Przycinanie włosów a strzyżenie

Zauważyłaś, że Twoje końcówki z dnia na dzień stają się coraz bardziej suche lub łamią się? Potrzebujesz nowego wyglądu i myślisz, że nowa fryzura spełni to pragnienie? Obcięcie lub podcięcie włosów może rozwiązać te problemy. Nie zwlekaj więc i udaj się do jednego z 80 000 salonów w całym kraju, aby odmienić swoje życie.

Istnieje kilka różnic pomiędzy strzyżeniem a przycinaniem włosów, a obie usługi zależą od tego, czego w danym momencie potrzebujesz. Jeśli po prostu potrzebujesz odkurzyć końcówki włosów, aby usunąć uszkodzenia, podcięcie włosów może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Jeśli jednak chcesz zmienić cały kształt i styl swoich włosów, zaleca się podcięcie włosów.

Jeśli potrzebujesz czegoś drastycznego, strzyżenie jest dla Ciebie, ale jeśli za bardzo boisz się puścić zbyt wiele swoich włosów, zaleca się przycięcie kilku centymetrów, aby zachować zdrowie włosów.

Przycinanie włosów

Celem podcięcia włosów jest ich odświeżenie. Nie jest to zmiana ogólnego stylu czy kształtu włosów. Podcięcie włosów pomoże Ci zachować zdrowie włosów bez konieczności rezygnacji z długości. Włosy należy podcinać co trzy lub cztery miesiące, aby uniknąć konieczności obcinania większej ilości włosów niż jest to pożądane.

Ponieważ włosy rosną dłużej, mają większą szansę na rozdwojenie końcówek, ponieważ są starsze. Podcinanie zmniejsza szanse na rozdwajanie się końcówek, co pozwala uniknąć łamania się włosów z czasem. Kolejną korzyścią z podcinania jest to, że pomaga ono wyrównać pasma, które mogą być nierówne. Nieustannie manipulujemy naszymi włosami, co powoduje, że łamią się one w miejscach, których możemy szybko nie zauważyć. Jeżeli zauważysz, że Twoje włosy są gęstsze u nasady, ale cieńsze na końcach, trymowanie może być tym, czego potrzebujesz, aby rozwiązać ten problem.

Podcinanie włosów jest również skuteczne w promowaniu zdrowego wzrostu włosów. Rezultaty są niemal natychmiastowe. Podcięcie suchych końcówek sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały na mniej puszące się i zniszczone. Proces ten pomoże Twoim włosom rozkwitnąć i rosnąć w szybkim tempie.

Jest tylko kilka minusów podcinania, które mogą wpłynąć na Twoje włosy. Pierwszym minusem jest to, że niektórzy ludzie są przerażeni utratą kilku centymetrów włosów. Wiem, że może być uzależniony od wyglądu bardzo długie włosy, ale obiecuję, że włosy będą odrastać tak szybko i bez obecności rozdwojonych końcówek. To jest główna rzecz, która odstrasza ludzi od uzyskania ich włosy przycięte.

Innym przekrętem, który zdarza się bardzo często, gdy ludzie idą do profesjonalnego stylisty jest to, że mogą one odciąć więcej niż to, co zostało zamówione. Zamiast dwóch centymetrów, może być zmuszona do obcięcia czterech lub pięciu, w zależności od stopnia uszkodzenia włosów.

Najważniejszą cechą podcięcia włosów jest to, że nie będziesz już musiała zmagać się z opuchniętymi końcówkami i pojedynczymi węzłami. Proces ten sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały na gęstsze bez efektu puszenia się i zauważalnych uszkodzeń spowodowanych wysoką temperaturą prostownicy lub suszarki.

Strzyżenie

Strzyżenie definiuje się jako czynność polegającą na nadaniu kształtu i ścięciu włosów za pomocą nożyczek lub maszynki. Możesz zmienić fryzurę z długich, falujących włosów na boba, lub zacząć od nowa, ścinając włosy na łyso. Obcięcie włosów prawie na łyso jest opcją dla tych, których włosy mogą być uszkodzone od nasady aż po same końce. Uszkodzenia uniemożliwiają odzyskanie włosów.

Podstawową zaletą podcięcia włosów jest to, że z czasem będą się one mniej łamać, co sprawi, że będziesz mieć kontrolę nad uszkodzeniami włosów. To Ty decydujesz, czy włosy zostaną, czy nie. Zaleca się podcinanie włosów co sześć do ośmiu tygodni, abyś mogła zaobserwować korzyści.

Kolejną zaletą jest to, że zapobiega ona łupieżowi na skórze głowy. Dłuższe włosy są związane z łupieżem, a strzyżenie może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby kontrolować te irytujące białe płatki. Obcięcie lub podcięcie włosów może pomóc w walce z tym problemem.

Podstawowym minusem strzyżenia jest to, że niektóre kobiety mogą mieć problemy z poczuciem się lub wyglądem kobiecym po ścięciu włosów. Zwłaszcza, jeżeli jest to droga na skróty. Musisz mieć pewność siebie, aby wyciągnąć krótką fryzurę jako kobieta, ale nie martw się, istnieje wiele kobiecych opcji stylizacji dla kobiet, które dokonują odważnego wyboru w ścinaniu wszystkiego.

Kolejnym minusem jest fakt, że przy bardzo niskim cięciu masz ograniczone możliwości stylizacji. Możesz nie być w stanie zebrać włosów w koński ogon lub francuski warkocz, do których jesteś przyzwyczajona.

Najważniejsze cechy strzyżenia to nowy wygląd, którym możesz się pochwalić światu i brak uszkodzeń. Podczas strzyżenia należy upewnić się, że zadanie to wykonuje doświadczony profesjonalista. Nie ktoś, kto nie wie, jak ścinać włosy. Będzie to miało duże znaczenie, jeśli chodzi o efekt końcowy, ponieważ włosy mogą być bardziej zniszczone niż wcześniej.

FAQs

Jak długo można wytrzymać bez strzyżenia lub trymowania?

Możesz wytrzymać od trzech do czterech miesięcy bez przycinania i od jednego do dwóch miesięcy bez strzyżenia.

Jak wyglądają zniszczone włosy?

Uszkodzone włosy wyglądają na kruche i często puszą się i są bardzo nie na miejscu, bez względu na to, jak je stylizujesz.

Jakie są różne rodzaje fryzur?

Możesz mieć fryzurę pixie, boba, fryzurę cieniowaną, warstwową, warstwową z hukiem itd.

Czy podcięcie kosztuje tyle samo co strzyżenie?

Tak, ponieważ oba procesy wymagają takiej samej wiedzy i doświadczenia, stylista policzy tyle samo za obie opcje stylizacji. Nie jest niczym niezwykłym, że klient otrzymuje szampon i odżywkę, a na koniec fryzury, w ramach obu usług, ładne upięcie.