17 stylów męskich butów wizytowych, o których musisz wiedzieć

Mężczyźni potrzebują dobrej pary butów na wszelkie formalne wydarzenia, takie jak śluby. Pamiętam, jak poszedłem na uroczystość krewnego i zobaczyłem pana młodego i wszystkich druhów w wytwornych butach Oxford i nie mogę się powstrzymać od myśli, że też chcę takie mieć.

Podczas gdy kobiety zazwyczaj mają większy wybór, jeśli chodzi o pary obuwia na formalne wydarzenia, mężczyźni również mogą wybierać spośród różnych opcji. Oto 17 rodzajów męskich butów wizytowych:

Men's Formal Shoes: Szybki przegląd

Męskie buty wizytowe dzielą się na pięć rodzajów. Są one następujące:

 1. Oxford
 2. Blucher
 3. Derby
 4. Loafersy
 5. Styl Monk

Buty Oxford i Derby

Buty Oxford to rodzaj butów, które mają skórzaną cholewkę i gumową podeszwę.

Styl obuwia męskiego znany jako Oxford zyskał swoją nazwę dzięki popularności, jaką cieszył się na Uniwersytecie Oksfordzkim w XIX wieku. W tamtych czasach modne były męskie buty na obcasie, które nosił prawie każdy. Proste buty oksfordzkie stanowiły miłą odmianę.

Według innej opowieści, but ten powstał mniej więcej w tym samym okresie w Szkocji, dlatego też ten typ buta jest często nazywany Balmoral, od szkockiego zamku Balmoral.

Proces tworzenia oksfordów, niezależnie od miejsca ich powstania, jest tym, co odróżnia je od innych butów. Oxfordy mają zamkniętą konstrukcję sznurowania, co oznacza, że oczka są przyszyte do przyszwy, a nie na jej wierzchu.

Przyszwa to część buta, która biegnie przez wierzch stopy z przodu i pośrodku. Jest ona bardzo widoczna w butach Oxford i zauważysz ją natychmiast, jeśli przyjrzysz się uważnie. Po zawiązaniu panele oksfordów wydają się być jednym kawałkiem skóry, co nadaje im elegancki, formalny wygląd.

Męskie buty typu oxford mają niski obcas i są sznurowane. Buty Oxford mają zamknięte sznurowanie, co odróżnia je od porównywalnych butów derby. Poniżej znajduje się porównanie butów Oxford i Derby.

Broguing to kolejna rzecz, o której należy pamiętać w przypadku butów Oxford. Brogue to perforowany wzór, a nie but. Brogues zostały pierwotnie zaprojektowane, aby umożliwić odprowadzanie wody z butów; niemniej jednak w pewnych okolicznościach pozwalają one na lepszą wentylację wokół stopy.

Oxfordy z broguesami są często postrzegane jako mniej formalne, jednak zależy to od kształtu i stylu buta. Niektóre męskie buty Oxford, jak widać, mają brogsy, a mimo to wyglądają dość elegancko.

Buty Oxford a buty Derby: Jaka jest różnica?

Choć oxfordy i buty derby wydają się być takie same, nie są. Wygląda to następująco:

Kiedy Oxford jest sznurowany, pętle sznurowadeł są zamknięte, natomiast kiedy Derby jest sznurowany, pętle sznurowadeł pozostają otwarte.

W przypadku Oxfordów przyszwa jest zszyta do ćwiartek. W butach Derby ćwiartki są przyszyte do przyszwy.

Obcas w butach Oxford jest zamknięty, podczas gdy obcas w butach Derby jest wydłużony.

Zamknięte sznurowanie w butach Oxford jest uważane za bardziej oficjalne niż otwarte sznurowanie w butach Derby, które jest uważane za bardziej nieformalne (podobnie jak buty Blucher).

Cztery rodzaje

Zwykłe palce

Typowy zaokrąglony nosek buta bez skórzanej nakładki lub przyszwy nazywany jest noskiem prostym. Jak sama nazwa wskazuje, jest on prosty.

Czubki skrzydeł

Czubki to buty skórzane składające się z wielu części. Wzdłuż odsłoniętych brzegów licznych kawałków skóry biegną charakterystyczne ozdobne perforacje (np. na szwach).

Piękna nakładka na palce w kształcie litery M biegnie przez całą długość buta. Zwykle są to buty bardziej swobodne, z dużą ilością brogurowania, ale dodają wiele uroku do stroju.

Wingtipy również są dostępne w różnych stylach. Brogurowanie jest powszechne w butach typu full wingtips, a w butach typu spectator wingtips występuje dwukolorowa kombinacja kolorów z dużą ilością brogurowania. Ćwierćbuty typu brogue to formalne buty brogue z perforacją tylko wzdłuż krawędzi noska i są uważane za formalne buty brogue, ponieważ są nieco bardziej stonowane. Amerykańskie buty typu wingtips mają skrzydełka, które sięgają do tylnej części buta i spotykają się na pięcie, a buty typu quarter brogue mają perforację tylko wzdłuż krawędzi noska i są uważane za formalne buty typu brogue, ponieważ są nieco bardziej stonowane.

Cap-Toe

Dodatkowy pasek skóry nad palcami jest znany jako cap-toe Oxford. Są to jedne z najpopularniejszych odmian oksfordów i jedyne, jakie można zobaczyć w pracy. Ze względu na ozdobny nosek mają one znacznie inny wygląd niż zwykłe oksfordy i bardziej profesjonalny, wypolerowany wygląd niż buty typu wingtips.

Oksfordy z noskami typu Cap-toe są zwykle zarezerwowane dla miejsca pracy, ale ta para od Mexlan jest tak stylowa, że możesz je założyć na przyjęcie z czarnym krawatem. Wykonano je w Hiszpanii z wygodnej, trwałej skóry cielęcej.

Całe cięcie

Do produkcji butów typu whole-cut używa się jednego kawałka skóry. Nie składa się on z poszczególnych części skóry. Wykonuje się je z jednego kawałka materiału (całkiem fajne). Mogą być proste lub mieć małe dziurki.

Oxfordy o kroju całościowym są najbardziej elastyczne. Są wykonane z jednego kawałka skóry z jednym szwem w okolicy pięty. Takie buty doskonale sprawdzają się w sytuacjach formalnych, ponieważ są eleganckie i pozbawione wielu wzorów. Mimo to są na tyle niepozorne, że można je nosić na półformalne imprezy, o ile nie są wykonane ze skóry lakierowanej.

Odpowiednia ilość brogurowania wokół oczek i wokół czubka buta jest tym, co uwielbiamy w tych ciętych oxfordach Paula Parkmana. Stanowi to miły, mały element, na który zwróci uwagę tylko kilka osób. Strona

Buty Blucher

Buty Blucher są podobne do butów derby pod tym względem, że mają niski obcas i są sznurowane.

Buty Derby a buty Blucher

System sznurowania w butach typu blucher jest wykonany z elementów skórzanych przyszytych do buta. Ćwiartki przyszyte do przyszwy buta derby stanowią mechanizm sznurowania. Znowu niewielkie różnice, ale to właśnie te drobne różnice wyróżniają różne style.

Buty Blucher są dostępne w wielu różnych stylach, w tym:

Split Toe

Gdy na czubku palca znajduje się pionowy szew, jest to tzw. split toe.

Shortwing Brogue

Kiedy perforacje opadają w dół, a nie pokrywają całej długości buta, jest to tzw. shortwing (w przeciwieństwie do longwing brogue).

Longwing Brogue

Kiedy otwory na czubku buta biegną przez całą jego długość, mówi się o longwing brogue.

Plain Toe

Buty bez szwów i dziurek są określane jako plain toe.

Loafers

Loafersy to męskie buty wizytowe na niskim obcasie, bez sznurowadeł. Dostępne są w następujących trzech stylach:

Bit Loafer

Metalowa opaska przecina przyszwę w modelu bit loafers.

Frędzle

Frędzle połączone ze skórzanym paskiem, który przecina przyszwę, odróżniają "tassel loafers" od innych.

Penny

Penny loafer ma zamknięty przód bez sznurowadeł i skórzany pasek w poprzek przyszwy.

Buty w stylu mnicha

Klamra lub klamry są używane do zapinania butów typu monk, które są butami skórzanymi na niskim obcasie. Istnieją dwa rodzaje sprzączek: pojedyncze i podwójne.

Klamra pojedyncza

Klamra podwójna

Jak sznurować buty Oxford?

Chociaż większość oksfordów ma pięć oczek, nie zawsze tak jest. Oxfordy z czterema lub sześcioma oczkami są raczej powszechne. Jednak ważniejsze od liczby oczek jest to, jak je wykorzystasz.

Sznurowanie oksfordów, zwłaszcza tych używanych na uroczyste okazje, wymaga specyficznej techniki. Sznurowadła powinny być poziome i równoległe oraz możliwie jak najlepiej dopasowane do buta. Końce sznurowadeł należy przełożyć przez dolne oczka od przodu, aż do zaciśnięcia sznurowadeł.

W przypadku nieparzystej liczby oczek należy nieco bardziej wyciągnąć sznurowadła po zewnętrznej stronie buta. W przypadku parzystej liczby oczek przeciągnij je wszystkie do tej samej długości. Następnie, od wewnętrznej strony buta, zdejmij sznurówkę z zewnętrznej strony i przełóż ją przez kolejne oczko. Przeciągnij sznurowadła równolegle, wkładając je do przeciwległego oczka od góry buta.

Następnie przeprowadź drugą sznurówkę przez trzecie oczko od wewnątrz buta, a następnie przez przeciwległe oczko od góry, aż sznurówki będą równoległe.

Kontynuuj tę czynność aż do osiągnięcia szczytu. Jeżeli liczba oczek jest nieparzysta, sznurowadła znajdą się po tej samej stronie. W przypadku parzystej liczby oczek znajdą się one po przeciwnych stronach. Dokręć sznurowadła. Skóra w przyszłych butach Oxford będzie twarda, a język będzie miał kształt litery V. W miarę dojrzewania będziesz musiał je nieco mocniej zaciskać, a kształt litery V będzie się zamykał, zbliżając do siebie boki buta.

Chociaż oksfordy się rozciągają, optymalnym rozwiązaniem jest przymierzenie ich z około centymetrowym odstępem między górnymi oczkami. Nie chcesz, żeby były za małe, bo będą niewygodne. Zbyt duże nie będą się prawidłowo rozciągać.

Męskie buty do sukienki: 8 najwygodniejszych

Z biegiem lat, konwencjonalne męskie buty do sukienki nie zmieniły się zbytnio. Jeśli odkładałeś zakup doskonałej pary z powodu obaw dotyczących wygody, masz szczęście. O ile kiedyś buty do sukienki były wykonane tylko ze sztywnej, nieelastycznej skóry, to teraz na rynku jest mnóstwo modnych i wygodnych butów do sukienki dla mężczyzn.

Cechy, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów

Jeśli chodzi o męskie buty do sukienki, istnieje kilka opcji, z których niektóre przedkładają wygląd nad wygodę. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jakie cechy sprawiają, że męskie buty są wygodne. Oto kilka kluczowych rzeczy, na które warto zwracać uwagę:

Nieskórzane podeszwy

Skórzane podeszwy są powszechne w męskich butach do sukienki, ale zapewniają niewielką amortyzację i pochłaniają wstrząsy. Nie chcesz, żeby podeszwy Twoich butów do sukienki przypominały podeszwy butów na siłownię, ale istnieje dobry środek pomiędzy twardą i miękką skórą. Dobrym wyborem są buty z gumową lub poliuretanową podeszwą. Te lekkie materiały zapewniają zarówno wsparcie, jak i wygodę.

Rozsądna cena

Większość butów stworzonych z myślą o wygodzie jest tańsza niż te zaprojektowane z myślą o stylu. Wynika to z faktu, że nie są one wykonane z wysokogatunkowej skóry i często nie pochodzą od renomowanych marek, takich jak Hermes czy Ferragamo. Istnieje kilku dobrych producentów, którzy oferują wygodne buty męskie, ale nie będą one kosztować 400 czy 500 dolarów.

Miękkie wkładki

Wkładka w bucie leży na spodzie stopy, a odpowiednia wkładka może pomóc Ci uniknąć dyskomfortu stóp. Szukaj miękkich, wyprofilowanych butów. Jeśli chcesz, możesz zastąpić wkładkę wkładką wykonaną na zamówienie lub wkładką ortopedyczną.

Skórzane cholewki

Skórzane cholewki nie są wymagane, ale pomagają sprawić, że wygodne buty do sukienki będą wyglądały jak buty do sukienki, a nie jak wyjściowe trampki. Buty bez skóry mają bardziej swobodny wygląd. Jeśli to możliwe, wybierz parę z wkładką wyściełaną skórą, aby jeszcze bardziej podkreślić styl.

Neutrale

Jeśli chodzi o buty wizytowe, najlepszym wyborem są kolory czarny i brązowy. Nie bez powodu są one klasyczne i pasują niemal do wszystkiego. Jaskrawe kolory sprawią, że będziesz wyglądać, jakbyś nosił buty, a tego chcesz uniknąć.

Tradycyjne sylwetki

Męskie buty wizytowe nie zmieniły się zbytnio na przestrzeni lat, dlatego też istnieją pewne oczekiwania co do ich wyglądu. Trzymaj się wszystkiego, co wydaje się być tak konwencjonalne, jak to tylko możliwe, bo w przeciwnym razie sprawisz wrażenie zbyt swobodnego.

Najwygodniejsze buty do sukienki

Oto osiem najwygodniejszych butów do sukienki na rynku, wraz z informacją, dlaczego są tak dobre.

Krawaty CLARKS Un Tailor

CLARKS Un Tailor Tie to świetna opcja ze względu na swój podstawowy, klasyczny kształt. Jest prosty, klasyczny i - owszem - przytulny. Duże, wyraźne panele z pełnoziarnistej skóry nadają temu modelowi jednolity wygląd. Skórą obszyto także język i kołnierz, dzięki czemu są przyjemne w dotyku.

Wkładka wewnętrzna ma formowaną wkładkę Ortholite na szczycie pianki EVA, która zapewnia przyczepność i amortyzację. Jeśli dodamy do tego gumową podeszwę środkową, otrzymamy but, który jest zarówno wygodny, jak i wspierający.

La Milano Men's Double Monk Strap Slip-on Loafer

Wiele cech, których powinieneś szukać w wygodnych męskich butach do sukienki, można znaleźć w tych butach La Milano. Aby zachować klasyczny styl, mają one solidną podeszwę z materiału syntetycznego i wierzch z prawdziwej skóry. Prosty nosek i podwójny pasek typu monk są modne, ale paski można regulować, aby zapewnić stopom dodatkową swobodę ruchów.

Celem La Milano jest produkcja męskich butów wizytowych, które są zarówno stylowe, jak i wygodne. Prosty nosek nie jest zbyt mały, a wkładka z pianki memory foam dopasowuje się do stopy, zapewniając wygodę przez cały dzień. Buty te są bardzo tanie i dostępne w wielu kolorach, a niektóre z nich mają perforowaną konstrukcję na czubku stopy, która poprawia wentylację.

Florsheim Midtown Plain Toe Oxford

Florsheim Midtown Plain Toe Oxford to kolejna para świetnie wyglądających wygodnych butów wizytowych dla mężczyzn. Wzór Oxford to ponadczasowa klasyka, a wierzch wykonany z pełnoziarnistej skóry dodaje wyrafinowania.

Elastyczna i elastyczna podeszwa z gumy oraz oddychająca wyściółka to kolejne zalety tego obuwia. Do wykonania wyściółki użyto materiału Suedetec, który odprowadza wilgoć, imitując aksamitny zamsz i pomagając utrzymać stopy w chłodzie.

Najbardziej atrakcyjną cechą tego buta może być jego wkładka. Jest ona całkowicie amortyzowana, ze stabilną piętą i pianką pochłaniającą wstrząsy, ale można ją wyjąć i zastąpić wkładką ortopedyczną.

Sznurowane zapięcie i prosty nosek to cechy charakterystyczne tego buta. Występuje w dwóch kolorach: czarnym i koniakowym, i jest idealny na każdą oficjalną okazję.

Rockport Margin - męskie oksfordy

Rockport jest jedną z najpopularniejszych marek wygodnych butów wizytowych dla mężczyzn, a ten tradycyjny styl Oxford jest świetną ilustracją dlaczego. Mają cholewkę wykonaną w 100% ze skóry i syntetyczną podeszwę pochłaniającą wstrząsy i poprawiającą przyczepność. Dzięki prostej konstrukcji palców nie ma ryzyka przyszczypnięcia palców, a wyściełany kołnierz i język zapewniają dodatkową wygodę.

Wkładka z tworzywa EVA zapewnia indywidualne dopasowanie, a podeszwa zewnętrzna z PU pochłania wstrząsy i zmniejsza obciążenie. Podeszwa zewnętrzna z poliuretanu pochłania wstrząsy i zmniejsza obciążenie. But zgina się, zapewniając stopie wsparcie i wygodę, których potrzebuje. Dużym plusem jest także wyściółka mikrobiologiczna. Nosząc to obuwie przez cały dzień, nie będziesz musiał martwić się o nieprzyjemny zapach stóp.

Johnston & Murphy Branning Cap Toe Shoe

Atrakcyjne buty Johnston & Murphy Cap Toe mają wierzch z pełnoziarnistej skóry cielęcej, a formowana wkładka i podeszwa środkowa zapewniają doskonałe wsparcie. Dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach, w tym brązowym i czarnym.

To, że buty te wyglądają jak typowe buty do sukienki, wyróżnia je najbardziej. Smuklejszy, bardziej strojny profil nadaje im bardziej wyrafinowany wygląd, a jednocześnie zmniejsza wagę i zwiększa elastyczność. Co więcej, trampki te są całkowicie wodoodporne dzięki uszczelnionym szwom.

Męskie buty Mefisto Marlon Lace-up Oxford

Model Marlon Lace-Up Oxford marki Mephisto to na pierwszy rzut oka proste buty, ale po bliższym przyjrzeniu się zobaczysz, jak wiele mają do zaoferowania. Prosta sylwetka nie jest zbyt formalna, ale nadaje się do większości formalnych i półformalnych sytuacji. Nie jest to najładniejszy but dla pana młodego na wesele, ale jest idealny dla gości weselnych.

Cena tego obuwia jest wyższa niż innych wygodnych butów do sukienki, ale wynika to z wyjątkowej jakości użytych materiałów. Mają wyściełaną skórą wkładkę, frezowaną skórę i podeszwę z naturalnej gumy lateksowej Goodyear Welting, która zapewnia długotrwałe użytkowanie.

Podeszwa środkowa z wtryskiem powietrza, która zapewnia doskonałą amortyzację wstrząsów i całodzienną wygodę, jest najbardziej wyróżniającą się cechą pod względem komfortu. Wykończenie w kolorze kasztanowego brązu i czerni jest dostępne w wersji z ziarnem kamyczkowym.

Rockport Men's Total Motion Sports Dress Shoe


Rockport Total Motion Sports Dress Shoe to kolejna doskonała alternatywa. Jest to jedna z najbardziej swobodnych alternatyw, jakie wybraliśmy, i stanowi idealne połączenie eleganckiego skórzanego buta i luźnego trampka.

But posiada amortyzowaną wkładkę z płytką z TPU, która zapewnia wygodę i wsparcie, a ponadto nie spowoduje uruchomienia wykrywacza metalu na lotnisku. Okrągły nosek nie podrażnia palców, a boczne sznurowanie i zapięcie na sznurowadła umożliwiają dopasowanie buta do stopy, zapewniając maksymalną wygodę.

Miękka wkładka z pianki amortyzuje stopę, ale w razie potrzeby można ją wyjąć i zastąpić wkładką ortopedyczną, która zapewni najwyższy komfort. Do wyboru są różne kolory, w tym neutralne, takie jak czarny i brązowy. Niebieski nubuk jest dobrym wyborem, jeśli chcesz dodać trochę koloru.

ECCO Men's Seattle Tie Oxford

Ten model ECCO ma bardziej swobodny wygląd, ale nadal jest doskonałym wyborem jako obuwie na większość formalnych wydarzeń i świetne obuwie biznesowe. Wierzch wykonany jest w 100% ze skóry, a podeszwa z tworzywa sztucznego zapewnia amortyzację i pochłania wstrząsy.

Tekstylne wnętrze pozwala stopie oddychać i pochłania pot przez cały dzień, zapewniając chłód i wygodę. Do butów dołączona jest skórzana wkładka z pokryciem ze skóry i technologią ECCO comfort fiber, ale możesz ją wyjąć i zastąpić wkładką ortopedyczną.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie czarnych butów do sukienki

Łatwo jest złapać pierwszą parę, która pasuje lub ma styl, który chcesz podczas poszukiwania czarnych butów do sukienki. W związku z tym, że nie ma co się zastanawiać nad tym, w jaki sposób się do tego zabrać, to nie ma co się zastanawiać nad tym, w jaki sposób się do tego zabrać. W tym poradniku dowiesz się, w jaki sposób wybrać wspaniałą parę czarnych butów, które będą zarówno wygodne, jak i niedrogie.

Podeszwy

Buty do sukienki mają złą sławę jako niewygodne, ale jeśli wiesz, na co zwracać uwagę, możesz tego uniknąć. Jeśli chodzi o długotrwały komfort, najważniejszym aspektem jest podeszwa. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się włożyć parę butów do sukienki, w których na początku czułeś się dobrze, ale pod koniec wieczoru nie mogłeś już chodzić, prawdopodobnie podeszwa nie zapewniała wystarczającego wsparcia. Chociaż może to być tolerowane przez ograniczony czas, nie chcesz przecież, żeby para czarnych, eleganckich butów do pracy, które nosisz kilka razy w tygodniu, powodowała ból stóp.

Istnieje kilka różnych rodzajów podeszew. Podeszwy drogich butów często mają podeszwy z krepy. Są one często wykonane z szorstkiej gumy i nie wytrzymują długo. Podeszwy gumowe są zwykle bardzo trwałe i zapewniają doskonałą przyczepność, ale nadają się raczej do butów codziennych i trampek niż na wytworne imprezy.

Podeszwy skórzane są spotykane w wysokiej klasy butach wizytowych. Gdy się je nosi, zwykle są przyjemne w dotyku i długo zachowują trwałość. Nie mają jednak zbyt dużej przyczepności, więc nawet jeśli są odpowiednie na oficjalne imprezy, należy zachować ostrożność w miejscach, gdzie podłoga jest śliska.

Przy zakupie butów damskich należy wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych czynników. Solidna podeszwa wewnętrzna jest niezbędna, ponieważ większość damskich butów wizytowych ma wysoki obcas. Idealne są buty z mocnym podparciem łuku, jednak mogą być one trudno dostępne.

Aby wesprzeć podbicie, szukaj butów z szerszymi brzegami. Bardzo ważne jest także dobre wyściełanie pod piętą i pod baldachimem stopy, zwłaszcza jeśli zamierzasz dużo chodzić w butach.

Wysokie obcasy stanowią duże obciążenie dla stóp i mogą zaszkodzić kolanom, biodrom i plecom, jeśli nie są prawidłowo dopasowane, dlatego kobiety powinny upewnić się, że ich buty również są odpowiednio dopasowane. Pomiędzy palcami a czubkiem buta należy zostawić około szerokości kciuka.

Budowa

Zwróć uwagę na sposób wykonania butów, aby zapewnić jak najdłuższą trwałość wysokiej jakości spodów Twoich czarnych butów do sukienki.

W wysokiej klasy butach wizytowych stosuje się ściągacz Goodyeara, ponieważ jest on wyjątkowo wytrzymały i pozwala na łatwe zdejmowanie butów. Goodyear welt to pasek plastiku, gumy lub skóry, który biegnie wokół krawędzi podeszwy zewnętrznej buta, aby zapobiec zsuwaniu się cholewki.

Innym sposobem jest cementowanie, czyli mocny klej, który łączy wierzch i spód buta. Cementowanie nie jest tak trwałe jak Goodyear Welting i nie można go usunąć, więc unikaj cementowania, jeśli chcesz mieć parę czarnych butów do sukienki, które będą służyć przez długi czas.

Materiały

Chcesz, żeby Twoje idealne czarne buty do sukienki wytrzymały jak najdłużej. W związku z tym, jeśliby chcesz, ażeby Twoja para czarnych butów do sukienki przetrwała jak najdłużej, to musisz się zastanowić nad tym, w jaki sposób to zrobić.

Skóra jest pod tym względem najlepszym rozwiązaniem. W związku z tym, że na rynku jest wiele rodzajów skór, które można wybrać w trakcie zakupów, warto się z nimi zapoznać. Ponieważ żadne dwa rodzaje skóry nie są takie same, bardzo ważne jest, by znać ich rozróżnienie.

Najlepszym rozwiązaniem jest skóra pełnoziarnista. Jest ona odporna na wodę, wytrzymała i trwała. Skóra wysokogatunkowa jest tańszą alternatywą dla skóry pełnoziarnistej, ale nadal ma przyzwoitą jakość.

Niedoskonałości skóry korygowanej są szlifowane. Ma ona jaśniejszy wygląd niż skóra pełnoziarnista, ale nie jest tak wytrzymała.

Skóra lakierowana i skóra ziarnista to kolejne dwa rodzaje skóry, z którymi można się spotkać. Skóra lakierowana ma wysoki połysk i powinna być zarezerwowana na formalne okazje. Szorstka powierzchnia skóry o ziarnistej fakturze przypomina drobne kamyczki. Ponieważ kamyczki lepiej niż inne odmiany skóry maskują otarcia i zmarszczki, jest to fantastyczna opcja do użytku na co dzień.

Budżet

Przy wyborze pary czarnych butów do sukienki cena nie powinna być jedynym czynnikiem, który należy brać pod uwagę. Zastanów się, do czego będą używane, określając, ile jesteś w stanie za nie zapłacić. Jeśli kupujesz parę butów na jedną okazję, zakup wysokiej jakości pary może nie być tak ważny, co pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Spodziewaj się, że będą Ci służyć najwyżej kilka miesięcy.

Jeżeli jednak zależy Ci na solidnej parze czarnych butów do sukienki, które posłużą Ci przez lata, musisz wydać nieco więcej. W związku z tym, że nie musisz kupować butów przez długi czas, taka inwestycja może przynieść Ci oszczędności w dłuższej perspektywie.

W związku z tym, że w tym przypadku nie ma potrzeby kupowania butów przez długi okres czasu, to warto się zastanowić nad tym, czego można się spodziewać:

Poniżej 100 dolarów

Łabędź Wysoki obcas Buty platformy dla kobiet z DREAM PAIRS

Istnieje kilka stylów do wyboru, jeśli chodzi o damskie buty sukienki. W związku z tym, że jest to bardzo popularny typ butów, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Są one wykonane z materiału syntetycznego i mają gumową podeszwę - dwa sygnały świadczące o tym, że nie są tak dobre jak droższe modele. Wkładka jest wykonana z imitacji skóry i ma miękką poduszkę zapewniającą wygodę.

Jeśli te wysokie platformy nie przypadną Ci do gustu, w tym przedziale cenowym jest wiele wysokiej jakości butów do wyboru, więc powinnaś być w stanie znaleźć coś, co będzie dla Ciebie odpowiednie. W następnych kilku przedziałach cenowych, wybraliśmy style, które są nieco bardziej ponadczasowe.

VOSTEY Męskie Buty Sukienne Klasyczne Wingtip Brogue Oxford

Z brogowaniem i tradycyjnym stylem Oxford wingtip, te czarne buty do sukienki są w świetnej cenie. Są one wykonane z materiału syntetycznego i mają czarną gumową podeszwę, która zapewnia nieco większą przyczepność niż buty do sukienki. Należy jednak pamiętać, że tanie gumowe podeszwy mogą się szybko zużywać. Miękkie wnętrze i wkładka utrzymują stopy w chłodzie i suchości, a w pełni wyściełana wkładka z pianki memory foam zapewnia wygodę przez wiele godzin - to naprawdę wygodne buty.

Poniżej 200 dolarów

Stuart Weitzman Women's Leigh 95

Jest to fantastyczny damski but do sukienki, który jest przykładem tego, co można dostać za pieniądze. Spiczasty palec i pięta stiletto zapewniają tradycyjny, zmysłowy aspekt do gładkiej, eleganckiej konstrukcji, która jest idealna dla każdego formalnego wydarzenia. Skórzana cholewka i podeszwa to krok wyżej niż cena 100 dolarów, a amortyzowana wkładka zapewnia komfort.

Buty wizytowe HUGO by Hugo Boss Men's Appeal Derby Dress Shoes

W tym przedziale cenowym można dostać kilka ładnych butów, takich jak te czarne buty do sukienki Derby marki Hugo Boss. Są one wykonane w całości ze skóry i mają skórzaną podeszwę, co stanowi znaczną poprawę w stosunku do poprzedniego modelu. Są też całkiem wygodne, dzięki gumowemu wtryskowi w podeszwie i wkładce z pianki flex-foam.

Poniżej 300 dolarów

L.K. Bennett Damskie Floret-nap Pumps

Kolejny ponadczasowy styl dla pary czarnych butów sukienka dla pań. Ta elegancka pompa ma skórzaną podeszwę i jest wykonana w całości ze skóry. Są stylowe i kobiece, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą trwałe. Dzięki wkładce z pianki memory foam buty te są również dość wygodne.

Allen Edmonds McAllister Wing Tip dla mężczyzn

Doszliśmy do momentu, w którym możemy nosić wysokiej klasy, stylowe czarne buty do sukienki. Tipsy Allen Edmonds są wykonane w całości z delikatnej skóry cielęcej i mają skórzaną podeszwę. Wzór wingtip, ozdobne lamówki, różowienie i brogowanie odróżniają je od innych butów typu Oxford. Posiadają zgrzew Goodyeara, symbol jakości i gwarancję, że buty te będą służyć przez długi czas.

Ponad 300 dolarów

SJP by Sarah Jessica Parker Nirvana Pointed Toe Mary Jane Pumps

Oto, co otrzymasz, jeśli jesteś gotowa wydać trochę więcej pieniędzy na porządną parę czarnych trampek. Te buty SKP by Sarah Jessica Parker są dziełem włoskiego szewca w trzecim pokoleniu. Każdy but jest wyściełany włoską skórą Nappa, a tkaniny i materiały zostały ręcznie dobrane pod kątem wzornictwa i jakości.

Mezlan Argento Męskie luksusowe sznurowane buty do sukienki

Skórzana podeszwa i ręcznie wypalana cholewka z cielęcej skóry z diamentowym wzorem przeszyć na tych butach Mezlan Argento są oszałamiające. Ponieważ posiadają one wkładkę z pianki z pamięcią, są naprawdę wygodne. Fakt, że zostały stworzone w Hiszpanii przez profesjonalnych szewców, jest ich najbardziej uderzającym aspektem. Tak, te buty kosztują trochę więcej, ale możesz być pewien, że są najwyższej jakości.

Czego unikać, kupując czarne buty do sukienki?

Oto kilka najważniejszych rzeczy, których należy unikać przy zakupie czarnych butów do sukienki, aby upewnić się, że odpowiadają one Twoim stopom i Twojemu budżetowi.

 1. Brak rozpoznania prawdziwej wartości buta.

W zależności od tego, jak często je nosisz, ładna para czarnych butów do sukienki kupiona za 300 dolarów może przetrwać dekadę lub więcej. Jeśli jednak co roku kupujesz kiepską parę butów za około 50 dolarów, w dłuższej perspektywie wydasz o wiele więcej pieniędzy, niż gdybyś wybrał buty wysokiej jakości.

 1. Kojarzenie doskonałej jakości z wysoką ceną.

Tak, buty wykonane z materiałów wyższej jakości będą kosztować więcej niż te wykonane z materiałów niższej jakości. Jednak to, że buty są drogie, nie gwarantuje, że są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany but posiada cechy, które wymieniliśmy. Czy jest to produkt skórzany? Czy zastosowano w nim zgrzewy Goodyeara? Z jakiego materiału wykonane są podeszwy? Nie ma nic złego w wydaniu dużej ilości pieniędzy na coś, co jest wysokiej jakości. Należy jednak upewnić się, że pieniądze są warte swojej ceny.

 1. Wybieranie zbyt ozdobnej pary.

Chociaż czarne buty do sukienki są klasyczne, niektóre ich wersje są dość krzykliwe. Gdy wydajesz dużo pieniędzy na parę butów, chcesz je jak najlepiej wykorzystać. Aby je jak najdłużej nosić, unikaj rzucających się w oczy elementów, takich jak sploty czy biżuteria, i wybierz coś prostego. Pamiętaj, że doskonała para czarnych butów do sukienki może pasować do wszystkiego. Im bardziej prosty wzór, tym lepiej.

 1. Gdy już się z nimi rozstaniesz, wyrzuć je na tył szafy.

Ważne jest, aby utrzymywać skórzane buty w dobrym stanie. Nie powinno się ich zostawiać przy wejściu, ani stawiać w pobliżu kaloryfera. Gdy nie nosisz swoich skórzanych butów, przechowuj je w torbie na buty. Przechowuj je w torbie, włóż torbę do pudełka na buty i powieś w szafie, gdy skończysz z nimi na dany sezon.

 1. Nie chronisz swojej inwestycji finansowej.

Jeśli chcesz, by Twoje buty były trwałe, musisz o nie dbać. Jeśli masz porządną parę skórzanych butów, które mają Ci posłużyć przez długi czas, konieczne jest stosowanie odżywki do skóry i od czasu do czasu pasty. Dobrym pomysłem jest również nałożenie niewielkiej warstwy wosku, który stanowi pierwszą linię ochrony przed otarciami i wilgocią.

 1. Przedkładanie stylu nad wszystko inne.

Jeśli zakochasz się w parze butów, które wydają się być wszystkim, czego kiedykolwiek pragnąłeś, a potem okaże się, że nie pasują lub trudno w nich chodzić, szukaj dalej. Jeśli chodzi o czarne buty do sukienki, to styl jest bardzo ważny, ale musisz też być w stanie dobrze się w nich czuć. Nie chcesz przecież wydać setek dolarów na parę butów, które będziesz mógł nosić tylko przez godzinę lub dwie, zanim będziesz musiał je zdjąć. Komfort jest bardzo ważny, więc pamiętaj o tym podczas zakupów.

 1. Kupowanie butów, które nie są odpowiednio dopasowane.

W przypadku butów skórzanych odpowiednie dopasowanie jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy wydajesz dużo pieniędzy na parę, którą chcesz nosić przez lata. Ponieważ skóra rozszerza się, należy od razu zadbać o odpowiednie dopasowanie, ponieważ im dłużej się je nosi, tym większe prawdopodobieństwo, że rozciągną się zbyt mocno, by było to wygodne.

Jest to szczególnie istotne w przypadku kobiet. Jak już wcześniej wspomniano, noszenie obcasów o niewłaściwym rozmiarze może powodować znaczny dyskomfort nóg i pleców. Dyskomfort ten będzie się tylko nasilał, jeśli nadal będziesz nosić buty, które nie są prawidłowo dopasowane, zwłaszcza jeśli będziesz je nosić codziennie.