21 Różne akcesoria modowe dla mężczyzn

Akcesoria modowe nie są tylko dla kobiet. Istnieje również kilka obowiązkowych akcesoriów, które powinien mieć każdy mężczyzna. Mogą one nie tylko poprawić twój strój, ale niektóre z nich są również funkcjonalne.

Oto różne akcesoria must-have dla mężczyzn:

Męskie akcesoria modowe

Dni, kiedy "akcesoria mody" oznaczało wyłącznie to, co panie nosiły już dawno minęły. Niektóre męskie podstawowe ubrania przekształciły się w modne rzeczy w ostatnich latach.

Nie jest tajemnicą, że akcesoria mody męskiej lecą z półek i podwajają się i potrajają w sprzedaży. Zegarki na rękę, szpilki krawat, paski i szelki były stale używane, choć często były one przyćmione przez czołowych odzieży jak koszule, spodnie, kurtki i dżinsy. Męskie akcesoria mody, z drugiej strony, wydają się być biorąc centralną scenę te dni.

Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej popularnych akcesoriów męskich teraz.

Okulary

Mężczyźni bug-eyed gogle, które dał im geeky aspekt, nie są już modne. Okulary mogą teraz uzupełniać twój ogólny strój. Trzymaj się okularów przeciwsłonecznych, jeśli nie potrzebujesz okularów na receptę, ponieważ ich imitacje mogą sprawić, że będziesz wydawać się dziwny. Przy zakupie okularów upewnij się, że styl, który wybierzesz jest odpowiedni dla Twojego kształtu twarzy.

Mężczyźni z owalnymi rysami mogą nosić prawie każdy rodzaj okularów, które wybiorą, ale ludzie z zaokrąglonymi lub kwadratowymi twarzami wyglądają najlepiej w wąskich lub prostokątnych oprawkach. Prostokątne oprawki, ogólnie rzecz biorąc, uzupełniają prawie każdy kształt twarzy.

W lecie okulary przeciwsłoneczne są ratunkiem. Okulary te nie tylko świetnie wyglądają, ale również chronią oczy przed szkodliwymi promieniami UV. Okulary przeciwsłoneczne nie są dla wszystkich, ale to tylko dlatego, że nie odkryli jeszcze odpowiedniej pary.

Okulary przeciwsłoneczne są również dostępne w różnych stylach, w tym wayfarery, bezramkowe, lustrzane, z zawijanymi oprawkami i z karbowanymi mostkami, oprócz najbardziej znanego typu Aviator.

Okulary przeciwsłoneczne Aviator

Okulary przeciwsłoneczne Aviator wyróżniają się ciemnymi, odbijającymi światło soczewkami, które są dwa lub trzy razy większe od Twoich oczu, jak spopularyzowane przez film "Top Gun". Z podwójnym lub potrójnym mostkiem, posiadają niewiarygodnie cienkie metalowe oprawki. Soczewki są nieco wypukłe, a ich zadaniem jest zatrzymanie jak największej ilości światła z dala od oka.

Klasyczne okulary przeciwsłoneczne

Klasyczne okulary przeciwsłoneczne są atrakcyjne, ponieważ są dostępne w szerokim zakresie cenowym. Okulary przeciwsłoneczne typu Wayfarer mają charakterystyczną trapezową oprawkę i solidne ramiona, które nadają im bardzo męski wygląd. Jest to jeden z najwspanialszych i najtańszych wzorów okularów przeciwsłonecznych. Oprócz tego popularne są również okulary przeciwsłoneczne club master, które były wybitne podczas ruchu kontrkultury w latach 60-tych.

Okulary przeciwsłoneczne typu Wrap-around

Te okulary przeciwsłoneczne mają półokrągłe ramy, które zginają się wokół głowy i zapewniają panoramiczny widok zza soczewek. Sportowcy często używają tych okularów przeciwsłonecznych, ponieważ zapewniają im one szersze widzenie peryferyjne, co pozwala im na lepsze wyniki. Osoby o owalnych, diamentowych i sercowatych rysach twarzy wyglądają fantastycznie w tych okularach przeciwsłonecznych.

Bransoletki

Bransoletki wydają się rosnąć w popularności wśród kręgów mody męskiej. Bransoletki są idealne zarówno na bardzo nieformalne jak i bardzo formalne okazje, ponieważ są dostępne w szerokim wyborze faktur i wzorów.

Skórzane bransoletki z liny są popularnym projektem, który wygląda świetnie na wszystkich facetach w tych dniach. Koralikowe bransoletki, znane również jako bransoletki Mala, są kolejnym popularnym stylem bransoletek. Są one noszone przez buddystów i mogą być kontrowersyjne.

Solidna platyna lub srebro mogą uzupełnić Twój luksusowy zegarek, jednocześnie dodając Ci indywidualności w konserwatywnej sytuacji.

Zegarek na rękę

Zegarki na rękę są popularne wśród kobiet, ale są one zdominowane przez mężczyzn. Jeśli diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny, zegarki na rękę mogą być najbliższym kumplem człowieka, jak również.

Nawet po wprowadzeniu telefonów komórkowych, które sprawiły, że sprawdzanie czasu stało się prostsze, inteligentni i modni mężczyźni nadal kupują i noszą najlepsze zegarki na rękę. Zegarki są jednym z najbardziej wspaniałych akcesoriów, ponieważ mogą one ukraść show. Nie tylko można określić czas przez obracanie nadgarstka, ale zegarki na rękę mają również szereg dodatkowych funkcji i elementów wizualnych, które nie były dostępne tylko kilka dekad temu.

Zegarki automatyczne

Automatyczne zegarki na rękę nie potrzebują baterii do działania; zamiast tego polegają na ruchu nadgarstka użytkownika, aby wytworzyć energię, eliminując potrzebę ręcznego nakręcania.

Designerskie zegarki na rękę mogą kosztować setki dolarów i są produkowane przez wiele wysokiej klasy firm.

Tissot jest jedną z najbardziej znanych marek automatycznych zegarków na rękę. Jego zegarek Le Locle Powermatic 80 charakteryzuje się pięknym, tradycyjnym wzornictwem, które kontrastuje z jego wyrafinowaną solidnością. Jest wyposażony w siedmiocalowy pasek ze stali nierdzewnej i odporne na zarysowania szafirowe szkiełko.

Cyfrowy zegarek na rękę

Zamiast wskazówek zegara wskazujących cyfry, cyfrowy zegarek na rękę wyświetla czas w postaci cyfrowej liczby na ekranie. Do wyświetlania tych cyfr wykorzystywany jest wyświetlacz 7-segmentowy. W zegarkach tych stosowane są baterie.

W latach 20. ubiegłego wieku powstał pierwszy na świecie mechaniczny zegarek cyfrowy. Cyfrowe zegarki LED były wtedy bardzo drogie, tak bardzo, że nie były dostępne dla przeciętnego konsumenta aż do 1975 r., kiedy to zaczęto je masowo produkować w plastikowych obudowach. Cena wahała się wtedy od 10 do 20 dolarów. Aby pokazać czas na tych zegarkach LED, użytkownik musiał kliknąć przycisk. Było to spowodowane niemożnością ciągłego działania diody LED ze względu na jej wysokie zużycie energii. Ekrany LCD, które były stale otwarte i wymagały mniej energii, wyparły te zegarki.

Późniejsze zegarki LCD miały wbudowany ekran telewizyjny, termometr, a w przypadku Casio - funkcję tłumaczenia japońskich zwrotów na angielski.

Chronografy

Czy wiesz, że pierwszy chronograf został zaprojektowany przez króla Francji Ludwika XVIII, który był wielkim miłośnikiem wyścigów konnych i chciał śledzić, jak długo trwa każdy wyścig? Chronograf jest najbardziej popularnym, modnym i łatwo rozpoznawalnym czasomierzem. Chronografy mogą być używane do odmierzania czasu w wielu dziedzinach, w tym w wyścigach samochodowych, kolarstwie i pływaniu, a także do niezwykle precyzyjnego odmierzania czasu.

Zegarek naręczny z chronografem ma niezależną wskazówkę sekundową pośrodku, którą można uruchomić, zatrzymać i zresetować za pomocą bocznego pokrętła lub popychacza. Proste stopery i zegary do skomplikowanych urządzeń z wieloma tarczami, które mogą mierzyć czas z dokładnością do dziesiątej części sekundy!

Urządzenia do śledzenia kondycji fizycznej

Chociaż smartwatche zostały pierwotnie zaprojektowane do monitorowania zdrowia, szybko stały się modnym przedmiotem dla facetów. Bo spójrzmy prawdzie w oczy, nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż zdrowy człowiek.

Fitness trackery zawierają wiele funkcji, które mierzą twoją codzienną aktywność, w tym ile kroków zrobiłeś, jak długo byłeś nieaktywny, twoje tętno i ile kalorii zjadłeś w ciągu dnia. Pomagają również w śledzeniu wzorców snu i jego jakości. Jest nawet zegar!

Portfele

Portfele są bezsprzecznie jednym z najbardziej niezbędnych urządzeń do przechowywania gotówki. To mówi samo za siebie, że portfele są nadal modne w erze plastikowych pieniędzy, kiedy płacenie za zakupy spożywcze lub bilety do kina jest tak proste, jak machnięcie kartą kredytową. Portfele zostały pierwotnie zaprojektowane, aby chronić gotówkę przed zagnieceniami, ale ewoluowały w modny dodatek.

Portfele są dostępne w różnych stylach, rozmiarach i tkaninach, i nadają się na różne okazje. Grube, różnokolorowe portfele sprawdzają się w swobodnym kontekście, ale nic nie przebije czarnego lub brązowego portfela wykonanego z postarzanej skóry w sytuacjach formalnych lub konserwatywnych.

W rzeczywistości, niektórzy mężczyźni grawerują swoje imiona na skórzanych portfelach, wskazując, że chcą zachować te eleganckie przedmioty do końca życia, nawet jeśli pieniądze w środku nie wystarczą im na tydzień.

Od czasu wprowadzenia w latach 20-tych XX wieku, poszetka dodała klasy milionom garniturów. Dzięki takim gwiazdom jak Frank Sinatra, Daniel Craig, Robert Downey Jr. i Justin Timberlake, kwadraty są idealnym dodatkiem dla osób w każdym wieku.

W przeszłości noszenie kieszonkowego kwadratu miało bardziej romantyczne i głębsze konotacje. Panowie nosili te kwadraty dla kobiet, a jeśli te były zdenerwowane, panowie wręczali im swoje kwadraty, aby otarły łzy.

Nieskazitelnie biała chustka może dać facetowi wrażenie spokojnej pewności siebie, nawet jeśli pocket squares nie są już używane.

Krawaty

Wiele osób kojarzy krawaty z formalnymi okazjami i dniami w miejscu pracy. Obecnie krawaty mogą być noszone w kontekście casualowym lub po prostu jako modne oświadczenie, dzięki wielu różnym kształtom i formom. Krawaty jedwabne i satynowe mogą być noszone wyłącznie na oficjalne okazje. Wzory i bardziej szorstkie tkaniny nadadzą Ci bardziej swobodny wygląd.

Krawaty z dzianiny wełnianej są świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcesz się ubrać, a jednocześnie dobrze bawić. Krawaty typu skinny są doskonałą alternatywą dla krawatów o tradycyjnej formie.

Spinki do krawata

Jeśli nosisz krawat, prawdopodobnie będziesz chciał go spiąć spinką, aby nie zsuwał się w niewygodnych momentach i nie sprawiał wrażenia niechlujnego. Większość spinek do krawatów jest obecnie używana głównie ze względów modowych, ale nie można zapominać o ich użyteczności.

Jeżeli bierzesz udział w oficjalnym wydarzeniu, zachowaj prosty, piękny i konserwatywny design, używając srebra lub złota. Na co dzień, spinki do krawata w różnych wzorach i kolorach są dostępne na każdą okazję, pozwalając Ci wyrazić siebie i dobrze się bawić.

Paski

Prosty pasek może pomóc Ci połączyć Twój strój w magiczny sposób. Pasek może emanować atrakcyjnością, polotem i charyzmą, jeśli jest noszony prawidłowo, nawet jeśli przez niektórych jest uważany za oldschoolowy.

Paski, podobnie jak krawaty, są odpowiednie zarówno na formalne, jak i swobodne okazje. Upewnij się, że Twój pasek i buty pasują do siebie, jeżeli wybierasz się na oficjalne wydarzenie. Możesz nosić niedopasowane elementy garderoby, jeśli wybierasz się w nieformalne miejsce.

Możesz nosić szerokie paski na nieformalne okazje, ponieważ wydają się one bardziej swobodne niż cienkie paski. W rzeczywistości, bardzo szerokie paski są modne w kulturze hip-hopowej, ponieważ zapobiegają zsuwaniu się jeansów z niskim stanem, a jednocześnie stanowią element mody.

Szelki

Szelki, często nazywane szelkami, to paski z tkaniny lub skóry służące do utrzymywania spodni na miejscu. Paski te są często elastyczne na końcach z metalowymi łącznikami i tworzą krzyż lub kształt Y z tyłu.

Szelki były używane przez wszystkich mężczyzn w połowie XIX wieku ze względu na trudności z noszeniem paska przy wysokim kroju spodni. W latach 30-tych XX wieku były one powszechnie nielubiane, niemniej jednak w dzisiejszych czasach powracają jako element mody.

Suspenders wykonane z dobrego materiału może trwać całe życie. Oferują one również dodatkową energię, która pomoże Ci się wyróżnić.

Spinki do mankietów

W przypadku francuskich mankietów, spinki do mankietów są niezbędnym dodatkiem. Koszule z francuskimi mankietami są zazwyczaj dość formalne i są używane na spotkaniach biznesowych lub formalnych. W rezultacie para wyrafinowanych i wykwintnych spinek do mankietów powinna być noszona z koszulą. Upewnij się, że nie wybierzesz tanio wyglądających wzorów, ponieważ mogą one całkowicie zepsuć Twój ogólny wygląd.

Srebrne spinki do mankietów są wspaniałym dodatkiem, ponieważ pasują do każdego koloru koszuli. Srebrne spinki do mankietów, w przeciwieństwie do spinek wysadzanych kamieniami, nie odciągają uwagi od wyrazistej linii mankietów lub fantazyjnego zegarka.

Kapelusze

Kapelusze mogą być trudne do założenia, ponieważ niewielu facetów wie, jak zrobić to poprawnie. Jeżeli jednak jesteś gotowy wyjść poza swoją strefę komfortu, rezultaty mogą Cię zadziwić.

Klasyczne kapelusze, takie jak trilby i fedora, są bardzo stylowe i nie powinny być noszone z casual attire. Kapelusze z daszkiem są odpowiednie na luźniejsze okazje. Kapelusze z szerokim rondem, takie jak panama, najlepiej nosić do koszuli z kołnierzykiem. Kapelusze słomkowe są cudownie lekkie i przewiewne, dzięki czemu idealnie nadają się na plażę lub do opalania.

Jeżeli chcesz nosić kapelusz, pamiętaj, że jest to raczej element dekoracyjny niż subtelny dodatek. Jeśli nie są one dobrze dopasowane do Ciebie, mogą albo dodać wiele indywidualności do Twojego stroju, albo całkowicie go zniszczyć. Nie bój się eksperymentować z różnymi stylami, aby znaleźć to, co pasuje do Ciebie najlepiej.

Kapelusz z daszkiem

Czapka z daszkiem jest symbolem "mężczyzny w czasie wolnym". Kapelusze z daszkiem skutecznie przeniknęły do szaf nawet najbardziej konserwatywnych facetów, czyniąc z nich podstawowe akcesoria graczy i fanów sportu.

Są to jedne z najbardziej elastycznych form nakrycia głowy, z ogromną gamą kolorów, wzorów i projektów do wyboru. Możesz zdecydować się na jasne, wybielone słońcem odcienie lub stonowane, neutralne odcienie, z których oba wyglądają świetnie. Hafty i strategicznie rozmieszczone napisy to częste elementy czapek baseballowych.

Skórzane rękawiczki

Rękawiczki wykonane z wełny lub skóry są, ogólnie rzecz biorąc, najlepsze dla facetów. Wełniane rękawiczki powinny być noszone tylko przy nieformalnych okazjach lub w celu ogrzania rąk w zimie. Jeśli jednak chodzi o modę, to skórzane rękawiczki zajmują centralne miejsce.

Skóra idealnie nadaje się do okrycia dłoni, ponieważ jest miękka i elastyczna. Nie tylko zwiększają zręczność i komfort, ale również sprawiają, że formalne ubrania wydają się bardziej atrakcyjne i eleganckie.

Skórzane rękawiczki są odpowiednie zarówno na nieformalne, jak i formalne okazje, takie jak jazda konna czy udział w przyjęciu dla dżentelmenów. Najczęściej wybierane kolory to czarny, biały i brązowy.

Czapka

Czapki są miękkie, ciepłe i przytulne, a każdy facet powinien je mieć. Najwspanialszą częścią tego nakrycia głowy jest to, że nie trzeba wydawać fortuny na to, są one naprawdę niedrogie i dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Są one zazwyczaj wykonane z wełny, aby utrzymać głowę ciepłą w zimnie.

Weekender to publikacja, w której ukazują się artykuły o

Torby męskie typu messenger, zwane czasem "weekendówkami", stały się ostatnio bardzo modne. Ta ogromna torba jest nie tylko funkcjonalna, gdyż zmieści się w niej aparat fotograficzny, telefon komórkowy i liczne ubrania, ale również dodaje atrakcyjności.

Młodzi faceci w wieku studenckim to najwięksi kandydaci na tego typu akcesorium. Mimo, że torba messenger dostępna jest w wielu materiałach, idealnym wyborem jest skóra. Prosty brąz lub czerń, a czasami słaby odcień oliwkowy, są preferowane przez większość mężczyzn. Torby te są zazwyczaj monochromatyczne i mają proste motywy i hafty, aby nie powodować u mężczyzn poczucia samoświadomości. W rezultacie torby te doskonale uzupełniają kolor spodni lub marynarki.

Szaliki

Szaliki są doskonałym dodatkiem pod wieloma względami, szczególnie gdy pogoda staje się chłodna. Szaliki są używane, aby utrzymać chłodny, gryzący wiatr na dystans w sezonie zimowym. Szaliki wykonane z cieńszej tkaniny, z drugiej strony, mogą być noszone w lecie, aby dodać splash koloru i osobowości do zespołu.

Mężczyźni przejęli szale, które przez długi czas uważane były za damskie akcesoria, i świetnie w nich wyglądają. Szale tartanowe i kaszmirowe to dwa najbardziej uniwersalne wzory i materiały do męskiego stroju. Szale te można znaleźć w różnych kolorach, które kontrastują i podkreślają ogólny wygląd mężczyzny.

Burberry jest jednym z najlepszych przykładów dominacji męskich szalików. Burberry oferował kiedyś szalik w kratę Burberry w kolorze camel, ale teraz jest on dostępny w 20 różnych kolorach dla mężczyzn.

Naszyjniki

Naszyjniki są rzadziej noszone przez mężczyzn niż pierścionki i często wydają się wychodzić z mody. Mężczyźni zazwyczaj lubią złote lub srebrne łańcuszki z dyskretnymi, nie rzucającymi się w oczy naszyjnikami. Chrześcijańscy mężczyźni często nie noszą wisiorka lub noszą mały, skromny wisiorek w formie krzyżyka.

Z kolei długie i ciężkie łańcuchy na szyi są szczególnie popularne wśród facetów z kręgu kultury hip hop i rock metal.

Mężczyźni czasami dostają emocjonalne naszyjniki jako prezenty na urodziny lub rocznice od swoich bliskich.

Pierścionki

Pierścionki to jedna z form dodatków, która sprawdza się równie dobrze u kobiet i mężczyzn, pomimo faktu, że większość mężczyzn nie lubi nosić biżuterii. Wynika to z subtelnego charakteru drobnej biżuterii. Duże klejnoty i drobiazgi ładnie wyglądają na paniach, ale na facetach wydają się krzykliwe i fałszywe. W związku z tym, największe zespoły są zazwyczaj podstawowe, proste złote i srebrne zespoły.

Wielu mężczyzn zakłada, że powinni nosić tylko zespół weselny, więc są niezdecydowani, aby nosić pierścienie. Jednak dla mężczyzn, którzy kochają nosić pierścienie, rzeczy się ostatnio poprawiły. Wielu celebrytów zaczęło nosić pierścionki i oczekuje się, że pierścionki staną się bardziej popularne wśród mężczyzn w najbliższej przyszłości.

Klasyczny długopis

Nie mamy na myśli długopisu, kiedy mówimy "klasyczny długopis", ale raczej wykwintne pióro wieczne, zabytkowe lub pochodzące od renomowanej marki, takiej jak Montblanc. Ten rodzaj pióra jest używany przy bardzo ważnych okazjach, takich jak podpisywanie dokumentów po zakupie firmy. Przyczepione do kieszeni, sprawiają wrażenie królewskiego i wytwornego.

Te precyzyjnie skonstruowane narzędzia do kaligrafii mogą dać ci aurę pewności siebie i magnetyzmu, mimo że mogą być trochę drogie. Nie musisz też łamać sobie głowy, by zdobyć jeden z nich (nie, nie musisz kupować tego od Montblanc).

Torba gimnastyczna

Torba na siłownię to coś, co ma prawie każdy mężczyzna. Ta torba jest idealna do przewożenia ubrań, elektroniki, a nawet jedzenia na imprezy sportowe lub pikniki na plaży. Jeśli twój worek na siłownię jest poplamiony od potu i rozdarty w szwach, czas go wymienić, ponieważ worki na siłownię są obecnie jednym z najmodniejszych akcesoriów. Zaopatrz się w odporną na pot i nieprzyjemne zapachy torbę do ćwiczeń z dodatkowymi schowkami na buty.

Chociaż większość mężczyzn aprobuje wiele z tych przedmiotów, inne, takie jak biżuteria, mężczyźni nadal wahają się przed noszeniem ich w miejscach publicznych. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to teraz jest doskonały moment, aby zacząć, ponieważ te przedmioty coraz bardziej zyskują na popularności. Wypróbuj style z naszej kolekcji, które najlepiej do Ciebie pasują i stań się gwiazdą miasta.

Wiele akcesoriów pozostało niezmiennych przez cały czas, pomimo tego, że moda zmieniła się diametralnie. Ich projekty, kolory, wzory i materiały mogły się zmienić, ale ich celność nie. Mają one wyjątkowe znaczenie, ponieważ są częścią ludzkiego stroju i doświadczenia od tysięcy lat.

Woda kolońska

Nic nie jest bardziej obrzydliwe niż facet, który śmierdzi, zwłaszcza w okropny sposób. Każdy facet powinien mieć charakterystyczny zapach, który może przyciągnąć uwagę. Jeśli chodzi o wody kolońskie, to najlepiej jest nosić wodę kolońską, która jest prosta, wyrazista i niezapomniana.

Creed, Hugo Boss, Yves Saint Laurent, Dior i Comme Des Garcons sprzedają jedne z najwspanialszych zapachów dla mężczyzn. Nawet jeśli butelka jednej z ich wód kolońskich może być droga, trochę idzie długą drogą, a oni mogą trwać długo.

Docelowa publiczność dla akcesoriów mody ewoluowała znacząco we współczesnym świecie, ale pozostaje taka sama. Będą one nadal być rozwijane, aby uzupełnić swoje ubrania według własnych upodobań przez dziesięciolecia przyjść!