buty wizytowe, a nawet bardziej swobodne, takie jak loafersy (ale nie trampki).

Nie trzeba zakładać krawata ani marynarki, ale można to zrobić, aby nadać strojowi bardziej elegancki wygląd. Można nosić dowolny rodzaj spodni, od khaki po spodnie wizytowe. Należy jednak trzymać się z dala od zbyt swobodnych strojów, takich jak spodnie cargo.

Indie strój biznesowy

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Jeśli masz zamiar przebywać w środowisku biznesowym, chcesz wyglądać jak najlepiej. Termin "indie" odnosi się do filmów, które nie zostały wyprodukowane przez duże studio i zazwyczaj nie mają zbyt wiele pieniędzy do wydania. To samo dotyczy muzyki niezależnej.

Artyści, którzy nie mają znanych wytwórni płytowych, wydają własną muzykę. Moda niezależna to sposób wyrażania podziwu dla różnych form sztuki niezależnej za pomocą ubioru.

Aby wyglądać jak indie, nie musisz podążać za najnowszymi trendami mody ani nosić markowych ubrań. Przeszukuj półki w sklepach z odzieżą vintage i thrift shopach. Utrzymuj swoją garderobę w prostym i klasycznym stylu.

Nie bój się eksperymentować z różnymi stylami. Noś to, na co masz ochotę, bo w indie chodzi przede wszystkim o to, by być sobą.

Liga Bluszczowa

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Liga Bluszczowa ma wyraźną reputację i wyraźny wygląd. Jeśli nosisz styl Ligi Bluszczowej, znany również jako styl bluszczowy, jesteś konserwatywny, wykształcony i prawdopodobnie pochodzisz z Nowej Anglii.

Styl Ligi Bluszczowej to połączenie garniturów, spodni i marynarek, krawatów klubowych w paski i loafersów. Podstawowymi elementami tego stylu są kardigany, koszule button-up i koszulki polo. Delikatnie mówiąc, Gentleman's Gazette poleca jako podstawę garderoby spodnie khaki i piórkowe loafersy.

Marynarki w jodełkę, krawaty w paski i szkolne swetry to klasyczne elementy mody Ivy League. Wykorzystaj je w odpowiedni sposób, a będziesz wyglądać olśniewająco.

Kodona

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Styl kodona wywodzi się z Japonii. Podstawą tego stylu są koszule i majtki nawiązujące do stylu epoki wiktoriańskiej. Krótkie spodnie i podkolanówki oraz kapelusze i czapki w stylu kowbojskim to typowe elementy tego stylu.

Military

Kliknij obrazek, aby uzyskać więcej informacji

Nosząc ubrania w stylu wojskowym, człowiek sprawia wrażenie męskiego. Styl wojskowy prawdopodobnie kojarzy Ci się z wzorami kamuflażu, butami bojowymi i fatałaszkami. Nie da się ukryć, że moda wojskowa ma duży wpływ na męską odzież.

Koszulki z dekoltem w serek, kurtki bomberki i różne style butów wywodzą się z wojska. Same buty bojówki nie wystarczą, aby uzyskać wojskowy wygląd. To świetny styl, jeśli jest dobrze dobrany

Aby uzyskać modny, wojskowy wygląd, wystarczą klasyczne wojskowe elementy, takie jak kurtki bomberki i spodnie cargo, T-shirty i buty bojówki. Upewnij się, że koszula jest wciągnięta, a buty są czyste i błyszczące! Do stroju możesz też włączyć elementy w kamuflażu.

Łączenie i dopasowywanie różnych elementów jest kluczem do udanego, militarnego wyglądu.

Minimalistyczny

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Minimalizm, jako trend, rozprzestrzenił się na wszystko. Jest to trend zarówno w projektowaniu domów, jak i w modzie, wyszczuplanie i tonowanie oraz redukcja nadmiaru. Minimalizm to przede wszystkim czyste linie, stonowane kolory i oszczędne podejście do mody.

Aby uzyskać czysty, prosty wygląd, należy trzymać się kilku podstawowych kolorów stroju. Noś wszystko czarne i szare, szare i granatowe, białe i czarne lub dowolną ich kombinację. Elegancka prostota to kwintesencja minimalizmu. Aby ją osiągnąć, należy ograniczyć do minimum wzory. Ważne jest, aby Twoje ubrania były idealnie dopasowane.

Akcenty i drobne szczegóły, takie jak zegarek lub poszetka, mogą sprawić, że minimalistyczny styl będzie się wyróżniał. Upewnij się, że nie przesadzasz z dodatkami. Filozofia minimalizmu głosi, że mniej znaczy więcej. Prostota przejawia się w postaci nieozdobionego męskiego garnituru.

Mod

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

W latach 60. ubiegłego wieku Londyn był pierwszym miejscem, w którym styl modny zawładnął światem mody. Z odrobiną eleganckiego, dopasowanego wyglądu. Buty Chelsea i eleganckie garnitury rozpaliły świat muzyki i mody w początkach istnienia zespołu The Beatles.

Aby uzyskać nowoczesny wygląd, noś dopasowane garnitury, koszulki polo i wąskie spodnie. Odważne kolory, takie jak czerwony, biały, czarny i niebieski w klasycznych odcieniach, to klucz do sukcesu tego stylu. Dopełnieniem modnego stylu może być kurtka typu bomber lub parka.

Dopełnieniem stylizacji modnej będą niskie buty do sukienki. Jeżeli naprawdę chcesz wyglądać nowocześnie, rozważ fryzurę typu shaggy bowl i buty Chelsea.

Nautical

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Jest wielu sławnych mężczyzn, którzy nosili strój marynarski, w tym niektóre z najbardziej intrygujących postaci w historii. Nawet jeśli nie pływasz łodzią, nadal możesz nosić styl marynarski. Aby uzyskać wysokiej klasy wygląd, wiele osób z powodzeniem wprowadziło elementy żeglarskie do swoich ubrań.

Spodnie, zwłaszcza chinosy, to świetny wybór do każdego stroju w stylu żeglarskim. W słoneczne dni idealnie sprawdzają się spodnie białe i w jasnych kolorach. Koszule bretońskie i koszule w paski z długim rękawem są silnie kojarzone z żeglarskim stylem.

Marynarka dodaje do tego zestawu jeszcze jedną warstwę wyrafinowania. Skarpety odchodzą do przeszłości. W stylu żeglarskim liczy się przede wszystkim wygląd bez skarpet.

Jeżeli jako kolory podstawowe nosisz biel, niebieski i czerwony, będziesz wyglądał jak prawdziwy żeglarz.

Normcore

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Styl normcore nie wymaga od Ciebie nieszablonowego myślenia, jeśli chodzi o Twoje wybory modowe. Wszystko, co musisz zrobić, to iść z prądem i kopiować styl, który jest popularny w danym momencie. Normcore jest prosty i nieskomplikowany.

Jeśli szukasz czegoś, co nie wyróżnia się i nie rzuca się w oczy, pomyśl o golfach, dżinsach, koszulach zapinanych na guziki i bardziej tradycyjnych modach i stylach ubioru.

Strój zawodowy

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Trudno jest zachować styl odpowiedni do pracy w biurze, ponieważ zasady ubioru w różnych miejscach pracy znacznie się różnią. Jednak kilka kluczowych elementów i wiedza o tym, jak je łączyć, pozwolą Ci pewnie wejść do każdego miejsca pracy.

Kilka ciemnoszarych, granatowych lub czarnych garniturów sprawdzi się w każdym biurze. Zawsze powinieneś mieć w swojej szafie przynajmniej jeden garnitur na każdą sytuację.

W miejscu pracy marynarka w kolorze navy jest zawsze odpowiednia. Dobrze komponuje się ze spodniami w kolorze khaki lub szarym. Koszule wizytowe są niezbędne. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy używać neutralnych kolorów, takich jak jasna biel, bez wzorów i faktur.

Jeśli chodzi o strój do pracy, zawsze najlepiej jest zachować umiar. Nie należy stosować zbyt wielu kolorów ani wzorów. Sprawisz wrażenie osoby godnej zaufania, doświadczonej i profesjonalnej, jeżeli będziesz się trzymać neutralnych kolorów i jednolitych barw. Dodanie ciemnego swetra do swojej garderoby na zimną pogodę to świetny sposób na utrzymanie ciepła.

Załóż pasujący pasek i buty, aby nadać całości spójny wygląd. Nie zakładaj loafersów, ale oksfordy lub inne buty wizytowe. Unikaj białych i wzorzystych skarpetek, zakładając czarne, brązowe lub szare.

Krawat pozwala pokazać odrobinę swojej osobowości. To świetne miejsce, by dodać odrobinę koloru lub zabawny wzór. Upewnij się tylko, że krawat nie będzie wyglądał nie na miejscu w biurze. Biuro nie jest miejscem na noszenie głupich lub śmiesznych krawatów.

W formalnym środowisku biurowym należy ubierać się w profesjonalnym stylu biznesowym. W tym konserwatywnym stylu można nosić "garnitur władzy". Można założyć szary lub czarny garnitur, w paski lub bez, białą koszulę i krawat, który nie będzie zbyt jaskrawy.

Do garnituru należy założyć parę wypolerowanych butów wizytowych. Zadbaj o schludną fryzurę i ogolenie, aby nie wyglądać jak niechluj. Całość uzupełnij pasującą jedwabną poszetką.

Psychodeliczny

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Wszystko zależy od tie-dye! Neutralne kolory i naturalne tkaniny stanowiły pierwotną inspirację dla stylu hipisowskiego, który nie zawierał w sobie żadnego blichtru ani przepychu. Jednak wraz z końcem dekady w latach 60. moda zaczęła nabierać bardziej żywych odcieni.

Gdy zaczął pojawiać się kolorowy pop-art, wywarł on głęboki wpływ na modę, czyniąc ją bardziej żywą, i tak narodził się styl psychodeliczny.

Moda psychodeliczna wprowadziła na scenę mody jaskrawe kolory i tie-dye. Był to rok pełen klejnotów i królewskich odcieni. Mieszały się ze sobą różne odcienie. Wciąż widać silny wpływ stylu psychodelicznego z przełomu lat 60. i 70. na ten żywy i ekscytujący wygląd.

Punk

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Skórzana kurtka, spodnie dżinsowe i buty dopełniają wyglądu punkowca. Punk rock zszargał rock and roll i pokazał, że ma twardszą stronę, nadając temu gatunkowi ostry charakter. Stronę, która była napędzana przez gniew, energię i poczucie buntu.

Pod koniec lat 70. zaczęła się pojawiać nowa fala muzyki popularnej, która odbiła się szerokim echem w całym pokoleniu. Z czasem zaczęli oni dostrzegać styl punk.

Punk był ostrzejszy od rocka, co znajdowało odzwierciedlenie zarówno w muzyce, jak i w ubiorze. T-shirty i podarte dżinsy typu skinny to podstawa stylu punk. Jeszcze lepiej, jeśli koszulka została w jakiś sposób rozcięta.

Zdejmij rękawy, ogol kołnierzyk i baw się tym. Ponieważ agrafki są tak punkrockowe, jeżeli przypadkowo odetniesz zbyt wiele z koszuli, przypnij ją z powrotem agrafkami.

Styl punkowy jest niekompletny bez skórzanych kurtek. Ponadto niezwykle popularne są trampki Converse, zarówno do tenisa, jak i do skateboardingu. Do tego dochodzą oczywiście dodatki.

Moda punkrockowa to łańcuchy, kolce, paski, opaski i guziki. Nie zapomnij o włosach. Punk rockowe fryzury są często ozdabiane kolcami, mohawkami, wygolonymi fragmentami włosów i jaskrawymi kolorami.

Preppy

Kliknij zdjęcie, aby uzyskać więcej informacji

Oprócz stylu preppie, prepster i collegiate, styl preppy jest prawdziwie ponadczasowym trendem.

Po raz pierwszy pojawił się na początku XX wieku i do dziś nie zniknął całkowicie. Osiągnięcie stylu preppy może być trudne. Za każdym razem, gdy próbujesz czegoś nowego, na pewno Ci się uda, jeśli znasz kilka podstawowych zasad.

Słowo końcowe

W większości przypadków ludzie uważają, że ubieranie się jak mężczyzna jest łatwiejsze. Sądzą, że mężczyźni nie mają większych problemów z doborem stroju. Jednak to po prostu nie jest prawda.

Wybierz dowolny styl, o którym mowa w tym artykule, i wyraź swój styl każdego dnia.