8 rodzajów tatuaży, o których warto wiedzieć (zanim zdecydujesz się na jeden!)

Mam dwa tatuaże i planuję wkrótce dodać kolejne. Chociaż tatuaże były swego rodzaju tabu, cieszę się, że ludzie stają się bardziej pobłażliwi w tej kwestii. Zauważyłam, że coraz więcej ludzi robi sobie tatuaże, od małych, minimalistycznych, po rękawy z cudownie narysowanym tuszem.

Ale tatuaże są zobowiązaniem na całe życie. Więc jeśli planujesz zrobić tatuaż, sugeruję, abyś zrobił kilka badań na ich temat. Niektóre obrazy mają symbolikę, a ty nie chcesz dostać tatuażu, który może nie mieć najlepszego znaczenia.

Mimo to, znaczenia są to całkiem dużo zależy od Ciebie. Ale, jeśli jesteś ciekawy, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tej formie sztuki ciała.

Tatuaże i ich różne rodzaje

Tatuaż kosmetyczny

Tatuaż kosmetyczny, chociaż nie jest taki sam jak inne na naszej liście, postępuje zgodnie z tą samą procedurą, co piękny, konwencjonalny tatuaż. Tatuaże kosmetyczne to sposób na wykorzystanie tuszu do tatuażu przez osoby fizyczne, aby sprawić wrażenie, że stosują kosmetyki przez cały czas. Z licencją na tatuaż kosmetyczny, artysta tatuażu lub profesjonalny kosmetyczka może wykonać procedurę.

Tatuaże kosmetyczne są popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, aby poprawić swój wygląd. Dodaj kolor do brwi, aby uzyskać grubsze brwi, trwałe barwienie na policzkach lub ustach, lub zdefiniowana linia wokół oczu, aby dać złudzenie użycia eyelinera są wszystkie popularne miejsca dla tatuaży. Tatuaże kosmetyczne to jednorazowa inwestycja, która będzie trwać przez całe życie. Microblading to niestandardowy rodzaj tatuażu kosmetycznego, który obiecuje większe, lepiej zdefiniowane brwi.

Tatuaż tradycyjny

Tradycyjny tatuaż, znany również jako amerykański tradycyjny tatuaż, jest jednym z najbardziej powszechnych i popularnych stylów tatuażu. Te tatuaże rosły organicznie przez cały czas.

Tradycyjne tatuaże po raz pierwszy zyskały popularność w latach trzydziestych XX wieku jako metoda wyrażania przez osoby niezadowolenia z ograniczeń i ograniczeń zwykłego życia. Od tego czasu tatuaże tradycyjne i styl Americana przeszły znaczące zmiany kulturowe i społeczno-ekonomiczne, które wpłynęły na ich wygląd i znaczenie.

Dla wielu osób symbolika i znaczenie nadane w takim małym projekcie jest głównym czynnikiem przyciągającym do uzyskania tej formy sztuki tatuażu. Tradycyjne projekty tatuaży koncentrują się na większym znaczeniu tego, co wydaje się być małym motywem.

Te tatuaże mogą być poświęcone ukochanym, pamiątce, aby zawsze wracać do domu do swoich początków lub filozofii "żyjesz tylko raz". Projekt tatuażu, jak również jego lokalizacja i połączenie z innymi tatuażami, może pomóc w przekazaniu ogólnego znaczenia i przesłania tradycyjnego tatuażu.

Ponieważ glob wszedł w długą walkę w latach 30. i później, wielu Amerykanów wyruszyło w podróż i dołączyło do marynarki wojennej. Nie jest zaskoczeniem, że wiele tradycyjnych stylów tatuażu opiera się na motywach morskich.

Statki, syreny, rekiny i jaskółki to wszystkie popularne tradycyjne wzory tatuaży w Stanach Zjednoczonych. Wiele nautycznych tatuaży ma swoje własne znaczenie i symbolikę, podobnie jak inne tatuaże w tym gatunku.

Kolorystyka tego tatuażu jest jedną z cech, która odróżnia go od innych. Ciężkie czarne linie i krawędzie pomagają tworzyć kontury i kontury tych tatuaży. Tatuaże są często duże i komiczne. Czerwony, żółty, niebieski i zielony to kolory wykorzystywane. Te duże, śmiałe tatuaże są łatwe do postrzegania, ponieważ są proste, jasne i śmiałe. Kontur, styl i kolor odgrywają rolę w zasadności stylu i projektu tradycyjnego amerykańskiego tatuażu.

Tradycyjne tatuaże są często skromne, ledwie kilka centymetrów długości. Tatuaże były używane w latach trzydziestych XX wieku do przekazywania małych wiadomości o swojej narracji lub celu. Małe tatuaże są nadal popularne dzisiaj, ale wiele osób rozszerzyło tę tradycję, aby włączyć większe kawałki.

Większy obraz może być utworzony przez połączenie małych tatuaży. Jest to dość typowe, aby uzyskać całą rękę lub nogę tuszowaną w ten sposób, w wyniku czego powstaje rękaw różnych obrazów połączonych razem, aby przekazać większą opowieść.

W salonach tatuażu, tatuaż w stylu klasycznym jest dość częsty. Wynika to z faktu, że koncepcja tatuażu flash z czasem zyskała na popularności. Wybitni artyści tatuażu udostępniali swoje zdjęcia i tatuaże ogółowi społeczeństwa, umożliwiając konsumentom wybór preferowanego projektu tatuażu.

Projekty tatuaży i dzieła sztuki zostały stworzone z zamiarem wystawienia ich na ścianach i sufitach sklepu z tatuażami, aby pomóc w wyborze. Podstawowe linie i mocny kolor, a także uniwersalne i światowe konotacje związane z różnymi typami i wzorami sprawiają, że ten styl tatuażu jest idealny do tatuażu flash lub szybkiego tatuażu.

Tatuaże plemienne

angela Meier / Shutterstock.com

Większość starożytnych kultur ma historię tatuażu plemiennego. Tatuaże plemienne mają wartości kulturowe i symboliczne, które mogą być przenoszone do współczesnego świata. Tatuaże od dawna są używane do wyrażania wiadomości lub mają szersze znaczenie w wielu cywilizacjach. Cywilizacje Azteków, Samoańczyków, Indian, Hawajów, Maorysów i Polinezyjczyków są znane z tego stylu tatuażu.

Ten styl tatuażu łączy linie i kropki, aby stworzyć unikalny projekt. Aby tworzyć wzory i linie, linie i kropki są połączone razem. Te projekty mogą się różnić od prostych do dość złożonych, rywalizując z kilkoma najbardziej skomplikowanymi geometrycznymi tatuażami. Kropki i linie są często powtarzane w całym tatuażu, osiągając całą długość i szerokość.

Czarny jest zwykle wykorzystywany podczas uzyskiwania tatuażu plemiennego. Ten prosty, jednokolorowy tatuaż wykwintny blackwork, zamiast mocnych i żywych kolorów, ujawnia więcej piękna tatuażu. Istnieje niewiele czarnych gradientów lub cieniowań, a czerń jest surowa i solidna. Polinezyjski tatuaż lub maoryski tatuaż jest najczęściej wykonywany w kolorze czarnym.

Tatuaże plemienne występują w różnych rozmiarach. Niektóre osoby wybierają mały, współczesny tatuaż plemienny, który pokazuje tylko jeden element projektu. Na małym obszarze, takim jak kostka lub nadgarstek, jest to łatwe do wykonania. Inni lubią duży tatuaż plemienny, który obejmuje ich pełne ramię, plecy lub ramię.

Im odważniejszy i bardziej skomplikowany projekt może być, tym większy dostępny obszar tatuażu. Rozważ lokalizację podczas wybierania stylu tatuażu. Jeśli masz skomplikowany tatuaż w małym miejscu, tusz może się mieszać, sprawiając, że tatuaż wydaje się zamglony i niewyraźny.

Tatuaże akwarelowe

Tatuaże akwarelowe były jednym z najmodniejszych wzorów tatuaży w ciągu ostatnich pięciu lat. Tatuaż akwarelowy jest przepięknie ozdobiony swobodnie płynącymi kolorami, które wydają się płynąć do siebie nawzajem, podobnie jak akwarele są nakładane na płótno. Efektem końcowym jest miękki, uroczy i delikatny tatuaż, który wyróżnia się od bardziej powszechnych dużych i jasnych tradycyjnych tatuaży.

Ten rodzaj tatuażu ma dwa główne style: jeden z czarną bazą lub jeden bez. Czarna baza atramentu, która kształtuje i definiuje temat tatuażu, jest ogromnym plusem. Przyczynia się do definicji inaczej eterycznego obrazu. Czarny atrament może również dodać wymiar i kontrast do tatuażu, pomagając w pop genialnych i płynących kolorach.

Czarne kontury, z drugiej strony, mają swoje wady. Niektórzy ludzie uważają, że surowe czarne kontury atramentu odciągają od swobodnego przepływu intencji obrazu akwareli. Temat jest nadmiernie zdefiniowany przez czerń, co uniemożliwia kolorowi i formie przybranie naturalnego kształtu.

Inny styl tatuażu akwarelowego, z drugiej strony, nie używa czarnej bazy. Oznacza to, że projekt tatuażu jest całkowicie oparty na różnych kolorach tatuażu. Obraz jest tworzony przez kolory i ich kształty, co nadaje akwareli naturalny, organiczny wygląd.

To niewątpliwie przyniesie pożądany efekt, ale są pewne wady. Bez potrzeby zdefiniowanego kształtu, swobodnie płynące, jasne kolory mogą zacząć się mieszać, co prowadzi do mętnego, abstrakcyjnego tatuażu.

Ponadto, kolory mogą wydawać się ciężkie i nie na miejscu bez czarnego, aby pomóc zarysować wzory i zdefiniować temat. Ostatecznie, czy chcesz mieć czarny kontur, czy nie, jest kwestią osobistego gustu i tego, jak chcesz, aby pojawił się tatuaż.

Podczas gdy tatuaż akwarelowy może zawierać różne obrazy i tematy, naturalne elementy są popularnym wyborem. Motyle, ptaki i wzory kwiatowe są jednymi z najbardziej popularnych. Styl akwareli doskonale uzupełnia te naturalne tematy, dając w rezultacie miękki, naturalny i uroczy wygląd.

Każdy obraz, począwszy od zwierzęcia do obrazu do postaci z kreskówki, może być przekształcony w stylu akwareli. Te tatuaże mogą być dowolnej wielkości lub kształtu, ale większy rozmiar tatuażu, co najmniej 6 cali, jest zwykle zalecane. To da kolorom dużo miejsca do tworzenia i mieszania się razem.

Jednym z najczęstszych zarzutów dotyczących tego typu tatuażu jest jego krótka żywotność. Tatuaż, oczywiście, ma trwać całe życie, jednak tusz tatuażu z czasem blaknie. Trudno jest określić granicę i kontury kawałka, ponieważ większość tych tatuaży nie używa czarnej pracy.

Obawiamy się, że bez zdefiniowanego czarnego tatuażu, kolory tatuażu będą się mieszać z czasem. Używanie techniki tatuażu akwarelowego, która obejmuje czarny kontur, aby ustalić i zarysować ogólny temat i kształt, jest jednym ze sposobów walki z tym.

Tatuaże geometryczne

Tatuaże geometryczne są jednym z najbardziej popularnych stylów tatuażu w tej chwili. Tatuaż dotwork jest geometrycznym stylem tatuażu w sensie technicznym. Podczas gdy ten styl jest stosunkowo nowy, zasada tworzenia obrazu za pomocą geometrycznych linii i form nie jest.

Geometryczne kształty zostały wykorzystane do pomocy w wyrażaniu koncepcji, pomysłów i opowieści w starożytnych religiach i cywilizacjach przez długi czas. Starożytna matematyka i symbolika są dobrze znane, a słynny węzeł gordyjski pojawił się nawet w branży tatuażu. Jest to popularny projekt tatuażu, który pojawił się w wielu odmianach w ostatnich latach.

Ostre, proste i dokładne linie to niektóre z najważniejszych cech tatuażu geometrycznego. Aby osiągnąć cały zamierzony cel tatuażu, linie te powinny być mierzone i wykreślane z wyprzedzeniem. Ten tatuaż nie jest dobrym wyborem dla ludzi, którzy dostają swój pierwszy tatuaż ze względu na wymagane proste linie. Pod uważnym okiem artysty tatuażu, nawet najmniejszy chwiejny ruch lub skok może spowodować zmianę linii, zmieniając cały wygląd i odczucia tatuażu.

Ten tatuaż jest dostępny w różnych stylach. Niektóre osoby lubią precyzyjny geometryczny tatuaż z wyraźnymi punktami początkowymi i końcowymi. Te linie nie muszą być szczególnie grube, ale powinny być precyzyjne i wyraźne.

Inni wolą bardziej miękki tatuaż geometryczny z wyblakłym efektem wokół krawędzi. Aby osiągnąć ten wygląd, stosuje się różne metody cieniowania wokół krawędzi. Jest to nadal geometryczny wzór lub tatuaż, ale jest bardziej miękki i wydaje się malowany, a nie drukowany.

Geometryczne tatuaże mogą mieć różne tematy. Niektórzy ludzie wolą geometryczne linie, kształty, a także kąty w powtarzającym się wzorze lub projekcie. Inni lubią obrazy wykonane z form geometrycznych, w tym zwierząt lub twarzy. W każdym razie oba style sztuki ciała są zawarte w geometrycznym stylu tatuażu, co skutkuje oszałamiającym, jedynym w swoim rodzaju efektem tatuażu.

Powszechną praktyką jest posiadanie całkowicie czarnego tatuażu z tuszem podczas uzyskiwania tatuażu geometrycznego. Aby geometryczny projekt wyróżniał się, ostre linie i kąty wymagają dużego, odważnego koloru. Jeśli nie chcesz dużego odważnego czarnego tatuażu atramentowego, rozważ bardziej miękki tatuaż geometryczny z czarnym i szarym cieniowaniem i różnymi czarnymi gradientami dla bardziej miękkiego wyglądu.

Rozmiar tatuaży jest różny. Mały tatuaż z prostym, powtarzającym się wzorem może być idealny dla niektórych ludzi. Minimalistyczny tatuaż dla wielu ludzi jest geometryczną linią lub kształtem. Inni mogą preferować pełny rękaw lub kawałek, który obejmuje całe plecy.

Proste linie i powtarzające się wzory tworzą doskonały tatuaż, który może być formowany większy lub mniejszy zgodnie z osobistymi preferencjami. Pamiętaj, że jeśli chcesz użyć regularnego wzoru dla swojego tatuażu geometrycznego, zawsze możesz go połączyć lub rozszerzyć w przyszłości, aby utrzymać tatuaż związany z kształtem lub figurą.

Tatuaże oparte na tekście

Tatuaże oparte na tekście to kolejny szeroko znany tatuaż, który jest zarówno prosty, jak i potężny. Te tatuaże mogą być tak proste, jak pojedyncze słowo lub tak skomplikowane, jak dłuższy cytat lub fraza. Ukochana osoba, książka, film lub tekst religijny mogą być używane jako inspiracja dla tekstu. Ponieważ jest elastyczny i może być dostosowany do indywidualnych potrzeb, tatuaż oparty na tekście trafia do szerokiego grona osób.

Liternictwo jest kluczowe, jeśli chodzi o tatuaż tekstowy. Twoje liternictwo może być wykonane w różnych czcionkach. Czcionki mogą być wszystkim, od dużego, odważnego druku do kobiecego, zwiewnego skryptu, w zależności od tekstu i ogólnego poczucia kawałka.

Tatuaże tekstowe nie muszą być tworzone w zachodnim alfabecie; wiele tatuaży tekstowych jest wykonywanych w Kanji, Hanji, arabskim lub cyrylicy. Dla tatuażu opartego na tekście, czarny tusz jest często używany, ponieważ pokazuje się najlepiej i trwa najdłużej. Jeśli chcesz, możesz wybrać inny kolor.

Tatuaże oparte na tekście są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów i często są najlepszą opcją dla tych, którzy szukają mikrotatuażu. Ten styl tatuażu może być tak prosty, jak jedna fraza i zajmować tylko około cala skóry. Tatuaże tekstowe mogą być również długim oświadczeniem, które rozprzestrzenia się na dużą część ciała. Tatuaże oparte na tekście mogą stać samodzielnie lub być połączone ze standardowym tatuażem obrazu, aby utworzyć tatuaż złożony.

Tatuaże tekstowe mogą być umieszczone w dowolnym miejscu na ciele ze względu na ich zdolność do adaptacji. Tatuaże oparte na tekście są często widziane na wcześniej trudno dostępnych obszarach tatuażu, takich jak kostki, nadgarstki, a nawet twarz. Pamiętaj, że tak jak w przypadku każdego tatuażu, musisz wybrać część ciała, która może obsłużyć rozmiar tekstu tatuażu.

Krytyczne jest utrzymanie pełnego bezruchu podczas uzyskiwania tatuażu. Wiele prostych i szczegółowych linii musi być wytatuowanych, aby litery i cyfry były czytelne. Wszelkie drgawki lub ruchy mogą sprawić, że linie będą wydawać się rozmazane lub nierówne. I, oczywiście, dwukrotnie sprawdź, czy wszystko jest napisane poprawnie po zatwierdzeniu rysunku tatuażu przed wytatuowaniem go w miejscu na stałe.

Tatuaże realistyczne

Tatuaże realizmu to kolejny modny styl tatuażu, który odnosi się do rozwoju technologicznego. Te tatuaże są hiperrealistyczne, jak obraz, który został wciśnięty w skórę. Tusze realizmu to wspaniała metoda, aby mieć prawdziwe dzieło sztuki na swoim ciele zamiast stylizowanego lub konwencjonalnego tatuażu.

Tatuaże portretowe są rodzajem atramentu realizmu. Artysta tatuażu może użyć aparatu fotograficznego do zrobienia zdjęcia osoby, zwierzęcia lub lokalizacji, a następnie przenieść obraz na ciało. Artysta tatuażu używa różnych metod cieniowania, aby skutecznie odwzorować obraz cech Twojego ciała.

Denis Shevyakov / Shutterstock.com

Tatuaże realistyczne są dostępne w kolorze lub w czerni i bieli. Aby realistyczny tatuaż pojawił się tylko w monochromatycznych odcieniach, konieczna jest konwencjonalna czarna sztuka i projekt. Odcienie białego atramentu są często wykorzystywane do zwiększenia głębi i akcentu, nadając Twojej pracy wygląd tatuażu 3D. Kolor może zwiększyć realistyczny efekt tego stylu tatuażu, w wyniku czego powstaje oszałamiający obraz Twojego ciała.

Jeśli chodzi o realistyczne tatuaże, kluczowe jest, aby pamiętać, że im więcej miejsca masz, tym lepiej. Uzyskanie wszystkich wymaganych szczegółów, akcentów i cieniowania w małym tatuażu może być wyzwaniem. Te tatuaże najlepiej nadają się do szerokiego obszaru, takiego jak ramię, noga lub plecy, aby w pełni wykorzystać potencjał i zawiłość obrazu. Tatuaże realistyczne są oszałamiające, ale zazwyczaj wymagają kilku sesji, aby je ukończyć.

Tatuaże japońskie

Tatuaże z Japonii są piękne, szczegółowe i natychmiast rozpoznawalne. Tatuaże japońskie z roku na rok zyskują coraz większą popularność jako jeden z najpopularniejszych typów tatuaży. Pomimo faktu, że tatuaże te są przepiękne i ważne kulturowo, ostatnio zyskały złą konotację ze względu na ich rzekomy związek z przestępczością.

Te tatuaże, z drugiej strony, mają unikalne piękno i cel. Aby stworzyć niesamowite obrazy, tatuaże te łączą w sobie znaczenie kulturowe z silną stylistyką i precyzją wykonania. Japońskie tatuaże są odpowiednie dla każdego i mogą być łączone z innymi tatuażami, nawet jeśli są one w innym stylu.

Skrupulatna i złożona praca linii jest cechą charakterystyczną japońskiego tatuażu. Czarny tusz jest używany do tworzenia linii, które mogą być grube lub cienkie. Aby uzyskać ogólny wygląd, linie powinny być proste, czyste i ostre. Niektóre motywy działają lepiej niż inne, ponieważ praca z liniami jest tak ważnym elementem japońskich tatuaży.

Smok jest jednym z najczęstszych wzorów tatuaży w Japonii. Smoki często mają długi ogon, szczegółową twarz i chwytające szpony, a także zwijają się i zwijają. Poszczególne łuski, które idą do tworzenia smoka, zapewniają idealną szansę na precyzyjną pracę z linią.

Ryba koi jest doskonałym wyborem dla japońskiego tatuażu. Ryba koi ma duże znaczenie kulturowe i może symbolizować wiele rzeczy. Unikalne łuski tatuażu ryby koi zapewniają idealną okazję dla artysty tatuażu, aby pokazać swoje wykwintne umiejętności tworzenia wzorów.

W rzeczywistości powtarzający się projekt rybiej łuski jest często używany jako odstępnik lub wzór tła w czarnej pracy, aby pomóc wypełnić większe kawałki tatuażu. Jest to wspaniała metoda, aby zachować spójność tematu przez cały tatuaż, a jednocześnie stworzyć kulturowo istotny i atrakcyjny projekt.

W japońskim stylu tatuażu, kolory używane są dość ważne. Z czarnymi, czerwonymi i białymi, spodziewaj się zobaczyć wiele wpływów. Możesz także użyć niebieskiego, zielonego i fioletowego. Kolory są bardzo ważne w japońskich tatuażach. Każdy odcień odzwierciedla odrębny aspekt opowieści, pozwalając artyście tatuażu włączyć więcej własnej narracji do projektu.

W Japonii większe jest zazwyczaj lepsze, jeśli chodzi o tatuaże. Tatuażysta może naprawdę pokazać swoje umiejętności z tak dużym obszarem dla tak wyszukanego projektu. Co więcej, posiadanie większej przestrzeni umożliwia swobodniejszy przepływ czarnej pracy, pozwalając tatuażowi zanikać i starzeć się z większym wdziękiem.

Kiedy delikatne linie są umieszczone zbyt blisko siebie, tatuaż zestarzeje się i stanie się zamazany. Plecy, ramiona, nogi i żebra to doskonałe miejsca na tatuaż w stylu japońskim. Chociaż ten rodzaj tatuażu może być używany na dłoniach i stopach, zaleca się utrzymanie wzorów i kolorów na minimalnym poziomie.

FAQs

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jeśli chodzi o tatuaże, a wybór jednego z nich jest zazwyczaj kwestią osobistych preferencji. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli nigdy wcześniej nie miałeś tatuażu, sama ilość wzorów i stylów do wyboru może być onieśmielająca.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tatuaży, abyś mógł dokonać inteligentnego i świadomego wyboru.

Jeśli chodzi o robienie tatuaży, gdzie bolą one najbardziej?

Tatuaż powstaje w wyniku wielokrotnego nakłuwania skóry niezwykle cienką igłą i wstrzykiwania tuszu pod naskórek. Wiąże się to z serią maleńkich zastrzyków lub nakłuć na całym ciele. Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie tatuaże bolą, ale niektóre części ciała są znacznie bardziej wrażliwe niż inne.

Żebra, twarz, dłonie i czubki stóp należą do najbardziej wrażliwych części ciała. Posiadanie tatuażu w tych miejscach jest najbardziej bolesne. Te regiony nie są zalecane dla osób otrzymujących swój pierwszy tatuaż, ponieważ mają tendencję do przesuwania się i wiercenia, co może wpłynąć na wynik tatuażu.

Plecy, ramiona i nogi (głównie) nie są ogólnie wrażliwymi częściami ciała. Ponieważ w tych regionach jest mniej receptorów bólu blisko powierzchni, są one idealne do tatuażu. Ponadto, ponieważ niektóre części ciała są większe, są one idealne do dużych, szczegółowych tatuaży.

Rodzaj tatuażu, który nabywasz, będzie miał wpływ na to, jak bardzo odczuwasz ból. Proste czarne linie są tworzone za pomocą maszynki do tatuażu z pojedynczą igłą. Do cieniowania i kolorów zazwyczaj używa się wielu igieł w maszynie, co skutkuje wyjątkowym doświadczeniem. Im więcej kolorów i cieniowania używasz w swoim tatuażu, tym większy dyskomfort będziesz odczuwać.

Jeśli martwisz się o dyskomfort, porozmawiaj z tatuażystą z wyprzedzeniem. Wielu artystów tatuażu stosuje różne metody oddychania i radzenia sobie, aby pomóc Ci poradzić sobie z dyskomfortem. Podczas robienia tatuażu, rozmowa, dzielenie się opowieściami lub odtwarzanie muzyki może pomóc odwrócić uwagę od dyskomfortu i umożliwić ukończenie tatuażu.

Jak wygląda proces uzyskiwania tatuażu?

Posiadanie tatuażu nie może być traktowane lekko, a wiele uwagi należy poświęcić czemuś, co pozostanie na ciele przez resztę życia. Pierwszym krokiem do uzyskania tatuażu jest zastanowienie się, gdzie chcesz go mieć i co chcesz, aby powiedział. Ludzie często współpracują z artystami tatuażu i przechodzą przez wiele wariantów tatuażu, aby uzyskać idealny obraz.

Następnie udasz się do sklepu z tatuażami. Twój artysta tatuażu będzie potrzebował dostępu do regionu, w którym chcesz, aby tatuaż został umieszczony. Upewnij się, że jesteś odpowiednio ubrany. Twój artysta musi wcześniej ustawić i wysterylizować swoją stację roboczą w przygotowaniu na Twoje przybycie.

Obszar tatuażu zostanie całkowicie umyty, wyczyszczony i odkażony przez artystę. Artysta użyje papieru transferowego, aby stworzyć wstępny obraz lub zarys Twojego wzoru w odpowiednim miejscu. Zapewnia to artyście wstępny szkic i zarys, z którym może pracować.

Teraz można rozpocząć tatuowanie. Artysta tatuażu rozpocznie od konturu, który będzie narysowany ciężką, czarną linią. Następnie artysta wejdzie i wypełni tatuaż odpowiednimi kolorami, w oparciu o rodzaj i styl tatuażu. Tatuaż będzie następnie cieniowany i podświetlany, aż będzie kompletny. Po zakończeniu tatuaż zostanie wyczyszczony i zakonserwowany.

Oczekuj, że Twój tatuażysta dostarczy Ci szczegółowych instrukcji na temat tego, jak prawidłowo dbać o tusz w domu. Obejmuje to mycie regionu lekkim mydłem, aby utrzymać go w czystości i uniknąć infekcji. Podczas gojenia tatuaż powinien być utrzymywany w gładkości za pomocą specjalnego balsamu i środka nawilżającego. Jeśli tatuaż jest wystawiony na działanie promieni słonecznych, tatuażysta doradzi Ci stosowanie specjalnego filtra przeciwsłonecznego, aby chronić go przed blaknięciem.

Jakie są rodzaje stylów tatuażu?

Style tatuażu różnią się od siebie, podobnie jak w przypadku jednego dzieła sztuki do następnego. Jest możliwe, że to, co działa dla jednej osoby, nie będzie działać dla innej. Możesz mieć konwencjonalny tatuaż, który przestrzega zasad stylu, lub możesz uzyskać tatuaż hybrydowy, który zawiera wiele aspektów projektowych w jednym kawałku.

Tradycyjny tatuaż, szczególnie w stylu Americana, jest tym, o czym większość ludzi myśli, gdy słyszy termin "tatuaż". Z grubymi liniami i żywymi kolorami, te tatuaże są duże i uderzające. Obrazy i znaki są często komiczne, ale często mają głębsze znaczenie symboliczne ukryte pod ich zwykłą formą.

Rozważ tatuaż japoński lub geometryczny, jeśli szukasz czegoś o większej złożoności. Misterne wzory i duże, urocze nadruki charakteryzują te style tatuażu. Dokładne linie, które można również zobaczyć w japońskich tatuażach, są powszechne w tatuażach geometrycznych.

Tradycyjne wzory, takie jak smoki i ryby koi, są popularne w tym projekcie tatuażu. Duże obszary, takie jak ramiona, nogi lub plecy, są preferowane dla tatuaży geometrycznych z wyszukanymi motywami.

Jeśli jednak chcesz się wyróżnić, spróbuj realistycznego tatuażu. Są one dostępne w kolorze lub czarnym i mają realistyczny obraz. Będziesz potrzebował dużo miejsca na ten styl tatuażu i możesz zaplanować liczne wizyty w sklepie z tatuażami, aby go ukończyć.

Czy właściwe jest dawanie napiwków tatuażystom?

Twój tatuażysta nie tylko oferuje Ci usługę, ale także dzieli się z Tobą swoimi kreatywnymi umiejętnościami w dziele sztuki, które będziesz cenić przez resztę swojego życia. Dawanie napiwków tatuażystom jest zwyczajem. Suma napiwku powinna być uzależniona od wielkości Twojego nowego tatuażu, czasu poświęconego na jego wykonanie oraz Twojego ogólnego zadowolenia z niego.