tydzien-2

 

Grafik Mszy świętych i modlitw w intencjach Tygodnia Modlitw o Nowe Rodziny 2015

DZIEŃ MODLITWY/MSZE
Niedziela 29.11
 • 18:30 Msza św w k. Najświętszego Zbawiciela, Plac Zbawiciela, Metro Politechnika. Po Mszy św otwarte spotkanie w dolnym kościele (wejście od ul. Mokotowskiej) dla osób zainteresowanych rozwojem inicjatyw dla chrześcijan stanu wolnego.
 • 19:00 różaniec w Sanktuarium MB Łaskawej, Świętojańska 10
Poniedziałek 30.11
 • 18:00 Msza św w Par. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, ul. Wojciechowskiego 32, Ursus
 • 19:00 różaniec w Sanktuarium MB Łaskawej, Świętojańska 10
Wtorek 1.12
 • 19:00 różaniec w Sanktuarium MB Łaskawej, Świętojańska 10
 • 20:00 Msza św pod przewodnictwem Bp Rafała Markowskiego w Sanktuarium MB Łaskawej, Świętojańska 10.
Środa 2.12
 • 18:00 Nieszpory i Msza św w kościele Wspólnot Jerozolimskich, ul. Łazienkowska 14, Rozbrat (uwaga: intencja jest zamówiona i będzie omadlana, w kościele Wspólnot intencje nie są wypowiadane na głos)
 • 19:00 różaniec w Sanktuarium MB Łaskawej, Świętojańska 10
Czwartek 3.12
 • 19:00 różaniec w Sanktuarium MB Łaskawej, Świętojańska 10
 • 19:30 Msza św w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli, ul. Rakowiecka 61, Eucharystia w kaplicy akademickiej z Grupą Postakademicką
Piątek 4.12
 • 18:30 Msza św w Kościele Akademickim św Anny, ul. Krakowskie Przedmieście 68. Po Mszy św. – “Gorączka Piątkowej Nocy”, m. in. adoracja i modlitwa w intencji rozeznania powołania.
 • 19:00 różaniec w Sanktuarium MB Łaskawej, Świętojańska 10
Sobota 5.12
 • 19:00 Uroczysta Msza św wieńcząca Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego Abp Celestino Migliore, Bazylika Archikatedralna pw Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, ul. Kanonia 6 (obok Sanktuarium MB Łaskawej). Śpiew w wykonaniu “naszej” Olgi z Filharmonii Narodowej 🙂 

 

Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny
29.11 – 5.12. 2015

„Bóg nie stworzył człowieka do życia w smutku i samotności, ale do szczęścia, by dzielić swoje pielgrzymowanie z inną osobą, która byłaby wobec niego komplementarna; by przeżywać wspaniałe doświadczenie miłości: to znaczy kochać i być kochanym; i by widzieć swoją miłość owocną w dzieciach. (…) Oto marzenie Boga dla jego ukochanej istoty: wiedzieć ją spełnioną w związku miłości między mężczyzną a kobietą; szczęśliwego na wspólnej drodze, owocnej we wzajemnym darze z siebie.”

Papież Franciszek w homilii otwierającej Synod Biskupów o rodzinie

W  odpowiedzi na znak naszych czasów – „cywilizację samotności”, w kontekście synodu biskupów o rodzinie, duszpasterstwa osób stanu wolnego zapraszają do wspólnej modlitwy o nowe powołania do małżeństwa oraz o odwagę i dojrzałość w tworzeniu nowych rodzin.

Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny podkreśla wagę inicjatyw duszpasterskich dla osób stanu wolnego. Owoce małżeństwa zależą od jego źródeł, sięgających nie tylko formacji narzeczeńskiej lub doświadczeń wzrastania w rodzinie, ale również – w znacznej mierze – świadomego rozwoju w czasie życia w pojedynkę i podejmowania dojrzałych decyzji.

Inicjatywa wychodzi naprzeciw współczesnego problemu życia w pojedynkę, dotykającego coraz więcej osób, zwłaszcza mieszkańców wielkich miast. W kontekście niezrealizowanego powołania do małżeństwa słowa Matki Teresy nabierają nowego znaczenia: „Największym ubóstwem człowieka nie jest bieda ani trąd, lecz samotność i poczucie bycia niechcianym”. Nowe formy służby i modlitwy poświęconej temu ubóstwu stają się nieodzowne.

Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny rozpocznie się w pierwszą niedzielę Adwentu – szczególnego czasu oczekiwania na radosne, rodzinne święta, na narodziny Nowego Życia, na najbliższe spotkanie wcielonego Boga z człowiekiem. Grafik spotkań i modlitw jest dostępny na www.przystanrozwoju.pl/tydzien-modlitw-o-nowe-rodziny. Organizatorzy zapraszają również do dołączania tej intencji do modlitw indywidualnych i wspólnotowych.

To poprzez modlitwę najlepiej rozumiesz i spotykasz ludzi, pomagasz im w głębi serca i osiągasz na tym świecie najwyższą skuteczność.

(z Księgi Życia Wspólnot Jerozolimskich)Za rok powtórzymy modlitwę o nowe rodziny w pierwszym tygodniu Adwentu na jeszcze szerszą skalę. Zapraszamy do współpracy.

Po mszy we wtorek 1.12 mieliśmy spotkanie z bp Markowskim w kawiarence. Jak było? Nasze uśmiechy mówią wszystko 😉

image5


Media o naszej inicjatywie:

Archidiecezjalne Centrum Informacji

DEON

Ekai

Gość Warszawski

Radio Plus

tydzien-1