Must-Haves w łazience: Oto 7 alternatyw dla Loofah, które możesz kupić

Loofahs są jednym z moich "łazienkowych must-haves". Kiedy przychodzi czas na wzięcie prysznica, upewniam się, że mam trochę dobrego peelingu, zwłaszcza, że mam tendencję do problemów z martwym naskórkiem. Poza tym, kto nie uwielbia gładkiej skóry po wyjściu spod prysznica, prawda?

Jeśli jednak nie jesteś wielką fanką luffy, a nadal chcesz uzyskać ten sam efekt, oto kilka alternatyw, które możesz wypróbować:

Peeling do pleców

Peelingi do pleców są dostępne w różnych rozmiarach i stylach. Chociaż wymagają nieco więcej wysiłku, taki produkt zapewnia doskonałe złuszczanie skóry pleców i ramion.

Peeling z uchwytem i długą luffą do pleców

Peeling do pleców z rączką jest o tyle nietypowy, że jest przeznaczony do czyszczenia samych pleców. Dzięki długiej rączce łatwiej jest objąć nią wszystkie partie pleców. Dostępne są wersje z drewnianą i plastikową rączką.

Plastikowe rączki są bardziej wytrzymałe niż drewniane. To naprawdę sprowadza się do wyglądu i jeśli chcesz uniknąć plastiku jak najwięcej wykonalne z tych dwóch rodzajów. Wadą jest to, że korzystanie z niego na co dzień może być niewygodne i nieporęczne.

Korzyści

 • Łatwiej będzie Ci wyszorować plecy, szczególnie w okolicach kręgosłupa.
 • Nadaje się do szerokiej gamy środków do mycia ciała.
 • Łatwo ją umyć i wysuszyć.
 • Posiada otwór i sznurek do odkładania po zakończeniu używania.

Masażer do pleców (wykonany z tkaniny)

Peeling do pleców można w pełni wykorzystać, używając go. Złuszczanie pleców zwykłą luffą jest po prostu niemożliwe. Musiałbyś czekać na pomoc, a to nie zawsze jest satysfakcjonujące. Wadą tego urządzenia jest to, że może się zużywać znacznie szybciej niż inne kremy złuszczające.

Korzyści

 • Złuszczanie bez szkody dla skóry
 • Czyści dużą powierzchnię ciała za jednym razem.
 • Można powiesić na ścianie do wyschnięcia
 • Peelingi wykonane z tkaniny można prać w pralce.
 • Rozwój bakterii jest mało prawdopodobny, ponieważ szybko schną.
 • Ten rodzaj nie jest przeznaczony do zatrzymywania wody.

Akcesoria złuszczające

Ten rodzaj substytutu luffy można nosić na rękach, dzięki czemu nie trzeba się martwić o trzymanie czegoś dodatkowego, a ma on wiele zalet.

Rękawica złuszczająca

Rękawica złuszczająca to łatwy w utrzymaniu produkt oczyszczający, który możesz stosować pod prysznicem lub w wannie. Ponieważ wszystko, co robisz, to szorowanie ciała za pomocą tych rękawic. Wiele z nich ma palce, jak inne rękawice, ale niektóre nie.

Exfoliating mitt to inny termin na to. Możesz chcieć przetestować kilka, aby ustalić, który z nich Ci się podoba. Największym problemem z nim jest to, że istnieje kilka różnych rodzajów, że szybko się przytłoczony z.

Korzyści

 • Oprócz pleców, jest to fantastyczne urządzenie do złuszczania każdego innego obszaru ciała.
 • Wszystkie rodzaje skóry mogą nosić rękawice.
 • Dobrze współpracują z mydłem i innymi środkami do mycia ciała.
 • Można je wielokrotnie prać i używać ponownie. Po zakończeniu pracy należy je wykręcić, aby szybko wyschły.

Różne alternatywy dla Loofah

Poniższe przedmioty nie należą do żadnej z powyższych kategorii, ale są równie dobre w złuszczaniu i czyszczeniu.

Silikonowa szczotka

Czyszczenie ciała za pomocą silikonowej szczotki to świetny pomysł. W większości przypadków jest ona wykonana z silikonu spożywczego. W niektórych występują włosie w kształcie kolca, w innych zaś kuliste.

W zależności od preferencji, osoby wybierają różne rodzaje szczotek. Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów i kształtów. Jeśli chcesz, aby czyszczenie pleców było łatwiejsze, wybierz szczotkę z długim uchwytem.

Istnieje nawet elektryczna szczotka silikonowa; upewnij się tylko, że jest wodoodporna. Ponieważ substancja ta nie jest powszechnie stosowana w produktach czyszczących, trzeba się do niej przyzwyczaić.

Korzyści

 • Wszystkie rodzaje skóry skorzystają z tego produktu.
 • Niektóre z nich mają ostre włosie, które pomaga otworzyć pory i dotrzeć do wrastających włosków.
 • Ta szczotka ma dłuższą żywotność niż inne.
 • Niektóre szczotki mogą być używane zarówno na ciele, jak i na twarzy.
 • Wraz ze zwykłym mydłem, może być używana z różnymi płynami do mycia ciała i żelami pod prysznic.
 • Posiada rączkę i uchwyt na palec, dzięki czemu jest antypoślizgowa.
 • Łatwo się ją myje.

Gąbka do kąpieli

Gąbka z luffy złuszcza w delikatny, gładki sposób, dzięki czemu jest doskonała do regularnego stosowania. Może być używana nie tylko do złuszczania naskórka; może być również stosowana do nawilżania i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Ma to kilka zalet, których nie można uzyskać stosując luffę (a przynajmniej nie w ten sam sposób). Wadą jest to, że możesz się obawiać, jak dobrze lub szybko wyschnie.

Korzyści

 • Gładka, miękka faktura gąbki loofah jest atrakcyjna.
 • W porównaniu z gąbkami loofah i porównywalnymi narzędziami, zapewnia ona dokładniejsze złuszczanie.
 • Mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku.
 • Jest łagodniejsza dla skóry niż niektóre inne środki złuszczające, które mogą ją podrażniać i powodować wysypki.

Loofah z węglem drzewnym

Węgiel drzewny ma wiele doskonałych właściwości oczyszczających skórę, z których najbardziej godną uwagi jest to, że przenika przez skórę, aby usunąć z niej brud i zanieczyszczenia. Wadą jest to, że może powodować reakcje alergiczne u niektórych osób, więc należy zachować ostrożność, jeśli nie używałeś go wcześniej.

Korzyści

 • Jest to produkt wykonany z naturalnych składników.
 • Jest on dostępny w łatwych w użyciu stylach, takich jak gąbka i scrubber.
 • Oprócz usuwania zanieczyszczeń i złuszczania skóry, napar z bambusowego węgla drzewnego ma również inne właściwości.
 • Jest to popularny produkt, który można znaleźć w sklepach i w Internecie.

Ściereczki do mycia

Loofah i inne podobne produkty zapewniają gładsze doznania niż ściereczki. Z kolei osoby o wrażliwej skórze powinny używać ściereczek. Wysokiej jakości ściereczki pozwalają uzyskać odpowiednią pianę, która zmiękcza skórę, a jednocześnie usuwa brud.

Ponieważ nie są one antybakteryjne, zaleca się, aby po każdym użyciu wrzucać je do pralki. W rezultacie będziesz potrzebować wielu ściereczek.

Korzyści

 • Czyszczenie w łagodniejszy sposób.
 • Dla osób o wrażliwej skórze ten produkt jest idealny.
 • Są lekkie i przenośne, dzięki czemu idealnie nadają się do podróży.
 • Łatwo je umyć i wysuszyć, zarówno w suszarce, jak i na linii.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące tradycyjnych płatków Loofah i alternatywnych rozwiązań

Gdzie mogę znaleźć zamienniki dla luffy?

Gąbki, rękawice, szczotki i inne produkty do kąpieli i pielęgnacji ciała można znaleźć w wielu sklepach spożywczych, aptekach i sklepach specjalistycznych z produktami do kąpieli i pielęgnacji ciała. Sklepy i platformy internetowe mogą być teraz wykorzystywane do wyszukiwania takich produktów. Można rozejrzeć się, przeczytać opinie o produktach i znaleźć najlepsze ceny dla swoich finansów, ponieważ istnieje tak duży wybór loofah substytutów przedmiotów na sprzedaż w wielu miejscach.

Czy wiesz, co to jest luffa?

Chociaż loofah jest technicznie rośliną, wiele z nich jest obecnie produkowanych z materiałów syntetycznych. Jest to członek rodziny squash, gourd, lub dyni. Jest to wysuszona podzwrotnikowa dynia, w zasadzie.

W środku ogórek-jak roślina daje to gąbka morska. Są one popularne pod prysznicem lub w wannie, które czyszczą i usuwają martwe komórki skóry, brud i inne zanieczyszczenia.

Skąd wzięła się nazwa luffy?

Pufy pod prysznic lub do kąpieli wykonane z gąbek loofah są używane od wieków. Wielu biologów uważa, że roślina ta pochodzi z Afryki lub Azji. Jednak to właśnie w Indiach uprawiano ją po raz pierwszy. Według datowania radiowęglowego Luffa została po raz pierwszy wprowadzona do Ameryki Północnej ponad 9.000 lat temu.

Loofah ma wiele interesujących faktów:

 • Czas dojrzewania wynosi od 100 do 180 dni.
 • Jeśli uprawiasz luffę w zimnym klimacie, upewnij się, że posadzisz ją przed pierwszymi mrozami.
 • Loofa uprawiana naturalnie nie przypomina luffy sprzedawanej w sklepach.
 • Przed II wojną światową, lucerna była używana jako filtr okrętowy. Używano jej również jako wypełniacza do poduszek i izolacji.

Kto może skorzystać z luffy i podobnych produktów?

Loofah i inne alternatywne produkty mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, o różnym pochodzeniu i różnym rodzaju skóry. Najlepsze jest to, że możesz zainwestować więcej pieniędzy w wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry dla siebie i swojej rodziny za jedyne kilka dolarów (może trochę więcej, w zależności od sytuacji). To fantastyczny produkt, który warto mieć w domu, bez względu na to, czy chcesz zwiększyć skuteczność swojej pielęgnacji skóry, czy też używać go do codziennego sprzątania.

Na czym dokładnie polega problem z luffą, która nie jest naturalna?

Nienaturalna luffa jest nielubiana przez wiele osób, ponieważ mikroplastiki, które z niej wypadają, trafiają do odpływu, a ostatecznie do oceanów. Dostępne są zarówno naturalne, jak i nienaturalne opcje. Wiele sztucznych gąbek i innych produktów podobnych do luffy ma tę zaletę, że są trwałe, a obecnie opracowywanych jest więcej opcji przyjaznych dla środowiska, takich jak zrównoważona i przyjazna dla środowiska alternatywa luffy, niż kiedykolwiek wcześniej.

Dobrze jest dokładnie rozważyć wszystkie alternatywy, zanim zdecydujesz, która z nich jest dla Ciebie idealna.