Różnica między butami a sandałami

Noszenie odpowiedniego rodzaju obuwia jest ważne, dodatkowo uważam, że dopełnia ono ogólny wygląd, zwłaszcza jeśli chcesz wyjść na zewnątrz. Chcę również sprawdzić, które buty będą najwygodniejsze do noszenia z moim strojem. Niezależnie od tego, czy wychodzę na kawę z przyjaciółmi, czy na imprezę, muszę czuć się komfortowo podczas wstawania i chodzenia.

Ale jaki jest właściwy rodzaj butów do noszenia? I jaka jest różnica między parą butów a parą sandałów?

Różnice są oczywiste, więc będziemy o nich tutaj rozmawiać.

Różnice i podobieństwa między butami a sandałami

W sferze stylu życia i mody istnieje szeroka gama obuwia. Różnic jest o wiele więcej niż wyglądów. Porównajmy buty i sandały pod względem:

Styl

Chociaż zarówno sandały, jak i buty mają wiele różnych wzorów, sandały pozostają najbardziej popularne. Sandały są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Sandały, w przeciwieństwie do butów, są dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów, od sportowych po klapki, od gladiatorów po kliny. W związku z tym kobiety wolą sandały od męskich butów.

Komfort

Podczas uprawiania sportu, wędrówek czy długich spacerów, buty okazują się być bardziej komfortowe. Podeszwy wypełnione płynem są stosowane w niektórych butach terapeutycznych w celu zmniejszenia odleżyn i dyskomfortu stóp podczas chodzenia lub stania przez dłuższy czas.

Ze względu na ich ciepło, sandały, ale z drugiej strony, są najwspanialszym wyborem do chodzenia po domu, odwiedzania przyjaciela lub rodziny, a także chodzenia na plażę. Zakładam również, że nikt nie nosi butów w toalecie!

Wentylacja

Niezbyt zamknięta forma sandałów sprawi, że Twoje stopy będą czuły się lekko i swobodnie. Dlatego też długotrwałe użytkowanie butów może powodować rozwój grzybów na palcach i paznokciach.

Cena

Ponieważ buty składają się z droższych materiałów, takich jak prawdziwa skóra i poliuretan, są droższe niż sandały. Z wyjątkiem wysokiej klasy pięknych sandałów, sandały nie są bardzo drogie dzięki tanim materiałom wykorzystywanym w produkcji. Dla kobiet cena jest jednak nieistotna. Jesteśmy skłonne zapłacić wyższą cenę za nasze sandały, ponieważ je uwielbiamy!!!

Buty sezonowe i sandały

Summertime jest synonimem potu. Na dłuższe okresy czasu w gorące dni, należy nosić sandały. To dlatego, że noszenie butów przez dłuższy okres czasu powoduje, że Twoje stopy stają się mokre. Wilgoć, wzmożona potliwość i brak wentylacji sprzyjają infekcjom grzybiczym.

I odwrotnie, w zimnych porach roku powinieneś nosić buty. Są one na tyle wytrzymałe, że ochronią Twoje stopy przed niszczącym działaniem żywiołów. W porze deszczowej i jesiennej, gumowe buty są bardzo sugerowane, aby utrzymać stopy suche.

Sandały vs. Buty: Co jest lepsze dla Twojego stroju?

Wybierasz się na imprezę w ten weekend w maxi? W takim razie, aby uzupełnić swój strój, załóż sandały na wysokim obcasie. Pamiętaj, że dopasowanie butów do stroju nada Twojemu ciału pełny i wyróżniający się wygląd.

Buty są często noszone do formalnych strojów i czynności, takich jak oficjalna kolacja, bal, czy środowisko zawodowe. Sandały, z drugiej strony, są noszone nieformalnie w domu, w parkach, centrach handlowych i na plaży.

Sneakersy są jednym z najczęściej używanych butów casualowych ze względu na ich zdolność do adaptacji. Przedstawiają Cię jako młodą, modną i trendy kobietę. W rezultacie, każdy, włączając mnie, lubi nosić trampki z dżinsami podczas uprawiania sportu, grania w gry wideo, chodzenia na siłownię lub chodzenia gdziekolwiek w miejscach publicznych.

Czego nie należy nosić: Buty vs. Sandały

Możesz zachorować, nosząc niewłaściwe buty. Buty lub sandały, które:

Mokre lub wilgotne

Bakterie i grzyby rozwijają się w wilgotnym, ciepłym środowisku. Stopa atlety to zakaźny grzyb, który tworzy swędzące białe plamy między palcami rąk i nóg. Jest ona powodowana przez noszenie wilgotnych butów.

Małe lub zbyt duże

Buty, które nie są odpowiednio dopasowane do Twojej stopy spowodują, że będziesz odczuwać dyskomfort przez cały czas. Buty lub sandały, które są zbyt małe, ciasne lub duże, mogą powodować znaczny dyskomfort stóp, a dodatkowo wpływać na Twój sposób chodzenia.

Wysokie Obcasy

Proszę unikać regularnego noszenia butów na wysokich obcasach, bez względu na to, jak bardzo je kochasz, ponieważ są one częstym źródłem problemów z kostką i plecami. Dyskomfort kostek spowodowany wysokimi obcasami dotyka około 2 milionów kobiet w krajach rozwijających się. Sandały na wysokich obcasach mogą w skrajnych okolicznościach spowodować zwichnięcie kostki.

Twarda podeszwa

Nagniotki powstają na skórze stóp, gdy nosisz buty lub sandały na twardej podeszwie przez długi czas lub często.

Wybierz odpowiednie dla siebie obuwie

Jeśli chodzi o wygląd, zawsze noś to, co najlepiej do Ciebie pasuje. Weź pod uwagę swój wiek, płeć i zawód podczas ubierania się, aby wyglądać jak najlepiej. Nigdy nie próbuj naśladować czyjejś mody lub wyboru obuwia.

Jest możliwe, że to, co wygląda na nich doskonale, nie będzie wyglądało równie dobrze na Tobie. Stajesz się marką, kiedy Twoja decyzja uzupełnia cały Twój wygląd.

Wnioski

Wybór pomiędzy butami a sandałami nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy zastanowić się nad obuwiem, które najlepiej pasuje do stylu, miejsca i funkcji Twojej garderoby, i tada! Daj się ponieść wyobraźni.

Zarówno sandały jak i buty mają swój własny zestaw zalet i wad. Upewnij się, że każde obuwie, które kupujesz jest wygodne, pasuje prawidłowo i wygląda dobrze na tobie, zanim je kupisz. Czy jesteś w stanie wymyślić rymowankę, której mogę użyć? "Czy założysz sandały, czy buty, zastanów się jeszcze raz".