25 Niezbędne akcesoria dla kobiet

Każda kobieta powinna mieć przynajmniej akcesoria do swojej dyspozycji, aby poprawić swój wygląd. Ponadto, wiele z tych akcesoriów służy również celom. W związku z tym, oto 25 obowiązkowych akcesoriów dla każdej kobiety i dlaczego powinny znaleźć się w Twojej kolekcji:

Rodzaje akcesoriów dla kobiet

Kolczyki

Kolczyki to elementy biżuterii, które wkłada się do dziurek w uchu. Każdy nosi kolczyki, ale panie nosiły je od wieków. Płatek ucha jest najczęstszym miejscem dla niego, ale istnieją również inne kolczyki dla spirali, daith, gawron, tragus, konch i innych, które są wszystkie możliwe miejsca do noszenia kolczyka. Kolczyki w płatku ucha są najbardziej powszechne, natomiast kolczyki w chrząstce są dla ucha górnego.

Kolczyki mogą być wykonane z wielu różnych rodzajów materiałów, takich jak koraliki, kość, drewno, kamienie szlachetne, polimery, metal i szkło. Dostępne są obręcze, pętle, ćwieki, sztangi i inne rodzaje.

Pierścienie

Pierścienie są te okrągłe zespoły składające się z drewna, metalu, kości, kamienia, szkła, plastiku, kamieni szlachetnych, lub innego twardego materiału, które są używane jako biżuteria dekoracyjna. Kiedy ludzie mówią "pierścień", zazwyczaj mają na myśli obrączki na palce, ale jeśli są noszone w innym miejscu, część ciała jest często wymieniana. Pierścienie są wykonane tak, aby wygodnie przylegały do palca. Szmaragdy, szafiry, rubiny, diamenty i inne kamienie szlachetne, jak również inne kamienie i szkło, mogą być umieszczone w obrączce.

Obrączki są często używane jako ozdoby lub jako symbol dobrobytu. Mają również symboliczne znaczenie w odniesieniu do członkostwa w organizacji, małżeństwa, władzy, rodu, osiągnięć i innych tego typu wydarzeń. Pierścienie mogą być wykonane w insygnia, które działają z pieczęciami woskowymi lub nawet zawierają ukrytą komorę. Pierścienie są często nasycone nadprzyrodzonym, mistycznym lub duchowym znaczeniem w powieściach, bajkach i mitologii.

Bransoletki

Bransoletka to mały element biżuterii noszony wokół nadgarstka. Są one głównie dekoracyjne, chociaż mogą być używane do różnych celów. Na opaskach, takich jak identyfikatory alergii lub identyfikatory pacjenta, często zaznacza się tożsamość lub informacje medyczne. Bransoletki mogą być również wykorzystywane do wyrażania uczuć religijnych lub kulturowych, a także do podnoszenia świadomości w zakresie konkretnych zagadnień, takich jak rak piersi. Do ich tworzenia można wykorzystać tkaninę, plastik, koraliki, metal, skórę i inne materiały.

Naszyjniki

Naszyjniki są rodzajem ozdoby na szyję. Ludzie nosili je jako jeden z najwcześniejszych rodzajów ozdób. Mogą być wykorzystywane do celów religijnych, pogrzebowych lub ceremonialnych, a także jako symbole statusu i bogactwa. Sznurek, łańcuch lub pasek, który owija się lub zwisa swobodnie wokół szyi jest najbardziej widoczną cechą naszyjnika. Metale takie jak złoto, srebro, miedź i platyna, a także plastik, tkanina i inne materiały mogą być użyte do jego stworzenia.

Inne dodatki wstawiane lub zawieszane na opasce mogą być również widoczne na naszyjnikach. Mogą to być medaliony, wisiorki, amulety, krzyżyki i inne cenne kamienie, takie jak szmaragdy, szafiry, rubiny, perły i diamenty, a także inne cenne klejnoty, takie jak szmaragdy, szafiry, rubiny, perły i diamenty. Chokery, matinee, opera, lina i lariat to tylko kilka z wielu dostępnych stylów naszyjników.

Torebki

W amerykańskim języku angielskim, torebki są znane jako purses. Jest to średnia lub duża torba, która jest często używana do transportu rzeczy osobistych. Pierwotnie termin "purse" odnosił się do małych portmonetek, w których przechowywano pieniądze, ale torebki są większe i mogą pomieścić wiele różnych przedmiotów. Męski bagaż podręczny był określany mianem "torebki" we wczesnych latach 1900. Z drugiej strony damskie torby były dawniej w centrum uwagi. W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie ma co się łudzić, że będzie to możliwe. Bagietki, kopertówki, torby hobo, saszetki, torby na ramię, plecaki i inne style to tylko kilka przykładów.

Portfele

Portfele to niewielkie, płaskie etui służące do przechowywania drobnych przedmiotów osobistych. Karty kredytowe, gotówka, zdjęcia, dokumenty tożsamości, wizytówki i inne karty mogą być używane w ten sposób. Portfele są zazwyczaj kieszonkowe i wykonane ze skóry, która jest trwałym materiałem.

Portfele damskie, z drugiej strony, mogą być nieco większe, ponieważ kobiety lubią je nosić w torebkach, a nie w kieszeniach spodni. Kobiety kiedyś nosiły wyłącznie sukienki bez kieszeni, stąd też powstał ten zwyczaj. Podczas gdy większość portfeli damskich staje się coraz większa, nadal dostępne są małe, kieszonkowe portfele.

Okulary

Okulary to okulary z twardą, plastikową lub szklaną soczewką w środku. Taka rama ma mostek, który przechodzi nad uszami i utrzymuje soczewkę w miejscu przed oczami. Okulary są często używane do korekcji wzroku, ale mogą być również noszone jako element mody.

Okulary przeciwsłoneczne poprawiają również widoczność w ciągu dnia i chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UV. Dostępne są okulary typu Aviator, bug-eyed, goggles, cat-eye, horn-rimmed, lens-less, rim-less, okulary przeciwsłoneczne i inne style. Dostępne są w różnych kształtach, w tym kwadratowe, okrągłe, owalne i prostokątne, a także w kształcie gwiazdek i serc!

Kurtki

Kurtki to ubrania na górną część ciała, które zazwyczaj noszone są do połowy brzucha. Zazwyczaj są one bez rękawów i mogą być zapinane z przodu lub z boku. Są one bardziej dopasowane i mniej izolujące niż kurtki, ale mogą być dość stylowe. Skóra jest popularnym materiałem na wysokiej jakości płaszcze, ponieważ jest zarówno odporna na zimno, jak i trwała. Blazery, bomberki, bolerka, polary, dżinsy, kurtki dwustronne i wiele innych to jedne z wielu dostępnych wzorów.

Buty

Botki są również obuwiem, ale nie są klasyfikowane jako takie. Botki często obejmują całą stopę i kostkę, niektóre sięgają nawet do łydki. Inne sięgają aż do biodra lub kolana. Obcas większości butów jest przeznaczony do odłączenia od podeszwy buta. Skórzane lub gumowe buty były normą w przeszłości. Obecnie są one dostępne w wielu różnych materiałach. Są one dość przydatne, ponieważ chronią stopy przed brudem, zimnem i innymi czynnikami, zapewniając jednocześnie wsparcie kostki.

Buty

Buty są wygodnym i ochronnym obuwiem dla stóp. Mogą być również wykorzystywane jako przedmioty dekoracyjne lub elementy mody. Od kultury do kultury i przez cały czas, projektowanie butów ewoluowało znacząco. Buty, takie jak obcasy lub płaskie, zawierają wiele różnych aspektów projektowych. W związku z tym, że na rynku jest wiele firm, które zajmują się produkcją i sprzedażą butów, nie można zapominać o tym, że są one bardzo popularne. Athletic, casual, sukienka, obcasy, pompy, baletki i wiele innych opcji obuwia są dostępne.

Pasy

Pasy to elastyczne paski lub opaski wykonane z grubej tkaniny lub skóry, które są często noszone na talii. Zazwyczaj są noszone wokół talii, aby zapobiec zsuwaniu się spodni. Można je porównać do podwiązek lub szelek, ponieważ służą do tego samego celu. W większości spodni pasek musi przechodzić przez szlufki. Do paska można również przypiąć torebki, uchwyty na telefon, breloczki, obiektywy aparatów fotograficznych i inne przedmioty.

Kapelusze

Kapelusze to nakrycia głowy służące do różnych celów, takich jak ochrona przed warunkami atmosferycznymi, względy religijne, bezpieczeństwo i moda. Kapelusze były kiedyś używane jako symbol statusu społecznego, szczególnie w wojsku. Dostępne są czapki z daszkiem, czapeczki, berety, fedory, panamy i wiele innych rodzajów kapeluszy.

Rękawiczki

Rękawiczki są rodzajem odzieży ręcznej. Z drugiej strony powstały rękawiczki bez palców. W rękawiczkach kciuk i każdy palec są często oddzielone otworami lub osłonami. Mają one chronić dłonie przed zimnem, tarciem, chorobami, ranami i chemikaliami. Rękawiczki mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z filcowanej lub dzianej wełny, skóry, tkaniny, metalu, lateksu, jedwabiu, gumy i innych materiałów syntetycznych.

Mitenki to rękawice, które obejmują całą dłoń bez osłon palców. Pomimo tego, że są wykonane z tego samego materiału, mitenki utrzymują cieplejszą temperaturę niż rękawiczki. Wynika to z faktu, że palce, które są ze sobą w kontakcie, lepiej utrzymują ciepło. Rękawiczki dla idiotów, strzelców i drapaki to trzy podstawowe rodzaje mitenek.

Zegarki

Zegarki są przenośnymi lub nadającymi się do noszenia czasomierzami. Zegarki na rękę są często zaprojektowane z opaskami, paskami lub innymi formami bransoletek, aby umożliwić ich noszenie wokół nadgarstka. Zegarki kieszonkowe, z drugiej strony, są przechowywane w kieszeni, ale są rzadko noszone.

Zatrudniliśmy oscylujących kół równowagi, zegary, i systemy uzwojenia do zasilania napędów mechanicznych w całej historii. Elektroniczny zegarek kwarcowy, który powstał w latach 60-tych i szybko przejął rynek, był lepszą wersją mechanicznego zegarka kwarcowego.

Kalendarze, latarki, alarmy, kalkulatory, Bluetooth, monitorowanie pracy serca, radia i inne funkcje są dostępne w nowoczesnych zegarkach. Smartwatche mogą również wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, pobierać aplikacje, łączyć się z Internetem i wiele więcej.

Chociaż większość zegarków jest przystępna cenowo, kilku znanych producentów produkuje droższe kolekcjonerskie czasomierze, które są cenione za jakość wykonania, wzornictwo i estetykę. W 2014 roku za najdroższy zegarek, jaki kiedykolwiek sprzedano, zapłacono 24 miliony dolarów.

Sashes

Duże, kolorowe pasma materiału lub wstążki owijane są wokół tułowia jako szarfy. Mogą one owijać się wokół talii lub ciągnąć się od jednego ramienia do drugiego biodra. Szarfy, które rozciągają się od ramienia do biodra są zwykle przeznaczone na uroczystości, podczas gdy te, które rozciągają się od talii do biodra mogą być noszone swobodnie.

Szale

Szale są rodzajem nakrycia szyi. Może to być ochrona przed słońcem, ciepło, moda, religia lub warunki sanitarne. Do ich produkcji używa się tkanin takich jak bawełna, len i wełna.

Od czasów starożytnych ludzie noszą chusty. W starożytnym Rzymie sudarium lub focale było ubiorem przeznaczonym raczej do utrzymania czystości niż ciepła. Najpierw nosili je mężczyźni, ale w XIX wieku stały się bardzo modnym elementem garderoby zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Skarpety

Skarpety to obuwie. Zazwyczaj sięgają do nogi i zakrywają kostkę. Na skarpety zakłada się but lub bucik. Pierwotnie używano zmatowionej sierści zwierzęcej. Z drugiej strony, skarpety z dzianiny maszynowej były modne w 16 wieku.

Ponieważ stopy wydzielają najwięcej potu w organizmie człowieka, jedną z podstawowych funkcji skarpet jest wchłanianie potu. Pot jest wchłaniany przez skarpety, a następnie odparowywany do powietrza. Skarpety są również używane w chłodniejszych miejscach, aby chronić stopę przed odmrożeniami i izolować ją.

Są one dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów, dlatego też stały się ostatnio bardzo modne. Rajstopy, sportowy strój lub spodnie, ocieplacze na nogi, wkładki i skarpety pantoflowe to tylko kilka z kilku rodzajów skarpet, które możesz nosić, aby uzupełnić swój strój.

Pierścień do nosa

Historia kolczyków w nosie jest bardzo długa. Według hinduskiego tekstu zwanego Vedas, Lakshmi nosiła pierścionki w nosie około 1500 lat p.n.e. Plemiona koczownicze z Bliskiego Wschodu, które w XVI wieku przemierzały szlaki handlowe, są uważane za twórców współczesnego zwyczaju noszenia pierścionków w Indiach. Zgodnie z hinduskimi zwyczajami, kobiety w wieku rozrodczym powinny nosić kolczyk w lewym nozdrzu.

Metal, plastik, a nawet szkło to popularne materiały, z których wykonuje się pierścionki i szpilki do nosa. Są one dostępne w różnych kolorach i wzorach. Niektóre z nich są nawet inkrustowane cennymi kamieniami szlachetnymi, takimi jak diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy.

Szpilki z klapą

W wielu regionach szpilki do klapek są określane jako szpilki emaliowane.

Są to małe szpilki, które umieszcza się na płaszczach, torebkach, szalach i innych tkaninach. Zazwyczaj mają one charakter dekoracyjny, ale mogą być również wykonane w celu pokazania poparcia osoby je noszącej dla jakiejś sprawy lub grupy. Wiele grup, takich jak wojsko, wykorzystuje spinki do oznaczania członkostwa i osiągnięć.

Zbieranie i handel szpilkami stało się w ostatnich latach popularną rozrywką. Fandom pinów takich jak Star Wars, Game of Thrones, Disney, Harry Potter, Marvel Universe i innych odnotował wzrost popytu.

Szale

Szale to podstawowe ubrania noszone luźno na ramionach i w górnej części tułowia. Można je również nosić na głowie. Słowo "szal" jest połączeniem języka perskiego i urdu. Zazwyczaj jest to kwadratowa lub prostokątna tkanina o różnych fakturach i wzorach. Szale są często ręcznie szyte z wyszukanymi motywami, ale mogą też mieć ogromne wzory i obrazy.

Pierwszy szal z paszminy został stworzony w Kaszmirze, przy użyciu wełny kóz kaszmirskich Ladakhi. Szale Kanikar Kashmiri posiadają bardzo szczegółowe wzory, które odzwierciedlają naturalne krajobrazy. Liście szenary, kwiaty wiśni, jabłonie, róże, migdały, gruszki, tulipany i słowiki są często haftowane w ciemnoczerwonych, złotych, żółtych, brązowych i bordowych kolorach. Szale Jamivar Kashmiri są produkowane w całości z wełny, z niewielką domieszką bawełny.

Bandana

Bandana to szeroka, kolorowa chustka noszona na szyi lub głowie. Mają one nadrukowane wzory paisley, które pochodzą z subkontynentu indyjskiego. Wiele z nich jest używanych do układania włosów i utrzymywania ich z tyłu.

Są to kolorowe chustki z bawełny i jedwabiu. Jedwabne wzory są popularne, ponieważ są one często wykonane z wysokiej jakości przędzy. Przędza bawełniana była używana do produkcji bandan w Glasgow, ale obecnie są one dostępne w różnych gatunkach jakościowych.

Opaska na głowę

Opaski na głowę to rodzaj ozdoby na włosy lub czoło. Głównym celem tych opasek jest trzymanie włosów z dala od oczu i twarzy. Najczęściej spotykane są opaski metalowe lub plastikowe w kształcie podkowy. Może to być również pętla z elastycznego materiału, która całkowicie owija się wokół włosów. Opaski występują w wielu rozmiarach, kształtach, stylach i kolorach. Mogą one być ozdobione wstążkami lub cekinami, na przykład.

Parasol/parasolka

Parasole to inny termin dla parasoli. Jest to metalowy lub drewniany żebrowany baldachim, który się składa. Plastikowa, metalowa lub drewniana tyczka podtrzymuje czaszę i żebra podtrzymujące. Podstawowym celem kapelusza jest osłona osoby przed słońcem lub deszczem, ale może być również używany jako uzupełnienie stroju.

Ponieważ nie są one wodoodporne, parasole są bardziej ozdobne. Parasole, z drugiej strony, są zbudowane z plastiku lub tkaniny, która jest elastyczna.

Podobnie jak parasole golfowe, parasole mogą być dość duże. Mogą być albo sterowane ręcznie, albo wyposażone w mechanizm sprężynowy, który automatycznie otwiera parasol po naciśnięciu przycisku. Wiele ręcznych parasoli zawiera uchwyt, który jest często wykonany z tworzywa sztucznego, drewna lub uchwyt z trzciny. Są one dostępne w różnych przedziałach jakościowych i cenowych, w zależności od materiału, projektanta i wykonania. Najdroższy parasol wykonany jest z krokodylej skóry i kosztuje 50.000 dolarów.

Mufki na rękę

Mufki są modną ozdobą outdoorową. Są to cylindry z tkaniny i futra z dwoma końcami, które są otwarte. Podstawowym zastosowaniem jest utrzymanie ciepłych rąk. Mufki z kolei stały się modne wraz z upływem czasu.

Po raz pierwszy były noszone przez panie w XVI wieku, a później były noszone przez mężczyzn i kobiety zarówno w XVII i XVIII wieku. Mufki wyszły z łask w XX wieku, a kobiety w Anglii są jedynymi, które je noszą.

Wentylatory ręczne

Wentylatory ręczne mają płaską, szeroką powierzchnię, którą można poruszać w przód i w tył w celu wytworzenia przepływu powietrza. Wentylatory ręczne są często wykonane z cienkich materiałów, takich jak pióra lub papier i mają kształt półkola. Materiał jest utrzymywany w miejscu przez listwy, które obracają się wokół osi obrotu, pozwalając wentylatorowi zamknąć się, gdy nie jest używany. Wentylatory ręczne mają za zadanie chłodzić użytkownika poprzez zwiększenie parowania na skórze. Są one, w rzeczywistości, najbardziej praktyczną rzeczą do utrzymania chłodu w podróży.

Arystokraci w historii zbudowali sztywne wentylatory ręczne jako urządzenia ozdobne. Kobiety zazwyczaj używały ich do osłaniania twarzy przed słońcem lub światłem ognia. Kiedy portugalscy kupcy zakupili je z Japonii i Chin w XVI wieku, stały się modnymi ozdobami mody. Tancerki flamenco były znane z używania wachlarza, dlatego też były one szczególnie popularne w Hiszpanii. Nawet współcześni europejscy producenci stworzyli unowocześnione wersje, aby nadążyć za aktualnymi trendami w modzie.